Gemeente Rotterdam heeft 700 Oekraïense vluchtelingen opgevangen
ROTTERDAM (ANP) - De gemeente Rotterdam heeft tot dusver bijna zevenhonderd Oekraïense vluchtelingen opgevangen. Verantwoordelijk wethouder Vincent Karremans schrijft in een brief aan de gemeenteraad dat de opvang nu een nieuwe fase ingaat en zich meer richt op het financieel ondersteunen en het bieden van de juiste medische en psychologische hulp aan de vluchtelingen.
De gemeente Rotterdam denkt in de loop van volgende week de toegezegde duizend vluchtelingen te hebben opgevangen. Dat is de helft van de tweeduizend vluchtelingen die de regio Rijnmond opvangt. "Rotterdam fungeert op dit moment voor de regio als een soort bufferlocatie", aldus Karremans.
Sinds vorige week dinsdag kunnen Oekraïense vluchtelingen zich in Rotterdam melden in de als noodopvanglocatie ingerichte sporthal de Wielewaal in Charlois. Vanuit daar worden ze direct overgebracht naar hotels in de stad, opvanglocaties in regiogemeenten of drie riviercruiseschepen die de gemeente heeft ingehuurd. Deze liggen aangemeerd in de Schiehaven, Scheepsmakershaven en Coolhaven. Van opvang bij Rotterdammers thuis is vooralsnog geen sprake.
Crisisorganisatie
Volgens Karremans is de opvang na de in korte tijd opgerichte crisisorganisatie inmiddels langzaamaan in een nieuwe fase beland. Hierin gaat het om het registreren en financieel ondersteunen van de vluchtelingen. Ook moet ervoor worden gezorgd dat volwassenen en kinderen de juiste medische en psychische hulp krijgen. In een eerdere brief liet de wethouder weten ook te kijken naar opvang op langere termijn. Hiervoor wil hij voormalige kantoorpanden en zorginstellingen inzetten om vijfhonderd tot duizend vluchtelingen te huisvesten. Omdat deze nog niet geschikt zijn om in te wonen, moeten ze nog wel worden verbouwd.
Vanaf vrijdag kunnen de vluchtelingen terecht in het Oekraïense Huis aan de Pleinweg voor vragen over bijvoorbeeld financiering, om elkaar te ontmoeten of een kop koffie. Ook bieden vrijwilligers er een luisterend oor en kunnen ze er gratis kleding van de tweedehands kledingbank meenemen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Gevangenen en tbs'ers konden vanuit hun cel het internet op met speciale laptops die ze van justitie hadden gekregen, terwijl dat niet de bedoeling was. De toegang tot internet bleek niet goed te zijn afgesloten, meldt demissionair staatssecretaris Arno Rutte (Justitie en Veiligheid).
20 minuten geledenKATWIJK (ANP) - De musical Soldaat van Oranje wordt op 12 juli voor de laatste keer gespeeld. Dat heeft de producent maandag bekendgemaakt. De voorstelling over de oorlogsjaren van Erik Hazelhoff Roelfzema speelt vanaf oktober 2010 en is daarmee de langstlopende musical in de Nederlandse geschiedenis.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ANWB waarschuwt voor files op de wegen naar en in Noord-Italië in de periode van de Olympische Spelen. Die beginnen volgende week vrijdag in Milaan en Cortina d'Ampezzo. De organisatie verwacht extra drukte en tijdelijke verkeersmaatregelen.
1 uur geledenBREDA (ANP) - De 33-jarige Elias M. moet achttien jaar de cel in voor het aanranden en doden van een 75-jarige vrouw uit het Brabantse Halsteren. De rechtbank in Breda heeft hem ook veroordeeld tot tbs met dwangverpleging. De opgelegde straf is iets lager dan de twintig jaar celstraf en tbs die het Openbaar Ministerie had geëist.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag in de rechtbank in Den Bosch celstraffen van acht tot zestien jaar geëist tegen drie mannen die terechtstaan voor een explosie bij een woning in het Brabantse Nieuwkuijk. Door de aanslag in de nacht van 15 op 16 november 2024 raakte een 50-jarige vrouw zwaargewond. Haar rechterbeen is geamputeerd. Ook aan haar linkerbeen liep ze zwaar letsel op.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Donald Trump doelde met zijn uitspraken over niet-Amerikaanse NAVO-militairen die zouden zijn weggebleven van de frontlinie tijdens de oorlog in Afghanistan niet op Nederlandse militairen. Dat zei de Amerikaanse ambassadeur Joseph Popolo maandag op X.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - In de nacht van dinsdag op woensdag valt waarschijnlijk veel sneeuw in het noorden van het land. In Groningen kan het pak sneeuw op sommige plekken 10 centimeter dik worden, in andere gebieden zo'n 3 tot 8 centimeter, verwacht het KNMI.
4 uur geleden