Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemeente Westerwolde vindt dat COA te laat actie onderneemt

Gemeente Westerwolde vindt dat COA te laat actie onderneemt

WESTERWOLDE (ANP) - De gemeente Westerwolde is kritisch op de manier waarop het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft geprobeerd zich aan de afspraken met de gemeente te houden over het aanmeldcentrum in Ter Apel. Volgens een woordvoerder had het COA eerder actie kunnen ondernemen, maar komt het nu op het laatste moment aan.

Vanaf middernacht in de nacht van woensdag op donderdag mogen maximaal 2000 asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel zijn. Lukt dit niet, dan krijgt het COA een dwangsom van 15.000 euro per dag (tot een maximumbedrag van 1,5 miljoen euro) dat het aantal wordt overschreden, besloot de rechter vorige maand.

Het COA vond dinsdag de mogelijkheid om voor het verstrijken van de deadline in ieder geval 240 asielzoekers naar een tijdelijke opvanglocatie in Biddinghuizen over te brengen. Tegen EenVandaag zei het COA te verwachten dat het gaat lukken om zich aan de afspraak van 2000 asielzoekers te houden. Maar dat had drie weken geleden ook al gekund, zegt de woordvoerder van Westerwolde. Nu komt het op het allerlaatste moment aan, vindt de gemeente.

Afspraken

De woordvoerder benadrukt wel dat de gemeente blij is dat het COA zich hiermee "voor het eerst in maanden" aan de afspraken lijkt te gaan houden.

Voor de naleving van de afspraken vertrouwt de gemeente Westerwolde op de cijfers die het COA zelf aanlevert. De woordvoerder zegt dat het niet in het belang van het COA is om daarover te liegen. Bovendien is de gemeente zelf ook regelmatig in het aanmeldcentrum aanwezig, bijvoorbeeld in de vorm van boa's. Als er te veel asielzoekers aanwezig zijn, zien zij dat, zegt de woordvoerder.

Meer uit Binnenland

Eerste NCRV-televisieomroepster Tanja Koen (100) overleden

HILVERSUM (ANP) - Tanja Koen, de eerste televisieomroepster van de NCRV, is vorige week maandag op 100-jarige leeftijd overleden. Dat heeft haar familie bekendgemaakt via de KRO-NCRV. De uitvaart heeft inmiddels in besloten kring plaatsgevonden.

3 minuten geleden
Rode Kruis: 1,6 miljoen euro binnen voor noodhulp Nepal

DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis heeft op giro 6868 tot dusver 1,6 miljoen euro aan donaties binnengekregen voor noodhulp in het rampgebied in Nepal, na de zware overstromingen van vorige week. "Dankzij deze steun kan de hulporganisatie duizenden mensen direct helpen met schoon drinkwater, voedsel, dekens en hygiëneproducten", laat de hulporganisatie weten.

1 uur geleden
Groninger vrijgesproken van beramen ontvoering prinses Amalia

DEN HAAG (ANP) - Een 33-jarige Groninger is maandag vrijgesproken van het beramen van een ontvoering van prinses Amalia. Volgens de rechter verkeerde Anne Romke van der H. in een psychose, maar waren er nooit daadwerkelijke plannen voor een ontvoering.

3 uur geleden
Ongehoord Nederland haalt programma offline na Hitler-rel

HILVERSUM (ANP) - Ongehoord Nederland (ON!) heeft het onlineprogramma Let's Twist Again van haar kanalen verwijderd, zo meldt de omroep. Afgelopen week ontstond veel ophef over een aflevering van het programma waarin Adolf Hitler werd aangehaald.

3 uur geleden
Schouten: niet voldoende recht gedaan aan verschillende motieven

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft "niet voldoende recht gedaan aan verschillende motieven" tijdens de coronacrisis, zei toenmalig vicepremier Carola Schouten. Volgens Schouten is er "te generiek" gekeken of mensen maatregelen naleefden of niet.

5 uur geleden
Ook maandagochtend nog geen akkoord in coalitie over begroting

DEN HAAG (ANP) - De coalitiepartijen zijn er ook maandagochtend nog niet in geslaagd een akkoord te bereiken over de begroting voor volgend jaar. De partijleiders kwamen rond 9.00 uur weer bijeen op het ministerie van Financiën, waar zij zondag ook al vijftien uur onderhandelden. Rond het middaguur zaten zij daar nog steeds. Een kabinetsvergadering die voor 11.00 uur gepland stond, is al minstens twee uur opgeschoven.

5 uur geleden
Hof toont heftige beelden bij begin proces moorden Weiteveen

LEEUWARDEN (ANP) - Het gerechtshof in Leeuwarden heeft maandag bij het begin van het driedaagse proces in de strafzaak rond de dubbele moord in het Drentse Weiteveen heftige beelden getoond van de moord op Ineke (44) en haar partner Sam (38). De beelden werden getoond op verzoek van het Openbaar Ministerie.

5 uur geleden