Gemeente Groningen maakt zich zorgen over veiligheid in stadion
GRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen maakt zich zorgen over de veiligheid in het voetbalstadion van FC Groningen. Volgens een gemeentewoordvoerder mag de thuiswedstrijd tegen Sparta volgende week zondag (28 mei) alleen plaatsvinden als de raad van commissarissen van FC Groningen de veiligheid in het stadion kan garanderen en de gemeente ook weet hoe de club dat gaat doen. Na gesprekken neemt de gemeente naar verwachting eind deze week een besluit over de vergunning voor het duel.
Recent waren meerdere incidenten in het betaald voetbal. Zo gooiden supporters rookbommen op het veld tijdens de wedstrijd tussen FC Groningen en Ajax. Ook rende een man het veld op met een spandoek. De gemeentewoordvoerder noemt de incidenten van afgelopen zondag "een dieptepunt". De veldbestormer en vijf andere fans zijn door de politie opgepakt en inmiddels weer vrijgelaten. Het duel werd gestaakt vanwege de incidenten en is dinsdagmiddag verdergegaan zonder publiek.
Het duel tegen Sparta is de laatste thuiswedstrijd van de club uit Groningen dit seizoen. Mogelijk mag de wedstrijd alleen doorgaan onder voorwaarden, zoals voetballen zonder publiek. FC Groningen is al zeker van degradatie uit de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).
9 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.
10 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
14 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
1 dag geleden