Gemeente Groningen maakt zich zorgen over veiligheid in stadion
GRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen maakt zich zorgen over de veiligheid in het voetbalstadion van FC Groningen. Volgens een gemeentewoordvoerder mag de thuiswedstrijd tegen Sparta volgende week zondag (28 mei) alleen plaatsvinden als de raad van commissarissen van FC Groningen de veiligheid in het stadion kan garanderen en de gemeente ook weet hoe de club dat gaat doen. Na gesprekken neemt de gemeente naar verwachting eind deze week een besluit over de vergunning voor het duel.
Recent waren meerdere incidenten in het betaald voetbal. Zo gooiden supporters rookbommen op het veld tijdens de wedstrijd tussen FC Groningen en Ajax. Ook rende een man het veld op met een spandoek. De gemeentewoordvoerder noemt de incidenten van afgelopen zondag "een dieptepunt". De veldbestormer en vijf andere fans zijn door de politie opgepakt en inmiddels weer vrijgelaten. Het duel werd gestaakt vanwege de incidenten en is dinsdagmiddag verdergegaan zonder publiek.
Het duel tegen Sparta is de laatste thuiswedstrijd van de club uit Groningen dit seizoen. Mogelijk mag de wedstrijd alleen doorgaan onder voorwaarden, zoals voetballen zonder publiek. FC Groningen is al zeker van degradatie uit de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
1 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
5 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer verdedigt zaterdag niet het doel van Bayern München tijdens de bekerfinale tegen VfB Stuttgart. De 40-jarige Duitser kampt met een blessure aan zijn linker kuit. Dat meldt zijn club een dag nadat bekend werd dat de doelman door bondscoach Julian Nagelsmann is opgenomen in de Duitse selectie voor het WK voetbal.
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft langer coach van Manchester United. De 44-jarige Engelsman heeft een nieuw contract getekend bij de huidige nummer 3 van de Premier League dat hem tot 2028 aan de club verbindt.
8 uur geleden