Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemeente Westerwolde vindt dat COA te laat actie onderneemt

Gemeente Westerwolde vindt dat COA te laat actie onderneemt

WESTERWOLDE (ANP) - De gemeente Westerwolde is kritisch op de manier waarop het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft geprobeerd zich aan de afspraken met de gemeente te houden over het aanmeldcentrum in Ter Apel. Volgens een woordvoerder had het COA eerder actie kunnen ondernemen, maar komt het nu op het laatste moment aan.

Vanaf middernacht in de nacht van woensdag op donderdag mogen maximaal 2000 asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel zijn. Lukt dit niet, dan krijgt het COA een dwangsom van 15.000 euro per dag (tot een maximumbedrag van 1,5 miljoen euro) dat het aantal wordt overschreden, besloot de rechter vorige maand.

Het COA vond dinsdag de mogelijkheid om voor het verstrijken van de deadline in ieder geval 240 asielzoekers naar een tijdelijke opvanglocatie in Biddinghuizen over te brengen. Tegen EenVandaag zei het COA te verwachten dat het gaat lukken om zich aan de afspraak van 2000 asielzoekers te houden. Maar dat had drie weken geleden ook al gekund, zegt de woordvoerder van Westerwolde. Nu komt het op het allerlaatste moment aan, vindt de gemeente.

Afspraken

De woordvoerder benadrukt wel dat de gemeente blij is dat het COA zich hiermee "voor het eerst in maanden" aan de afspraken lijkt te gaan houden.

Voor de naleving van de afspraken vertrouwt de gemeente Westerwolde op de cijfers die het COA zelf aanlevert. De woordvoerder zegt dat het niet in het belang van het COA is om daarover te liegen. Bovendien is de gemeente zelf ook regelmatig in het aanmeldcentrum aanwezig, bijvoorbeeld in de vorm van boa's. Als er te veel asielzoekers aanwezig zijn, zien zij dat, zegt de woordvoerder.

Meer uit Binnenland

Truly Naked is de grote winnaar bij uitreiking Gouden Kalveren

UTRECHT (ANP) - Truly Naked is de grote winnaar geworden bij de uitreiking van de Gouden Kalveren, de belangrijkste filmprijzen van Nederland. De film verzilverde maar liefst zes van de zeven nominaties, waaronder die van beste film, beste regie en beste scenario, werd vrijdag duidelijk tijdens de slotavond van het Nederlands Film Festival in de Stadsschouwburg in Utrecht.

5 uur geleden
Hoeveelheid ingeleverd vuurwerk stijgt naar bijna zes ton

DEN HAAG (ANP) - Mensen hebben in de afgelopen week iets meer dan 1600 kilo vuurwerk ingeleverd. Dat kon bij speciale inzamelpunten van de overheid. Volgens cijfers van het ministerie van Justitie en Veiligheid kwam 528 kilo binnen in Zwolle, 342,1 kilo in Amsterdam, 254 kilo in Haarlem en 179,5 kilo in Leiden.

11 uur geleden
Jetten: geen herstelbetalingen na onderzoek koloniale rol Oranjes

DEN HAAG (ANP) - Er komen geen nieuwe herstelbetalingen naar aanleiding van het onderzoek naar de koloniale rol van de Oranjes, zei premier Rob Jetten in zijn wekelijkse persconferentie. Volgens de minister-president loopt er al een meerjarenprogramma sinds de excuses voor het slavernijverleden.

12 uur geleden
Recordaantal Jemenieten lijdt honger dit jaar door conflict

SANAA (ANP/RTR) - Een recordaantal Jemenieten in door de regering gecontroleerde gebieden kon dit jaar niet zijn voedselbehoefte vervullen, volgens het Wereldvoedselprogramma. Dit volgt op het oplaaien van het geweld tussen Saudi-Arabië en de door Iran gesteunde Houthi's.

13 uur geleden
Coördinator racisme: koning voorbeeld voor erkenning kolonialisme

DEN HAAG (ANP) - Het optreden van koning Willem-Alexander is een voorbeeld voor andere koningshuizen wereldwijd hoe om te gaan met de rol die ze in het koloniale verleden hebben gespeeld. Dat zegt Rabin Baldewsingh, de Nationaal Coördinator tegen Discriminatie en Racisme (NCDR) tegen het ANP. "Door dit onderzoek heeft de koning laten zien dat Nederland een voorbeeld is van hoe je het koloniale verleden onder ogen komt. Het erkennen en herkennen is cruciaal voor hoe we daarmee omgaan. Hij maakt mijn werk makkelijker."

13 uur geleden
Beatrix wilde alleen einde slavernij herdenken, niet slachtoffers

LEIDEN (ANP) - Koningin Beatrix wilde dat het Nationaal Slavernijmonument in Amsterdam alleen het einde van de slavernij zou herdenken, niet de slachtoffers ervan. Dat schrijft historicus Gert Oostindie in het boek Van Willem de Zwijger tot Willem-Alexander. Hij kreeg daarvoor inzage in het Geheim Archief van het Kabinet van de Koning, waarin ook persoonlijke notities van Beatrix worden bewaard.

14 uur geleden
Ook andere Europese monarchieën steunden kolonialisme

LEIDEN (ANP) - Niet alleen het Nederlandse koningshuis, maar ook alle andere Europese vorstenhuizen hebben een geschiedenis met een koloniaal verleden en slavernij. De motieven waren "in grote lijnen" dezelfde als die van de Oranjes, staat in het onderzoek naar de rol van het koningshuis in het koloniale verleden.

15 uur geleden