Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemeente Enschede stopt met organisatie aftrap VN-campagne

Gemeente Enschede stopt met organisatie aftrap VN-campagne

ENSCHEDE (ANP) - De gemeente Enschede trekt zich terug uit de organisatie van de landelijke start van de jaarlijkse VN-campagne voor vrouwenrechten in de Overijsselse plaats. De gemeente meldt "onvoldoende basis" te zien om nog "een goede bijeenkomst te organiseren" met de VN-organisatie UN Women na de "situatie zoals die afgelopen week is ontstaan". De twee zouden het niet eens zijn over de aanwezigheid van PVV-staatssecretarissen Vicky Maeijer en Ingrid Coenradie.

Of de aftrap wel alsnog in Enschede gaat plaatsvinden is niet duidelijk. UN Women geeft aan de beslissing van de gemeente te respecteren en gaat zich beraden over hoe nu verder.

Het is onduidelijk wat zich precies heeft voorgevallen. De Telegraaf berichtte dat de VN-organisatie de PVV-bewindslieden niet bij het evenement wilde hebben. De gemeente meldt dat de komst van de PVV'ers inderdaad "niet acceptabel" was voor de VN-organisatie. Volgens UN Women zijn de staatssecretarissen welkom "mits zij accepteren dat zij tijdens de bijeenkomst kritisch bevraagd worden".

Randprogramma

Maar de voorwaarden die de VN-organisatie volgens de gemeente heeft gesteld rond de aanwezigheid van Maeijer en Coenradie, maken het houden van een goede bijeenkomst voor Enschede "onmogelijk". De gemeente blijft bij haar eerdere standpunt dat "alle ministers en staatssecretarissen welkom zijn, ongeacht hun politieke kleur".

"Wij betreuren dat het zo gelopen is. De aandacht gaat nu uit naar andere zaken dan waar het om moet draaien, namelijk om het stoppen van geweld tegen meisjes en vrouwen", aldus Enschede. De jaarlijkse wereldwijde campagne Orange The World trapt af op 25 november en loopt tot 10 december. Gedurende die periode besteedt Enschede aandacht aan de campagne "op de manier waarop we dat de afgelopen jaren ook hebben gedaan". Zo wordt het stadhuis oranje uitgelicht en zal er een randprogramma worden georganiseerd door wat partners. Veel gemeentes in Nederland besteden aandacht aan Orange the World.

Meer uit Binnenland

Code oranje in het oosten vanwege zware onweersbuien

DE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.

55 minuten geleden
Groep mensen richt vernielingen aan bij Mevlana Moskee Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.

2 uur geleden
Code geel in heel Nederland vanwege onweersbuien

DE BILT (ANP) - In heel Nederland geldt vrijdagmiddag en -avond code geel vanwege de kans op zware onweersbuien. In de loop van de avond trekken de zwaarste buien volgens het KNMI naar Duitsland weg.

2 uur geleden
Noodverordening in Zandvoort na dagen van onrust en overlast

ZANDVOORT (ANP) - In het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort geldt tot en met zondag 31 mei een noodverordening. Dat laat de gemeente op haar website weten.

3 uur geleden
Koopmans kritisch op pandemische paraatheid Nederland

DEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans vindt dat Nederland niet genoeg doet om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Ook voor de corona-uitbraak in 2020 was deze pandemische paraatheid niet voldoende en miste zij urgentie, zei ze tijdens haar verhoor in de parlementaire enquête over corona.

5 uur geleden
Koopmans: politici wakkerden 'bizarre' bedreigingen aan

DEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans heeft tegenover de parlementaire enquêtecommissie corona hard uitgehaald naar "bepaalde politici" die bedreigingen aan haar adres hebben aangewakkerd. Zij noemde geen namen, maar hekelde met name de complottheorieën rond het coronavirus waarmee zij in verband werd gebracht. Daar deed vooral Forum voor Democratie aan mee.

5 uur geleden
Twee aanhoudingen in Uithoorn bij demonstraties rond komst azc

UITHOORN (ANP) - De politie heeft donderdagavond twee mensen aangehouden bij demonstraties rondom de komst van een asielzoekerscentrum in Uithoorn. Een 30-jarige man uit Uithoorn is aangehouden voor het gooien van een fles naar voorstanders van asielopvang. Een 19-jarige man uit Gouda werd meegenomen voor het verstoren van de openbare orde. Beiden zijn weer vrijgelaten.

5 uur geleden