Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemeente: manifestatie Westerpark is toegestaan

Gemeente: manifestatie Westerpark is toegestaan

AMSTERDAM (ANP) - De manifestatie in het Westerpark in Amsterdam is toegestaan. Dat meldt de gemeente Amsterdam op Twitter. Wel is het maximumaantal van tweeduizend aanwezigen overschreden.

In het Westerpark vindt zondagmiddag de aftrap plaats van de campagne van Forum voor Democratie voor de gemeenteraadsverkiezingen in maart. Daar waren honderden aanhangers van de partij op afgekomen.

Eerder op de dag verzamelden zich duizenden mensen op het Museumplein, om te demonstreren tegen de coronamaatregelen. Een aangekondigde demonstratie daar was eerder verboden, maar desondanks werd opgeroepen er "koffie te drinken" en kwamen er duizenden mensen naar het plein. Een groot deel van de mensen op het Museumplein vertrok na enige tijd in een stoet naar het Westerpark. Dat gebeurde ongeveer gelijktijdig met een oprukkende mobiele eenheid. Burgemeester van Amsterdam Femke Halsema had een noodbevel afgegeven voor het Museumplein.

Overtreding

In het Westerpark voegden de demonstranten zich bij de FVD-aanhangers. De gemeente meldt zondagmiddag dat de manifestatie in het Westerpark is toegestaan, "omdat er vooraf afspraken zijn gemaakt met de organisatie over locatie, begin en eindtijd, een maximaal aantal deelnemers en 1,5 meter afstand houden".

Een gemeentewoordvoerder laat weten dat de organisatie wel is aangesproken op de overschrijding van het maximumaantal toegestane toeschouwers van tweeduizend. "We roepen het publiek dringend op om 1,5 meter afstand te houden. De politie heeft de organisatie aangesproken en hen nogmaals laten weten dat zij de verantwoordelijkheid hebben om deelnemers te wijzen op de 1,5 meter afstand", twittert de gemeente.

Overigens lijkt de bijeenkomst in het Westerpark binnenkort over te zijn. Steeds meer aanwezigen verlaten het park.

Meer uit Binnenland

NS: vanaf vrijdagavond langere reistijd door werkzaamheden

UTRECHT (ANP) - Treinreizigers moeten vanaf komend weekend rekening houden met drukkere treinen en een langere reistijd door werkzaamheden op meerdere trajecten, meldt de NS. De dienstregeling in heel Nederland kan volgens de vervoerder last hebben van deze werkzaamheden. Op sommige trajecten rijden helemaal geen treinen vanwege geplande werkzaamheden. De NS adviseert mensen hun reis kort voor vertrek te plannen.

36 minuten geleden
Nederlands marineschip vertrekt naar NAVO-oefening poolgebied

DEN HELDER (ANP) - Het Nederlandse marineschip Zr. Ms. Johan de Witt is onderweg naar Noorwegen om mee te doen aan een NAVO-oefening in het poolgebied. Het schip vertrok maandagmorgen uit Den Helder en sluit in maart aan bij de oefening, die onderdeel is van de nieuwe Noordpoolmissie van de NAVO: Arctic Sentry.

51 minuten geleden
Dinsdag mogelijk ook nog treinen met rommel van carnavalsvierders

UTRECHT (ANP) - Treinreizigers moeten ook dinsdag nog rekening houden met treinen vol rommel van carnavalsgangers. Spoorvervoerder NS heeft afgelopen weekend dubbel zoveel schoonmakers ingezet om de treinen schoon te maken, maar verwacht niet dat de situatie dinsdag helemaal is opgelost, laat een woordvoerder weten.

2 uur geleden
Veiling gitaar Kooymans levert 28.000 euro op voor ALS-onderzoek

DEN HAAG (ANP) - De akoestische gitaar van George Kooymans is voor 28.000 euro geveild. Dat heeft Stichting ALS Nederland zondagavond bekendgemaakt. De totale opbrengst van de onlineveiling bedraagt ruim 57.000 euro. Het bedrag wordt gedoneerd aan onderzoek naar de dodelijke zenuw- en spierziekte ALS, waaraan de zanger en gitarist van Golden Earring vorig jaar is overleden.

14 uur geleden
Vogelgriep bij pluimveebedrijf in Groningse Vlagtwedde

VLAGTWEDDE (ANP) - Bij een pluimveebedrijf in het Groningse Vlagtwedde, gemeente Westerwolde, is vogelgriep vastgesteld. De ongeveer 35.000 leghennen op de locatie worden gedood, laat het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) weten.

20 uur geleden
Vandaal betast vrouwen in Breda, plast in bus en bijt bij cel

BREDA (ANP) - Een 38-jarige man heeft zaterdagavond voor flink wat overlast gezorgd in het centrum van Breda. De man vernielde prullenbakken, trok borden omver en betastte verschillende vrouwen. Hij is aangehouden en zit nog vast. Tijdens zijn aanhouding plaste de man in de politiebus en beet hij een politiebeambte in de hand.

23 uur geleden
Rijkswaterstaat: pas rijstijl aan en hou rekening met gladheid

UTRECHT (ANP) - Mensen moeten tot maandagochtend rekening houden met gladheid wanneer ze de weg opgaan en hun rijstijl daarop aanpassen. Volgens Rijkswaterstaat kan het op veel plaatsen glad worden. Strooiwagens staan klaar om te strooien, voegt de organisatie toe.

23 uur geleden