Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemeente Rotterdam: ook BP staakt bouw fabriek vliegtuigbrandstof

Gemeente Rotterdam: ook BP staakt bouw fabriek vliegtuigbrandstof

ROTTERDAM (ANP) - In navolging van Shell gaat ook BP de bouw van een fabriek voor duurzame vliegtuigbrandstof in Rotterdam stopzetten, meldt de gemeente Rotterdam. Een Nederlandse woordvoerder van BP bevestigt dat de plannen niet doorgaan.

Volgens de gemeente gaat "de leegloop van investeringen en bedrijven" in de Rotterdamse haven in een "steeds zorgelijker tempo" door. Havenwethouder Robert Simons en gedeputeerde Arne Weverling van de provincie Zuid-Holland roepen het kabinet en de Tweede Kamer op tot versneld ingrijpen.

Het nieuws volgt op een reeks tegenslagen voor de haven. Zo ging een plan van BP voor een groene waterstoffabriek in Rotterdam eerder al niet door. Ook Mitsubishi Gas Chemical kondigde vorige week aan de bouw van een fabriek stil te leggen, terwijl ExxonMobil investeringen in een plasticrecyclingproject opschort. Eerder dit jaar legden ook Gunvor, Tronox, LyondellBasell, Westlake en Indorama hun productie stil. "Samen illustreren deze ontwikkelingen een steeds verontrustender trend van investerings- en bedrijvendegradatie in de Rotterdamse haven", aldus de gemeente Rotterdam.

Volgens Weverling verliest Nederland het in Europa op het gebied van investeringsklimaat. "Hoge stroomkosten, netcongestie en complexe regelgeving maken het voor bedrijven steeds moeilijker om hier rendabel en duurzaam te investeren. Ondertussen kiezen zij massaal voor landen waar de randvoorwaarden beter zijn en de nationale overheid meer meedenkt."

Meer uit Financieel

Olieproductie Koeweit omlaag, benzine mogelijk nog duurder

KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.

5 uur geleden
Reuters: EU onderzoekt hulp voor bedrijven bij energiekosten

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.

7 uur geleden
ANVR waarschuwt voor extreem dure tickets door schaarse vluchten

DEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.

7 uur geleden
TUI zoekt naar vluchten voor honderden gestrande reizigers

DEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.

10 uur geleden
Vliegverkeer Dubai gedeeltelijk hervat na tijdelijke stillegging

DUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.

11 uur geleden
Dubai Airport legt vliegverkeer stil na onderschept object

DUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.

12 uur geleden
Emirates schort vluchten naar en vanuit Dubai toch weer op

DUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.

13 uur geleden