Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemeente Leudal hangt camera's in straat bedreigde journalist

Gemeente Leudal hangt camera's in straat bedreigde journalist

NEER (ANP) - Burgemeester Désirée Schmälschläger (GroenLinks) van de gemeente Leudal laat zo spoedig mogelijk camera's plaatsen in de straat waar zondagochtend een handgranaat werd gevonden voor de voordeur van een misdaadjournalist van Dagblad de Limburger. De burgemeester besloot hiertoe na overleg met politie en Openbaar Ministerie, maakte de Limburgse gemeente zondagmiddag bekend. Ook hoofdredacteur Björn Oostra voerde zondagmiddag overleg met het OM over de veiligheid van de verslaggever.

Misdaadverslaggever Jos Emonts vond zondagochtend bij het uitlaten van zijn hond een handgranaat voor de deur van zijn woning. De geschrokken bewoner belde de politie die de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) inschakelde. De EOD heeft de handgranaat zondagmiddag weggehaald.

Omwonenden moesten tijdelijk hun huis verlaten. De straat werd een tijdje afgesloten en om 14.00 uur weer vrijgeven. De politie zegt te onderzoeken wat de herkomst van de handgranaat is en de achtergrond van het incident.

Geschokt

Journalist Jos Emonts zegt dat hij zelf de handgranaat vond en de politie inschakelde. "Ik was met de hond gaan wandelen. Aanvankelijk was ik eroverheen gestapt", zegt Emonts. Bij terugkomst zag hij het voorwerp alsnog. Omdat hij eerst niet goed zag wat er lag, raapte hij de handgranaat even op, om het explosief vervolgens snel terug te leggen. Hij maakte er een foto van en belde de politie. "Ik ga ervan uit dat dit met mijn werk te maken heeft", zegt de geschrokken rechtbankverslaggever.

Hoofdredacteur Bjorn Oostra van De Limburger zegt net als Emonts erg geschokt te zijn. "Dit is een aanval op de onafhankelijke journalistiek. Dit is zeer zorgwekkend", reageert de hoofdredacteur. "Het onderzoek is er nu op gericht hoe we dit moeten plaatsen. We gaan ervan uit dat er een relatie is met het werk van Emonts. Maar hoe het precies zit, daarover hebben we geen idee. De veiligheid van onze collega en zijn gezin heeft nu topprioriteit." Gemeente en politie roepen mensen die mogelijk iets gezien hebben op om contact op te nemen met de politie.

Lange rij van geweld

Ook de Nederlandse Vereniging van Journalisten is geschrokken. "Dit incident komt helaas in een lange rij van geweld en intimidatie tegen journalisten", zegt Thomas Bruning, algemeen secretaris van de NVJ. Bruning noemt de impact groot, omdat de granaat bij het huis van de journalist was achtergelaten. "Dit had heel veel slechter kunnen aflopen."

De NVJ-secretaris benadrukt dat met dit incident opnieuw het belang van het project Persveilig is aangetoond. Doel hiervan is het versterken van de positie van journalisten tegen agressie en geweld. Dat gebeurt onder meer door het geven van hoge prioriteit door het Openbaar Ministerie en politie aan opsporing en vervolging in gevallen van agressie en geweld tegen journalisten.

Meer uit Binnenland

Spaanse evacués cruiseschip aangekomen in Madrid

MADRID (ANP/AFP) - De veertien Spanjaarden die zich bevonden op het Nederlandse cruiseschip Hondius, dat werd getroffen door het hantavirus, zijn aangekomen in Madrid. De groep werd zondag als eerste geëvacueerd van het cruiseschip dat bij Tenerife voor anker ligt.

32 minuten geleden
Opnieuw protestactie op spoorlijn haven Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Activisten van de actiegroep Geef Tegengas zijn zondag opnieuw aan het protesteren in de haven van Rotterdam. Ook zaterdag was er een actie van de groep in het havengebied waarbij de havenspoorlijn werd geblokkeerd.

35 minuten geleden
Eerste Nederlanders van cruiseschip Hondius gehaald

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De eerste Nederlandse opvarenden van de Hondius worden van het schip naar de kant gebracht, ziet ANP ter plaatse. Eerder werden alle Spaanse opvarenden al aan wal gebracht en per bus naar het vliegveld Tenerife Zuid gebracht, meldde het Spaanse ministerie van Volksgezondheid.

1 uur geleden
Meisje (15) overlijdt tijdens halve marathon in Leiden

LEIDEN (ANP) - Een 15-jarig meisje uit Oegstgeest is zondag overleden tijdens de halve marathon in Leiden. De organisatie van hardloopevenement Leiden Marathon meldt dat de jonge deelneemster onwel werd op de hoek van de Lage Rijndijk en de Herensingel. "Het meisje is ter plekke behandeld, maar kon niet worden gered." Waardoor ze onwel werd, is onbekend.

1 uur geleden
Rotterdam bereidt zich voor op komst van cruiseschip Hondius

ROTTERDAM (ANP) - Rotterdam bereidt zich voor op de komst van het Nederlandse cruiseschip Hondius. Nadat alle passagiers van boord zijn op Tenerife, vaart het schip door naar de haven in de Maasstad. Wanneer het precies arriveert, is nog niet bekend. Een woordvoerder van de gemeente verwacht dat dit aan het einde van de week zal zijn.

2 uur geleden
Deelnemer Leiden Marathon overleden

LEIDEN (ANP) - Een deelnemer van hardloopevenement Leiden Marathon is zondag overleden. De politie bevestigt dat, maar heeft verder geen informatie over de doodsoorzaak en de overledene.

2 uur geleden
26 aanhoudingen bij uit de hand gelopen asielprotest Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - De politie heeft in totaal 26 mensen aangehouden bij een protest tegen noodopvang voor asielzoekers in Apeldoorn. Betogers bekogelden zaterdagavond onder meer de politie met vuurwerk, hinderden het verkeer en belaagden een voertuig, somt de politie op. Een 58-jarige man uit Apeldoorn werd opgepakt voor mishandeling van een boa van de gemeente.

2 uur geleden