Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemeente Enschede stopt met organisatie aftrap VN-campagne

Gemeente Enschede stopt met organisatie aftrap VN-campagne

ENSCHEDE (ANP) - De gemeente Enschede trekt zich terug uit de organisatie van de landelijke start van de jaarlijkse VN-campagne voor vrouwenrechten in de Overijsselse plaats. De gemeente meldt "onvoldoende basis" te zien om nog "een goede bijeenkomst te organiseren" met de VN-organisatie UN Women na de "situatie zoals die afgelopen week is ontstaan". De twee zouden het niet eens zijn over de aanwezigheid van PVV-staatssecretarissen Vicky Maeijer en Ingrid Coenradie.

Of de aftrap wel alsnog in Enschede gaat plaatsvinden is niet duidelijk. UN Women geeft aan de beslissing van de gemeente te respecteren en gaat zich beraden over hoe nu verder.

Het is onduidelijk wat zich precies heeft voorgevallen. De Telegraaf berichtte dat de VN-organisatie de PVV-bewindslieden niet bij het evenement wilde hebben. De gemeente meldt dat de komst van de PVV'ers inderdaad "niet acceptabel" was voor de VN-organisatie. Volgens UN Women zijn de staatssecretarissen welkom "mits zij accepteren dat zij tijdens de bijeenkomst kritisch bevraagd worden".

Randprogramma

Maar de voorwaarden die de VN-organisatie volgens de gemeente heeft gesteld rond de aanwezigheid van Maeijer en Coenradie, maken het houden van een goede bijeenkomst voor Enschede "onmogelijk". De gemeente blijft bij haar eerdere standpunt dat "alle ministers en staatssecretarissen welkom zijn, ongeacht hun politieke kleur".

"Wij betreuren dat het zo gelopen is. De aandacht gaat nu uit naar andere zaken dan waar het om moet draaien, namelijk om het stoppen van geweld tegen meisjes en vrouwen", aldus Enschede. De jaarlijkse wereldwijde campagne Orange The World trapt af op 25 november en loopt tot 10 december. Gedurende die periode besteedt Enschede aandacht aan de campagne "op de manier waarop we dat de afgelopen jaren ook hebben gedaan". Zo wordt het stadhuis oranje uitgelicht en zal er een randprogramma worden georganiseerd door wat partners. Veel gemeentes in Nederland besteden aandacht aan Orange the World.

Meer uit Binnenland

Spaans koningspaar volgt situatie Tenerife 'op de voet'

MADRID (ANP) - De Spaanse koning Felipe en koningin Letizia "volgen de operatie op het eiland Tenerife op de voet in verband met de aankomst van het schip m/v Hondius". Dat schrijft het Spaanse hof op Instagram. Het Nederlandse cruiseschip, waar het hantavirus uitbrak, kwam zondagochtend aan bij het Spaanse eiland.

15 minuten geleden
Hondius in haven van Granadilla, gaat voor anker

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De m/v Hondius is zondag iets voor 08.00 uur (Nederlandse tijd) de haven van Granadilla de Abona binnengevaren, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Daar zal het van wal af voor anker gaan, in afwachting van de evacuatie van de opvarenden. Zij zullen met bootjes aan land worden gebracht, vanwaar ze per bus naar het vliegveld worden overgebracht, voor een vlucht naar hun thuisland.

53 minuten geleden
Hondius aangekomen bij Tenerife

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip de m/v Hondius is aangekomen bij de haven van Granadilla de Abona op het Spaanse eiland Tenerife.

1 uur geleden
Hondius komt zondagochtend bij Tenerife, daarna naar Rotterdam

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius komt zondag om 05.30 uur lokale tijd aan bij Tenerife (06.30 uur Nederlandse tijd). Het gaat voor anker in de buurt van Granadilla de Abona, aan de zuidkant van het eiland. Vanaf ongeveer 08.00 uur lokale tijd (09.00 uur in Nederland) kunnen de eerste mensen naar de wal worden gebracht. Daarna gaan ze meteen door naar het vliegveld, heeft de rederij Oceanwide Expeditions zaterdagavond laten weten.

9 uur geleden
Meer arrestaties bij demonstraties azc Ter Apel

TER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.

12 uur geleden
Meer arrestaties bij demonstraties azc Ter Apel

TER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.

13 uur geleden
Circa 29 opvarenden Hondius vliegen zondag naar Eindhoven

DEN HAAG (ANP) - Circa 29 opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius vliegen zondag van Tenerife naar Eindhoven. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Onder hen zijn zowel Nederlanders als mensen uit andere landen.

13 uur geleden