Gemeente Rotterdam: Stadhuisplein vol fans, kom er niet meer heen
ROTTERDAM (ANP) - Het Stadhuisplein in Rotterdam is zondagmiddag helemaal vol met mensen die hopen Feyenoord kampioen te zien worden. De gemeente roept mensen op daar niet meer naartoe te komen om naar de wedstrijd Feyenoord - Go Ahead Eagles te kijken.
"Wil je de kampioenswedstrijd van Feyenoord met anderen bekijken? Ga dan naar een andere horecagelegenheid in de stad. Geniet van de wedstrijd", aldus de gemeente.
Het plein is ingericht als evenementenlocatie. Daar kunnen 7500 bezoekers terecht en die stonden er voor aanvang van het duel al, laat een woordvoerster weten. Ook op de Binnenrotte en het Willemsplein volgen duizenden mensen de wedstrijd.
Gemoedelijke sfeer
Voor de hekken waarmee het Stadhuisplein is afgesloten hadden zich voorafgaand aan de wedstrijd honderden mensen verzameld. Velen droegen een Feyenoordshirt of een sjaal van hun club. Sommigen zaten op de grond en genoten van een drankje. De sfeer was gemoedelijk, de politie was ook aanwezig.
Bij aanvang van de wedstrijd regende het rode en witte papieren snippers en werden rode en groene fakkels en ander vuurwerk afgestoken op het afgeladen Stadhuisplein. De fans volgen op verschillende grote schermen de wedstrijd.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De eerste bezoekers van koningsdagevenementen in het land zijn met de trein onderweg, ziet de NS. De reizigersstroom komt volgens de vervoerder rustig op gang. "De vroege vogels zijn nu op pad, maar de grote stroom verwachten we aan het einde van de ochtend en begin van de middag", laat een NS-woordvoerder weten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Striptekenaar Dick Matena is zondag op 83-jarige leeftijd overleden in zijn woonplaats Amsterdam. Dat laat Rob van Bavel, hoofdredacteur van tijdschrift Eppo en uitgever van Uitgeverij L, waarvoor Matena tekende, maandag weten aan het ANP.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Zowel de steun voor de monarchie als de rapportcijfers voor koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia blijven dit jaar gelijk ten opzichte van vorig jaar. Dat staat in de jaarlijkse NOS Koningsdagenquête 2026, uitgevoerd door Ipsos I&O. In de afgelopen jaren namen de steun voor de monarchie en de rapportcijfers nog licht toe.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht roept bezoekers op tijdens Koningsnacht niet meer naar de binnenstad te komen. "Het is te druk op meerdere evenementen en routes in de binnenstad van Utrecht. Toegang tot de pleinen is niet meer mogelijk", meldt de gemeente.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam vraagt op Koningsnacht aandacht voor de veiligheid van vrouwen op straat. Op sociale media steunt Schouten de actie van de politie die zondag in het centrum van Rotterdam oranje armbandjes uitdeelt met de tekst 'Laat vrouwen veilig thuiskomen'.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De antimonarchistische groep Republiek mag geen grote opblaasbare dino langs de looproute van het koninklijk huis neerzetten in Dokkum tijdens Koningsdag. Dat heeft de rechter bepaald nadat de groep een kort geding had aangespannen tegen de gemeente Noardeast-Fryslân.
20 uur geledenRHOON (ANP) - In het Zuid-Hollandse dorp Rhoon is op zondagmorgen een parachutist overleden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van regionale omroep Rijnmond. De persoon werd gevonden aan de Essendijk. Dat is een landingslocatie voor parachutisten in de regio Rotterdam.
21 uur geleden