Gemeente Zandvoort tevreden met verloop F1 Grand Prix 2021
ZANDVOORT (ANP) - De gemeente Zandvoort kijkt met een goed gevoel terug op het Grand Prix-weekeinde op 2, 3 en 4 september vorig jaar. Volgens de gemeente is alles goed verlopen.
De Formule 1-race was een van de eerste grote evenementen tijdens de coronapandemie in Nederland. Er was in dat weekend veel kritiek op de grote mensenmassa's die te zien waren op beelden van het evenemententerrein. Achteraf zijn er volgens de gemeente nauwelijks coronabesmettingen te herleiden naar het evenement, waaruit de gemeente concludeert dat de coronamaatregelen een succes waren.
In de evaluatie staan een aantal aanbevelingen voor de gemeente en organisatie. Zo moeten bezoekers beter worden verdeeld over Zandvoort als het evenement voorbij is. Nu was het te druk op sommige plekken terwijl er op andere plekken weinig mensen waren.
Economische boost
Op basis van een onderzoek van de Hogeschool Breda (BUas) zegt de gemeente dat de regio een economische boost heeft gekregen door de bezoekers van het evenement. De regio zou 8,9 miljoen euro extra binnen hebben gekregen in het weekend. In de grotere regio, waar ook Amsterdam bij zit, was dit 23 miljoen euro. Het gaat dan bijvoorbeeld om bestedingen bij horecazaken en winkels.
In het onderzoek van de BUas staat dat het evenement 195.000 keer werd bezocht door 126.650 verschillende mensen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In het schooljaar 2024/25 waren er 5000 vacatures in het basis- en voortgezet onderwijs minder dan in het schooljaar ervoor. In het mbo en het speciaal basisonderwijs nam de vraag naar nieuwe werknemers juist toe. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De plannen van de nieuwe regeringscoalitie leggen veel nadruk op verbetering van de kwaliteit van leven op de lange termijn. Maar de bezuinigingen die daar tegenover staan, dreigen toch al kwetsbare groepen harder te raken en kunnen ertoe leiden dat de ongelijkheid toeneemt. Daarvoor waarschuwt het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) in een reflectie op het coalitieakkoord.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam stelt bij de rechter dat "beloftes aan bewoners juridisch niets waard zijn". Dat concludeert Alexander Klöpping via LinkedIn op basis van een schriftelijk verweer van de gemeente in een zaak over massatoerisme. Het Parool berichtte eerder al over het verweer. Vorig jaar stapte Stichting Amsterdam Heeft Een Keuze, met steun van Klöpping, naar de rechter omdat er ondanks een verordening te veel toeristen overnachten in de hoofdstad.
12 uur geledenPHILIPSBURG (ANP) - Luc Mercelina, minister-president van Sint Maarten, heeft de regering van Nederland gefeliciteerd met de succesvolle totstandkoming van een nieuwe regering onder leiding van minister-president Rob Jetten. Mercelina zegt uit te kijken naar samenwerking met de regering van minister-president Jetten in een geest van wederzijds respect en gedeelde verantwoordelijkheid.
12 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Nederlandse tv-kijker heeft de uitzendingen rond de Olympische Winterspelen van Milaan-Cortina 2026 goed weten te vinden. Dat meldt de NOS, waar het mondiale sportevenement de afgelopen weken te volgen was.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ex-advocaat Inez Weski en haar advocaten hebben maandag in een extra ingelaste zitting in haar strafzaak opnieuw gevraagd om extra onderzoek naar de detentieomstandigheden van Weski na haar arrestatie. Weski (71) wordt verdacht van deelname aan de criminele organisatie van haar voormalige cliënt Ridouan Taghi.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie mag Richard R., alias Rico de Chileen, vervolgen voor het voorbereiden van liquidaties. Dat is de uitkomst van een procedure in het geboorteland van R., Chili. Zijn advocaat bevestigt maandag berichtgeving hierover van De Telegraaf.
15 uur geleden