Gemeente Zandvoort tevreden met verloop F1 Grand Prix 2021
ZANDVOORT (ANP) - De gemeente Zandvoort kijkt met een goed gevoel terug op het Grand Prix-weekeinde op 2, 3 en 4 september vorig jaar. Volgens de gemeente is alles goed verlopen.
De Formule 1-race was een van de eerste grote evenementen tijdens de coronapandemie in Nederland. Er was in dat weekend veel kritiek op de grote mensenmassa's die te zien waren op beelden van het evenemententerrein. Achteraf zijn er volgens de gemeente nauwelijks coronabesmettingen te herleiden naar het evenement, waaruit de gemeente concludeert dat de coronamaatregelen een succes waren.
In de evaluatie staan een aantal aanbevelingen voor de gemeente en organisatie. Zo moeten bezoekers beter worden verdeeld over Zandvoort als het evenement voorbij is. Nu was het te druk op sommige plekken terwijl er op andere plekken weinig mensen waren.
Economische boost
Op basis van een onderzoek van de Hogeschool Breda (BUas) zegt de gemeente dat de regio een economische boost heeft gekregen door de bezoekers van het evenement. De regio zou 8,9 miljoen euro extra binnen hebben gekregen in het weekend. In de grotere regio, waar ook Amsterdam bij zit, was dit 23 miljoen euro. Het gaat dan bijvoorbeeld om bestedingen bij horecazaken en winkels.
In het onderzoek van de BUas staat dat het evenement 195.000 keer werd bezocht door 126.650 verschillende mensen.
Meer uit Binnenland
HAAKSBERGEN (ANP) - De opvang van asielzoekers in Haaksbergen (Overijssel) moet gebeuren op één centrale locatie en op een plek waar meer mensen wonen, dus in een drukkere omgeving. Zo oordeelt een meerderheid van deelnemers aan een referendum over het azc. De uitkomst werd vrijdag bekendgemaakt en door burgemeester Gerard van den Hengel (VVD) in ontvangst genomen namens de gemeenteraad.
21 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Comité Iran Vrij vraagt zich af wie het neerschieten van de Iraniër in Schoonhoven op zijn geweten heeft. "We moeten het politieonderzoek afwachten, maar als de lange arm van het mullahregime opnieuw achter deze aanslag zit, kunnen we dit echt niet langer tolereren", schrijft het comité op X.
38 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De politiemedewerker van Iraanse afkomst die donderdagochtend werd neergeschoten in Schoonhoven heeft zich eerder uitgesproken tegen het Iraanse regime, meldde justitieminister David van Weel voor aanvang van de ministerraad. Hij meldde eerder al dat verschillende autoriteiten alert zijn en maatregelen hebben genomen.
39 minuten geledenDE HOEVE (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft besloten de zaak over het fatale ongeluk met een heteluchtballon in augustus vorig jaar te seponeren. De gezagvoerder treft geen schuld, concludeert de landelijke luchtvaartofficier van justitie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jongeren gebruiken vooral sociale media als TikTok en Snapchat om op de hoogte te blijven van het nieuws, maar ze hebben weinig vertrouwen in die platforms. Een onderzoek onder ruim duizend tieners concludeert dat.
1 uur geledenKLUNDERT (ANP) - De zeehavenpolitie van Zeeland-West-Brabant heeft in de Brabantse plaats Klundert acht verdachten aangehouden in verband met een eerdere vondst van honderden kilo's cocaïne in een busje in Papendrecht. Dat heeft de politie in de nacht van donderdag op vrijdag bekendgemaakt.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het gesprek dat EU-leiders hadden met de Hongaarse premier Viktor Orbán was "niet gezellig", stelde premier Rob Jetten na afloop van de EU-top. "En dat was ook precies het doel", zei hij. "Het is eigenlijk schandalig dat hij elke keer weer dwarsligt voor iets wat alle Europeanen raakt."
9 uur geleden