Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemeente wil geen F-35-straaljagers op vliegveld Eelde

Gemeente wil geen F-35-straaljagers op vliegveld Eelde

VRIES (ANP) - De Drentse gemeente Tynaarlo is er niet over te spreken dat het vliegveld Groningen Airport Eelde in beeld is om een vliegbasis voor de F-35-gevechtsvliegtuigen te worden. De basis zorgt voor overlast bij inwoners, en dat "staat haaks op het inlossen van de ereschuld als gevolg van gas- en zoutwinning in ons landsdeel", zegt burgemeester Marcel Thijsen in een verklaring.

Defensie wil meer oefenen met gevechtsvliegtuigen in verband met de dreiging uit Rusland. Ook is er meer capaciteit nodig om tijdelijk buitenlandse gevechtsvliegtuigen te stationeren. Defensie wil 2300 extra vluchten (start en landing) waarmee het totaal op 7500 vluchten per jaar komt.

Defensie heeft daar drie potentiƫle locaties voor. Lelystad Airport lijkt het meest geschikt. Daar is de minste geluidsoverlast voor woningen. Eelde geldt, net als de voormalige vliegbasis De Peel bij Venray, als een van de "minst slechte alternatieven". Twente Airport en vliegbasis Woensdrecht zijn ook nog in beeld. De militaire luchthavens Volkel, Leeuwarden, Gilze-Rijen en Eindhoven vallen af als locatie voor extra vluchten.

Meer uit Binnenland

Nog vier tieners veroordeeld voor rellen Scheveningen

DEN HAAG (ANP) - Voor de rellen in Scheveningen eerder dit jaar zijn opnieuw vier mensen veroordeeld. Het gaat om een 16-jarige jongen uit Zoetermeer, een 15-jarige jongen uit Den Haag, een 15-jarige jongen uit Rotterdam en een 14-jarig meisje uit Den Haag. Ze krijgen van de rechter taakstraffen tot 50 uur.

1 uur geleden
Zuid-Holland omarmt miljoenen voor nieuw dorp en komst Eli Lilly

DEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland "kan echt flink aan de slag" met de honderden miljoenen die het Rijk geeft voor de aanleg van onder meer wegen, fietspaden en tramlijnen, om zo nieuwe woningen mogelijk te maken. Zo gaat er ruim 200 miljoen euro naar de ontwikkeling van Cortelande, een nieuw dorp met 8000 huizen in de polder van de gemeente Zuidplas. Ook trekt het Rijk 14 miljoen uit voor een project in de gemeente Katwijk. Daar moet een pillenfabriek komen van de Amerikaanse farmaceut Eli Lilly, met daaromheen woningen.

2 uur geleden
Uithoorn eist dat Schiphol zich aan geluidsregels houdt

UITHOORN (ANP) - De gemeente Uithoorn is de geluidsoverlast van luchthaven Schiphol zat en heeft een officieel handhavingsverzoek ingediend bij de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) en de minister van Infrastructuur en Waterstaat. Dat meldt de gemeente. Er zijn in de gemeente "grote zorgen over de verslechterde leefbaarheid in Uithoorn".

3 uur geleden
Pietje Paniek keert na tien jaar terug in Sinterklaasjournaal

HILVERSUM (ANP) - Het personage Pietje Paniek is maandagavond na tien jaar teruggekeerd in het Sinterklaasjournaal. In de eerste aflevering is te zien hoe Sinterklaas het contact met de stoomboot verliest als Pietje Paniek de leiding krijgt over de cadeautjes die op Texel in de schoenen moeten worden gestopt.

4 uur geleden
NS heeft nog geen oplossing voor onterechte ov-fietsboetes

UTRECHT (ANP) - De NS verstuurt nog steeds maandelijks honderden onterechte boetes aan mensen die een OV-fiets met een elektronisch slot huren. RTL signaleerde dat probleem begin augustus. Een NS-woordvoerder zegt maandag dat het bedrijf werkt aan een oplossing, maar dat die er nog altijd niet is. "Er worden nog steeds boetes foutief verstuurd, maar sinds de zomer worden klanten wel beter geholpen."

5 uur geleden
Gemeente: verhalen zwarte soldaten VS verdienen plek in Margraten

MARGRATEN (ANP) - De beheerder van de Amerikaanse begraafplaats in Margraten moet de verhalen van zwarte Amerikaanse soldaten een permanente plek geven in het bezoekerscentrum van de begraafplaats. Die oproep doet burgemeester Alain Krijnen van de gemeente Eijsden-Margraten maandagmiddag, een paar dagen nadat via NRC bekend was geworden dat twee informatiepanelen over Afro-Amerikaanse militairen zonder toelichting waren weggehaald.

6 uur geleden
VVD'er Azmani: voorrang aan vrijwillige terugkeer asielzoekers

BRUSSEL (ANP) - Bij terugkeer van afgewezen asielzoekers moet voorrang worden gegeven aan vrijwillige in plaats van verplichte terugkeer, stelt VVD-Europarlementariƫr Malik Azmani voor. Dat is volgens hem effectiever, goedkoper en humaner, zei hij maandag in een toelichting tegen journalisten. Dit is een van de onderdelen van zijn voorstel voor nieuwe terugkeerregels die in de hele EU moeten gaan gelden.

6 uur geleden