
Gemeente kan noodlijdende Rotterdam Pride niet financieel helpen
ROTTERDAM (ANP) - De gemeente Rotterdam kan de noodlijdende stichting die de Rotterdam Pride organiseert niet financieel ondersteunen. Dat schrijft het college van burgemeester en wethouders aan de gemeenteraad. De Stichting Rotterdam Pride (SRP) had aan de gemeente om financiële steun gevraagd, omdat er een tekort is ontstaan en de stichting niet meer aan de betalingsverplichtingen kan voldoen.
De gemeente zou de SRP graag willen helpen en heeft ook onderzoek gedaan naar de mogelijkheden, zo staat in de brief. Maar Rotterdam is "gebonden aan voorwaarden voor het bieden van noodsteun, waarbij de Europese regelgeving voor staatssteun in acht moeten worden genomen".
De situatie van de SRP "voldoet helaas niet aan de voorwaarden", aldus het college. "Ten eerste omdat het financiële knelpunt niet uitsluitend door externe, niet te beïnvloeden factoren is ontstaan, zoals de noodsteunregelingen tijdens de coronapandemie. Ten tweede omdat niet uitgesloten kan worden dat er ook andere aanbieders zijn die de activiteiten over kunnen nemen. Beide zijn voorwaarden voor het kunnen bieden van noodsteun."
Activiteiten
De SRP organiseert jaarlijks activiteiten tijdens de Rotterdamse editie van de Pride, die een week duurt. Een derde van de activiteiten tijdens de Prideweek organiseert de stichting zelf. Twee derde van de activiteiten zijn het initiatief van andere organisaties, bijvoorbeeld de bekende Pride March.
Het is nog onduidelijk wat de gevolgen van dit besluit zijn voor het doorgaan volgend jaar van Pride in Rotterdam. Hoe hoog de financiële nood van de SRP is, wil de gemeente niet zeggen. De Stichting Rotterdam Pride was maandag niet bereikbaar.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat niet mee in de conclusie van de onderzoekscommissie van de Verenigde Naties die stelt dat Israël genocide pleegt in de Gazastrook. In reactie op het rapport schrijft minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) in een Kamerbrief dat "Nederland in de regel terughoudend" is om de kwalificatie genocide te gebruiken.
18 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof doet op 6 november uitspraak in de zaak tegen de Nederlandse Staat, waarin organisaties eisen dat Nederland meer moet doen om een genocide in de Gazastrook te voorkomen. Eerder had het hof nog gezegd dat er 8 oktober een uitspraak zou komen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof is als getuige gehoord in een strafzaak tegen een voormalig medewerker van de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) die wordt verdacht van het doorspelen van staatsgeheimen aan Marokkaanse inlichtingendiensten. Schoof was voorheen hoofd van de NCTV.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - Toen begin 2023 een asteroïde uiteenviel in de lucht boven Frankrijk, was dat in Nederland te horen. Niet door mensen, maar wel door gevoelige detectoren. Die hebben het onhoorbare geluid opgepikt. Volgens het KNMI is het de eerste keer dat de ondergang van een asteroïde zo uitgebreid is gevolgd, van de ontdekking in de ruimte tot het bergen van brokstukken achteraf.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Steeds meer mensen stappen vanuit andere beroepen over naar een baan als docent in het middelbaar beroepsonderwijs (mbo). Het aantal zij-instromers is in tien jaar tijd verdubbeld tot ruim achthonderd per jaar, meldt de Inspectie van het Onderwijs. Die is positief over de toename, maar oordeelt ook dat de scholing en begeleiding van mensen die vanuit ander werk in het mbo aan de slag gaan beter moeten.
2 uur geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in het Groningse Ter Apel hebben afgelopen nacht 2015 asielzoekers geslapen. Dat is boven de 2000 mensen, de grens van een dwangsom.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amsterdam maakt voor 2026 "forse bedragen vrij" voor onder meer jeugdzorg, de aanpak van armoede en dakloosheid, opvang en een goede verbinding over het IJ, het water tussen de binnenstad en stadsdeel Noord. Om dat te kunnen betalen, is onder meer een besparing voorzien op de eigen "ambtelijke organisatie". Dat maakte wethouder Hester van Buren (Financiën) donderdag bekend bij de presentatie van de Amsterdamse begroting van volgend jaar.
4 uur geleden