Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemeente: ontzettend jammer dat Formule 1 in Zandvoort stopt

Gemeente: ontzettend jammer dat Formule 1 in Zandvoort stopt

ZANDVOORT (ANP) - Burgemeester van Zandvoort David Moolenburgh vindt het ontzettend jammer dat de Formule 1 na 2026 niet terugkeert in Zandvoort. Dat meldt een woordvoerder van de gemeente Zandvoort.

De organisatie van de Dutch Grand Prix maakte woensdag bekend dat de Formule 1 in 2026 voor de laatste keer naar Zandvoort komt. In een reactie van de gemeente, die ook namens het college van burgemeester en wethouders is gestuurd, staat dat Zandvoort enerzijds blij is dat er nog een jaar aan de "succesvolle reeks toegevoegd kan worden".

Maar de gemeente vindt het ook ontzettend jammer dat er daarna een einde aan komt. "De edities van 2021, 2022, 2023, 2024 vormen een prachtig hoofdstuk in de geschiedenis van onze badplaats en wij vertrouwen erop dat ook 2025 en 2026 hier nog aan toegevoegd gaan worden." De keuze van de organisator om op het hoogtepunt te stoppen, respecteert de gemeente Zandvoort. Ook meldt de gemeente begrip te hebben voor "de overwegingen die hieraan ten grondslag liggen".

Meer uit Binnenland

Man (44) vrij na val vrouw van balkon in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - De 44-jarige man die zaterdag werd aangehouden na de val van een 48-jarige vrouw van een balkon van een woning in Eindhoven, is vrijgelaten. Onderzoek heeft volgens de politie uitgewezen dat de val waarbij de vrouw zwaargewond raakte een ongeluk is. De man is niet langer verdachte.

49 minuten geleden
Eerste NCRV-televisieomroepster Tanja Koen (100) overleden

HILVERSUM (ANP) - Tanja Koen, de eerste televisieomroepster van de NCRV, is maandag 24 augustus op 100-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de familie maandag bekendgemaakt via de KRO-NCRV. De uitvaart heeft inmiddels in besloten kring plaatsgevonden.

3 uur geleden
Rode Kruis: 1,6 miljoen euro binnen voor noodhulp Nepal

DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis heeft op giro 6868 tot dusver 1,6 miljoen euro aan donaties binnengekregen voor noodhulp in het rampgebied in Nepal, na de zware overstromingen van vorige week. "Dankzij deze steun kan de hulporganisatie duizenden mensen direct helpen met schoon drinkwater, voedsel, dekens en hygiëneproducten", laat de hulporganisatie weten.

4 uur geleden
Groninger vrijgesproken van beramen ontvoering prinses Amalia

DEN HAAG (ANP) - Een 33-jarige Groninger is maandag vrijgesproken van het beramen van een ontvoering van prinses Amalia. Volgens de rechter verkeerde Anne Romke van der H. in een psychose, maar waren er nooit daadwerkelijke plannen voor een ontvoering.

7 uur geleden
Ongehoord Nederland haalt programma offline na Hitler-rel

HILVERSUM (ANP) - Ongehoord Nederland (ON!) heeft het onlineprogramma Let's Twist Again van haar kanalen verwijderd, zo meldt de omroep. Afgelopen week ontstond veel ophef over een aflevering van het programma waarin Adolf Hitler werd aangehaald.

7 uur geleden
Schouten: niet voldoende recht gedaan aan verschillende motieven

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft "niet voldoende recht gedaan aan verschillende motieven" tijdens de coronacrisis, zei toenmalig vicepremier Carola Schouten. Volgens Schouten is er "te generiek" gekeken of mensen maatregelen naleefden of niet.

8 uur geleden
Ook maandagochtend nog geen akkoord in coalitie over begroting

DEN HAAG (ANP) - De coalitiepartijen zijn er ook maandagochtend nog niet in geslaagd een akkoord te bereiken over de begroting voor volgend jaar. De partijleiders kwamen rond 9.00 uur weer bijeen op het ministerie van Financiën, waar zij zondag ook al vijftien uur onderhandelden. Rond het middaguur zaten zij daar nog steeds. Een kabinetsvergadering die voor 11.00 uur gepland stond, is al minstens twee uur opgeschoven.

8 uur geleden