Gemeente Groningen maakt zich zorgen over veiligheid in stadion
GRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen maakt zich zorgen over de veiligheid in het voetbalstadion van FC Groningen. Volgens een gemeentewoordvoerder mag de thuiswedstrijd tegen Sparta volgende week zondag (28 mei) alleen plaatsvinden als de raad van commissarissen van FC Groningen de veiligheid in het stadion kan garanderen en de gemeente ook weet hoe de club dat gaat doen. Na gesprekken neemt de gemeente naar verwachting eind deze week een besluit over de vergunning voor het duel.
Recent waren meerdere incidenten in het betaald voetbal. Zo gooiden supporters rookbommen op het veld tijdens de wedstrijd tussen FC Groningen en Ajax. Ook rende een man het veld op met een spandoek. De gemeentewoordvoerder noemt de incidenten van afgelopen zondag "een dieptepunt". De veldbestormer en vijf andere fans zijn door de politie opgepakt en inmiddels weer vrijgelaten. Het duel werd gestaakt vanwege de incidenten en is dinsdagmiddag verdergegaan zonder publiek.
Het duel tegen Sparta is de laatste thuiswedstrijd van de club uit Groningen dit seizoen. Mogelijk mag de wedstrijd alleen doorgaan onder voorwaarden, zoals voetballen zonder publiek. FC Groningen is al zeker van degradatie uit de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
ZESIT (ANP) - Doelman Etienne Vaessen van FC Groningen is ook in hoger beroep vrijgesproken na zijn rode kaart in het verloren bekerduel met Sparta Rotterdam (5-2) op 30 oktober. De keeper was al vrijgesproken door de onafhankelijke tuchtcommissie betaald voetbal, maar de aanklager betaald voetbal was het daarmee niet eens. De onafhankelijke commissie van beroep laat de vrijspraak staan.
2 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kijkt tevreden terug op de eerste helft van het oefenduel met Zuid-Korea, waarin de voetbalsters van Oranje al de 5-0-eindstand op het bord zetten. "Het was heel dynamisch en moeilijk te verdedigen. Dat is wat we graag willen zien. Maar ik hoopte stiekem toch wel dat we iets meer getest zouden worden", zei Veurink na het oefenduel in Waalwijk.
15 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Vivianne Miedema kan zich niet herinneren wanneer ze voor het laatst met zo'n goed gevoel op het veld stond bij Oranje. Na een periode van twijfels over haar toekomst als international scoorde de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal dinsdag tegen Zuid-Korea (5-0) al voor rust vier keer. "Dit is weer de Vivianne Miedema die zich helemaal goed voelt op het veld", zei de aanvalster na het oefenduel in Waalwijk.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal vindt dat de politiek strengere regels moet maken en die moet handhaven om vuurwerkacties zoals afgelopen zondag bij Ajax-FC Groningen te voorkomen. Dat zei hij bij Pauw & De Wit. "Het is een maatschappelijk probleem. Dit heeft met normen en waarden te maken."
16 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga verstevigd door een zege op Atlético Madrid. In Camp Nou eindigde de topper in 3-1 voor de thuisploeg van coach Hansi Flick.
16 uur geledenDORTMUND (ANP) - Bayer Leverkusen heeft in het Duitse bekertoernooi Borussia Dortmund uitgeschakeld in de achtste finales. In Dortmund werd het 1-0 voor de bezoekers, waar Mark Flekken het doel schoon hield.
16 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in hun laatste wedstrijd van het jaar met ruime cijfers gewonnen van een zwak Zuid-Korea. Het oefenduel in Waalwijk eindigde in 5-0. Oranjes topscorer aller tijden Vivianne Miedema blonk uit met vier treffers voor rust.
16 uur geleden