Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemeente weert media bij concert Lenny Kuhr in Stadskanaal

Gemeente weert media bij concert Lenny Kuhr in Stadskanaal

STADSKANAAL (ANP) - Bij het concert van Lenny Kuhr in het Groningse Stadskanaal is dinsdagmiddag geen pers welkom. Burgemeester Klaas Sloots wil het "intieme karakter" van het concert behouden en denkt dat de aanwezigheid van journalisten dat zal verstoren, aldus een woordvoerder. Het management van Kuhr heeft echter geen probleem met de aanwezigheid van journalisten.

Een concert van de 74-jarige zangeres in Waalwijk werd zondag verstoord door pro-Palestijnse activisten. Stadskanaal heeft veiligheidsmaatregelen genomen naar aanleiding van de gebeurtenissen in de Noord-Brabantse stad. Eerder legde het theater de ticketverkoop voor het concert stil, in opdracht van de gemeente, politie en Openbaar Ministerie. Kuhr was geen voorstander van deze maatregel.

De mensen die al een kaartje hadden gekocht, konden het concert dat om 14.00 uur begon wel bijwonen. De zaal zit ongeveer half vol.

Aangifte

In het theater is extra beveiliging aanwezig. Bij de ingang staan beveiligers en tassen van sommige bezoekers werden gecheckt. Burgemeester Sloots verwelkomde iedereen bij binnenkomst en schudde aanwezigen de hand.

Buiten het theater is een demonstratievak ingericht. Een verslaggeefster van het ANP zag geen demonstranten. Wel waren er twee mensen die als steunbetuiging met Kuhr een Israëlische vlag toonden.

Vier pro-Palestijnse activisten liepen tijdens het concert in Waalwijk het podium op en riepen onder meer "from the river to the sea, Palestine will be free". Ook werd Kuhr uitgemaakt voor moordenaar en terrorist. De zangeres is joods en heeft kinderen en kleinkinderen die in Israël wonen. Haar kleinkinderen zijn daar dienstplichtig. Ze vertelde dat ze de verstoring van haar concert als antisemitisch heeft ervaren en heeft aangifte gedaan.

Meer uit Binnenland

Kwart miljoen ingezameld voor herstel Vondelkerk Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Bij Stadsherstel in Amsterdam is 250.000 euro opgehaald voor het herstel van de Vondelkerk. Het monumentale gebouw van architect Pierre Cuypers ging in de nieuwjaarsnacht in vlammen op. De oorzaak is nog niet vastgesteld.

2 minuten geleden
Vanaf donderdagavond code geel in deel van het land wegens ijzel

DE BILT (ANP) - Omdat het door ijzel plaatselijk glad kan worden, heeft het KNMI vanaf het einde van de donderdagavond code geel uitgeroepen voor de provincies Noord-Holland, Flevoland, Gelderland en Overijssel. Dat duurt tot in de zeer vroege vrijdagochtend.

38 minuten geleden
Vermeende opdrachtgever explosie Nieuwkuijk ontkent betrokkenheid

DEN BOSCH (ANP) - Een van de drie verdachten die terechtstaan voor een explosie bij een woning in het Brabantse Nieuwkuijk, ontkent alle betrokkenheid. De vermeende opdrachtgever Othman H. (32) uit Den Bosch verklaarde donderdag in de rechtbank in Den Bosch niets met de explosie te maken te hebben.

39 minuten geleden
Criminelen spreiden hun risico om drugs Europa in te smokkelen

SCHIPHOL (ANP) - Door intensiever toezicht van overheden lijken drugscriminelen aan risicospreiding te doen, concludeert de douane donderdag bij de presentatie van de jaarcijfers op Schiphol. Zo proberen zij drugs via verschillende havens vanuit landen in Zuid-Amerika Europa binnen te krijgen en worden de verdovende middelen ook op verschillende manieren verstopt.

41 minuten geleden
Smartwatches kunnen helpen bij opsporen hartritmestoornissen

AMSTERDAM (ANP) - Smartwatches kunnen helpen bij het opsporen van hartritmestoornissen. Dit wijst onderzoek van het Amsterdam UMC onder 437 patiënten uit, in samenwerking met Cardiologie Centra Nederland. Bij degenen die een smartwatch droegen, werden vier keer vaker hartritmestoornissen ontdekt dan bij mensen die het slimme horloge niet droegen.

2 uur geleden
Veel meer lekkages met gevaarlijke stoffen uit goederentreinen

DEN HAAG (ANP) - Het aantal lekkages van gevaarlijke stoffen uit goederentreinen is fors toegenomen. In 2023 trof de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) 26 lekkages aan, in 2024 waren dat er 52 en in 2025 zag de ILT meer dan 400 lekkages.

5 uur geleden
OM onderzoekt 29-jarige zorgverlener om verdachte dood cliënten

ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie verdenkt een 29-jarige medewerkster van een woonzorginstelling in Wierden van poging tot moord. Ze zou drie bewoners met opzet insuline hebben gegeven terwijl daar geen medische noodzaak voor was. Volgens het OM zijn de bloedsuikerwaarden bij de bewoners daardoor mogelijk gedaald naar (levens)gevaarlijke waarden.

5 uur geleden