Gemeente weert media bij concert Lenny Kuhr in Stadskanaal
STADSKANAAL (ANP) - Bij het concert van Lenny Kuhr in het Groningse Stadskanaal is dinsdagmiddag geen pers welkom. Burgemeester Klaas Sloots wil het "intieme karakter" van het concert behouden en denkt dat de aanwezigheid van journalisten dat zal verstoren, aldus een woordvoerder. Het management van Kuhr heeft echter geen probleem met de aanwezigheid van journalisten.
Een concert van de 74-jarige zangeres in Waalwijk werd zondag verstoord door pro-Palestijnse activisten. Stadskanaal heeft veiligheidsmaatregelen genomen naar aanleiding van de gebeurtenissen in de Noord-Brabantse stad. Eerder legde het theater de ticketverkoop voor het concert stil, in opdracht van de gemeente, politie en Openbaar Ministerie. Kuhr was geen voorstander van deze maatregel.
De mensen die al een kaartje hadden gekocht, konden het concert dat om 14.00 uur begon wel bijwonen. De zaal zit ongeveer half vol.
Aangifte
In het theater is extra beveiliging aanwezig. Bij de ingang staan beveiligers en tassen van sommige bezoekers werden gecheckt. Burgemeester Sloots verwelkomde iedereen bij binnenkomst en schudde aanwezigen de hand.
Buiten het theater is een demonstratievak ingericht. Een verslaggeefster van het ANP zag geen demonstranten. Wel waren er twee mensen die als steunbetuiging met Kuhr een Israëlische vlag toonden.
Vier pro-Palestijnse activisten liepen tijdens het concert in Waalwijk het podium op en riepen onder meer "from the river to the sea, Palestine will be free". Ook werd Kuhr uitgemaakt voor moordenaar en terrorist. De zangeres is joods en heeft kinderen en kleinkinderen die in Israël wonen. Haar kleinkinderen zijn daar dienstplichtig. Ze vertelde dat ze de verstoring van haar concert als antisemitisch heeft ervaren en heeft aangifte gedaan.
Meer uit Binnenland
HURGHADA (ANP) - Een Nederlandse toerist is in de nacht van dinsdag op woensdag om het leven gekomen na een vechtpartij in een café in de Egyptische havenstad Hurghada, aan de Rode Zee. Dat melden lokale media, waaronder de nieuwssite Cairo24.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Dolle Mina's voeren zondag, op de kortste dag van het jaar, in diverse steden actie voor veiligere straten. Het gaat om meer dan vijftien locaties door het hele land, waarbij de actievoerders tunnels aankleden met vloerkleden, planten, banken, muziek en verlichting.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Elektrische auto's leveren weliswaar aanzienlijke voordelen op voor klimaat en luchtkwaliteit, maar zorgen tegelijkertijd voor een toename van het autogebruik. Dat constateren het Centraal Planbureau (CPB) en het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) na nieuw onderzoek. Volgens de belangrijke adviseurs van het kabinet neemt vooral in het weekend en bij stedelingen het aantal gereden kilometers flink toe.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam blijft er ruimte voor feesten tijdens Koningsdag in de binnenstad, maar een en ander moet "beter beheersbaar worden". Over een nieuwe aanpak schrijft burgemeester Femke Halsema dinsdag in een brief aan de gemeenteraad. Volgens haar is Koningsdag in het centrum van Amsterdam nu uitgegroeid tot een "moeilijk beheersbaar openluchtfestival" waarvan "de risico's te groot" zijn.
9 uur geledenTERNEUZEN (ANP) - Oud-minister Franc Weerwind (D66) wordt tijdelijk burgemeester van Terneuzen. Hij is op het stadhuis in Terneuzen benoemd door commissaris van de Koning Hugo de Jonge. Weerwind volgt Erik van Merrienboer (PvdA) op. Die maakte eind november zijn aftreden bekend, omdat de wethouders op advies van de gemeenteraad geen vergunning willen verstrekken voor de komst van een asielzoekerscentrum.
10 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg legt Arriva een boete van ruim 760.000 euro op, omdat bussen en treinen van de vervoerder in 2023 te vaak uitvielen of te laat kwamen. Dat was in strijd met de afspraken die de provincie met Arriva maakte over het regionale vervoer in de provincie.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ook de strafzaak tegen Raily B., verdacht van het leiden van een groep die een moordaanslag zou hebben voorbereid op Peter R. de Vries, heeft last van de problemen die advocaten hebben met de nieuwe toezichtsregels in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught. De zaak loopt daardoor mogelijk vertraging op.
11 uur geleden