Gemeente: Scheveningse Pier binnen paar jaar niet meer veilig
DEN HAAG (ANP) - Grote delen van de Pier in Scheveningen moeten op korte termijn vervangen of gerepareerd worden, anders is het bouwwerk bij het strand voor 2025 niet meer veilig voor bezoekers. Dan moet de Pier opnieuw gesloten worden, net als enkele jaren geleden. Dat meldt de gemeente Den Haag na een bouwkundig onderzoek.
Op dit moment is de Pier nog wel "constructief veilig", benadrukt het Haagse stadsbestuur, maar hij heeft "zijn levensduur bereikt". Betonnen onderdelen van de Pier zijn "in zeer slechte staat". Dat geldt bijvoorbeeld voor de ingang en de eerste 72 meter. Ook de vloeren zijn flink aangetast.
Volgens de gemeente is een bedrag van ongeveer 40 miljoen euro nodig "om de Pier in huidige vorm weer 50 jaar mee te laten gaan". De Pier is eigendom van Kondor Wessels Vastgoed. Dat wil een volledig nieuwe en grotere Pier met meer attracties. Volgens de gemeente wil het bedrijf daarom "zo min mogelijk investeringen doen in de huidige Pier" en zijn de renovatiekosten "gezien het verlieslatende verdienmodel geen optie".
Meer uit Binnenland
ZUIDOOST-POLEN (ANP) - De Nederlandse militairen die sinds anderhalve week het Poolse luchtruim bewaken, moesten al meermaals in actie komen. Het was wel steeds loos alarm, zegt de leiding van de missie. Het herhaalde alarm zette wel meteen "iedereen op scherp" en "maakt duidelijk hoe tastbaar de dreiging is", zegt commandant Wesley Dijkshoorn.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Enkele honderden mensen hebben zondag op de Dam in Amsterdam het joodse feest Chanoeka gevierd. Tijdens de nationale chanoekaviering werd de achtste kaars van de chanoekia, een speciale negenarmige kandelaar, aangestoken. Er waren speeches van onder anderen demissionair vicepremier Mona Keijzer, waarnemend burgemeester van Tilburg Onno Hoes en rabbijn Shimon Evers. De viering verliep rustig.
1 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft bij een kleine extreemrechtse demonstratie in Apeldoorn vier betogers aangehouden. Drie van hen hadden fakkels afgestoken en een droeg gezichtsbedekking, laat een woordvoerder weten. Dat was in strijd met de voorwaarden voor het protest.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De kortste dag van het jaar is geweest. Vanaf nu worden de dagen langer en de nachten korter. Het wordt 's ochtends steeds iets vroeger licht en het wordt 's avonds steeds iets later donker.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Camiel Jansen is de nieuwe Componist der Nederlanden. Dat is zondag bekendgemaakt in TivoliVredenburg Utrecht tijdens de viering van het 10-jarig bestaan van de titel. De 34-jarige Jansen is de zesde Componist der Nederlanden en volgt Anne-Maartje Lemereis op, die de afgelopen twee jaar ambassadeur was van het Nederlandse muziekleven.
3 uur geledenZUIDOOST-POLEN (ANP) - Nederlands hoogste militair heeft vier dagen voor kerst opgetreden als 'postillon d'amour' voor twee uitgezonden militairen. Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim bezorgde hoogstpersoonlijk een romantische boodschap voor een luitenant die helpt het Poolse luchtruim te verdedigen. Eichelsheim kreeg het kaartje mee van diens vriendin, die in Bosniƫ dient.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De verdachte die zaterdag is opgepakt na een steekincident in Amsterdam is een 29-jarige Amsterdammer, meldt de politie zondag. In een appartementencomplex aan de Menadostraat (wijk Zeeburg) zijn zaterdagmiddag drie mensen neergestoken. Ze zijn naar het ziekenhuis gebracht en verkeren niet in levensgevaar.
5 uur geleden