Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemeente Enschede stopt met organisatie aftrap VN-campagne

Gemeente Enschede stopt met organisatie aftrap VN-campagne

ENSCHEDE (ANP) - De gemeente Enschede trekt zich terug uit de organisatie van de landelijke start van de jaarlijkse VN-campagne voor vrouwenrechten in de Overijsselse plaats. De gemeente meldt "onvoldoende basis" te zien om nog "een goede bijeenkomst te organiseren" met de VN-organisatie UN Women na de "situatie zoals die afgelopen week is ontstaan". De twee zouden het niet eens zijn over de aanwezigheid van PVV-staatssecretarissen Vicky Maeijer en Ingrid Coenradie.

Of de aftrap wel alsnog in Enschede gaat plaatsvinden is niet duidelijk. UN Women geeft aan de beslissing van de gemeente te respecteren en gaat zich beraden over hoe nu verder.

Het is onduidelijk wat zich precies heeft voorgevallen. De Telegraaf berichtte dat de VN-organisatie de PVV-bewindslieden niet bij het evenement wilde hebben. De gemeente meldt dat de komst van de PVV'ers inderdaad "niet acceptabel" was voor de VN-organisatie. Volgens UN Women zijn de staatssecretarissen welkom "mits zij accepteren dat zij tijdens de bijeenkomst kritisch bevraagd worden".

Randprogramma

Maar de voorwaarden die de VN-organisatie volgens de gemeente heeft gesteld rond de aanwezigheid van Maeijer en Coenradie, maken het houden van een goede bijeenkomst voor Enschede "onmogelijk". De gemeente blijft bij haar eerdere standpunt dat "alle ministers en staatssecretarissen welkom zijn, ongeacht hun politieke kleur".

"Wij betreuren dat het zo gelopen is. De aandacht gaat nu uit naar andere zaken dan waar het om moet draaien, namelijk om het stoppen van geweld tegen meisjes en vrouwen", aldus Enschede. De jaarlijkse wereldwijde campagne Orange The World trapt af op 25 november en loopt tot 10 december. Gedurende die periode besteedt Enschede aandacht aan de campagne "op de manier waarop we dat de afgelopen jaren ook hebben gedaan". Zo wordt het stadhuis oranje uitgelicht en zal er een randprogramma worden georganiseerd door wat partners. Veel gemeentes in Nederland besteden aandacht aan Orange the World.

Meer uit Binnenland

Vier mensen naar ziekenhuis na woningbrand in Hellevoetsluis

HELLEVOETSLUIS (ANP) - Na een woningbrand aan de Kreeft in Hellevoetsluis zijn woensdagavond vier mensen met ambulances naar het ziekenhuis gebracht. Zij hadden veel rook ingeademd, meldt de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.

1 uur geleden
Onderwijsraad: toetsen op scholen moeten meer gaan over leren

DEN HAAG (ANP) - Toetsen in het basis- en voortgezet onderwijs moeten meer in het teken staan van het onderwijs en leren en minder van belang zijn voor zaken als toelating, overgang of diploma. Dat zegt de Onderwijsraad donderdag in een advies dat wordt gegeven op verzoek van de Tweede Kamer.

4 uur geleden
Burgemeester Groningen wil asielopvang op locaties van het Rijk

HILVERSUM (ANP) - De Groningse burgemeester Roelien Kamminga wil dat het Rijk eigen locaties gaat inzetten om asielzoekers op korte termijn op te vangen. Ze wil zo voorkomen dat deze zomer mensen buiten moeten slapen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel, zei ze bij talkshow Pauw & De Wit.

4 uur geleden
Warffum vangt vanaf donderdag 4 nachten asielzoekers Ter Apel op

WARFFUM (ANP) - De gemeente Het Hogeland vangt vanaf donderdag vluchtelingen uit Ter Apel op in de Op Roakeldaishal in Warffum. De gemeente doet dit na een verzoek van asielminister Bart van den Brink, zo is te lezen op de website van de gemeente.

11 uur geleden
Leiden verlengt noodopvang voor asielzoekers met enkele maanden

LEIDEN (ANP) - Leiden heeft de noodopvang voor asielzoekers in een voormalige kerk met een paar maanden verlengd. Dat doet de gemeente om de druk op Ter Apel te helpen verlichten.

11 uur geleden
Inspectie onderzoekt jeugdhulp na kindermishandeling Stadskanaal

STADSKANAAL (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) begint een onderzoek naar (jeugd)zorgaanbieders en Veilig Thuis Groningen in Stadskanaal. Daarmee wil de inspectie een beeld krijgen van de kwaliteit en veiligheid van de jeugdhulp aan de kinderen die ernstig zijn mishandeld door twee vrouwen.

11 uur geleden
Groningen: nog 1 nacht opvang voor Ter Apel, erna andere gemeente

GRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt van woensdag op donderdag nog één keer de nachtopvang aan in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. Voor de opvang vanaf donderdag heeft een andere gemeente zich gemeld, zegt een Groningse gemeentewoordvoerster. Welke plaats dat is, wil zij niet zeggen.

12 uur geleden