Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemeente Helmond voor bijna een ton getild

Gemeente Helmond voor bijna een ton getild

HELMOND (ANP) - De gemeente Helmond heeft in september 93.000 euro betaald aan onbekenden. De gemeente trapte in een "aanmaning" via een frauduleuze e-mail. De crediteurenadministratie betaalde de "rekening" ervan uitgaande dat een bekende klant een nieuw rekeningnummer had. De afdeling heeft echter onvoldoende gecontroleerd of de door de nepklant doorgegeven wijziging van het rekeningnummer wel klopte.

"Een menselijke fout", liet burgemeester Sjoerd Potters van Helmond maandag aan de gemeenteraad weten. De "aanmaning" kwam binnen op een zogenaamd niet betaalde factuur van een leverancier. De criminelen hadden via phishing vertrouwelijke factuur- en contractgegevens naar binnen gehengeld en een vervalste factuur geproduceerd met een betrouwbaar ogend uiterlijk, aldus Potters.

De frauduleuze mail was voorzien van logo en contactgegevens van de bij de gemeente bekende leverancier en zogenaamd ondertekend door de vaste contactpersoon bij die leverancier. Daarin werd gevraagd de nota te betalen op een ander dan gebruikelijk rekeningnummer. Wat de gemeente deed zonder de voorgeschreven extra controle of het wel allemaal klopte. Ook het voorgeschreven "vier-ogen-principe", waarin iemand anders meekijkt om te controleren, werd overgeslagen.

Pas toen het te laat was drong het door dat de gemeente "door een combinatie van externe en interne fouten in een phishingpoging getrapt is", aldus de burgemeester. De gemeente probeert het geld nu via de bank terug te krijgen en heeft een intern onderzoek opgestart dat moet leiden tot het voorkomen van dit soort fouten. Ook gaat de gemeente aangifte doen.

Meer uit Binnenland

Woningcorporaties komen veel geld tekort, waarschuwt autoriteit

DEN HAAG (ANP) - Als woningcorporaties er niet veel meer geld bij krijgen, kunnen ze niet de honderdduizenden woningen bijbouwen die ze hebben afgesproken. Daarvoor waarschuwt de Autoriteit woningcorporaties (Aw) in een advies aan het kabinet. Naar schatting komen corporaties 19 miljard euro tekort. De autoriteit ziet drie opties: meer overheidsgeld, hogere huren of minder nieuwbouw en verduurzaming.

10 minuten geleden
Politiemedewerker (61) aangehouden en in cel gezet

BREDA (ANP) - Een 61-jarige politiemedewerker van de eenheid Zeeland-West-Brabant is aangehouden. Het Openbaar Ministerie wil "in het belang van het onderzoek" niet meedelen waarom de man is aangehouden. In dezelfde zaak is ook een 23-jarige vrouw aangehouden. Het OM doet ook geen uitspraak over de verdenking tegen haar.

25 minuten geleden
Van Marum wacht onderzoek af over overname bedrijf achter DigiD

DEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Eddie van Marum van Digitalisering wil nog niets zeggen over mogelijk overheidsingrijpen rond de verkoop van Solvinity, het bedrijf achter DigiD. Hij wacht onderzoeken van twee toezichthouders af.

1 uur geleden
Gemeenteraad Utrecht wil Dijksma zes jaar langer als burgemeester

UTRECHT (ANP) - De gemeenteraad van Utrecht heeft Sharon Dijksma aanbevolen voor herbenoeming als burgemeester van de stad. De raad heeft dat donderdagochtend besloten. Dijksma (PvdA) is sinds december 2020 burgemeester van Utrecht. De raad laat weten haar graag nog eens zes jaar in die functie te willen zien, meldt de gemeente Utrecht.

1 uur geleden
Stagevergoeding verplichten kan, maar minister ziet ook dilemma's

DEN HAAG (ANP) - Het wettelijk verplichten van stagevergoedingen is mogelijk, maar brengt ook "wezenlijke dilemma's" met zich mee, laat demissionair onderwijsminister Gouke Moes weten aan de Tweede Kamer. Een Kamermeerderheid wil zo'n wettelijke verplichting voor stagiairs, maar het definitieve besluit laat Moes over aan zijn opvolger.

1 uur geleden
Van Weel: Iraanse Garde op terroristenlijst zetten is belangrijk

BRUSSEL (ANP) - Demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) heeft er goede hoop op dat de EU-ministers van Buitenlandse Zaken donderdag ermee instemmen de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) op de Europese terrorismelijst te zetten. Met het dodelijke geweld tegen Iraanse demonstranten heeft het Iraanse regime "een behoorlijke grens" overschreden, zei hij voor het begin van de vergadering met zijn EU-collega's. Het is belangrijk om de ruggengraat van de Iraanse overheid als terroristische organisatie te beschouwen, zei hij in Brussel.

2 uur geleden
Partijleiders balen van lekken uit onderhandelingsakkoord

DEN HAAG (ANP) - Partijleiders Rob Jetten (D66) en Dilan Yeşilgöz (VVD) en informateur Rianne Letschert balen dat er al is gelekt uit het hoofdlijnenakkoord dat ze samen met het CDA hebben gesloten. Ze weten niet waar het lek vandaan komt, maar hebben hun fracties er wel op aangesproken.

4 uur geleden