Gemeente en organisatie blij met verloop raceweekend Zandvoort
ZANDVOORT (ANP) - De gemeente Zandvoort, de organisatie van de Grand Prix en het circuit kijken positief terug op het driedaagse raceweekend, waarin Max Verstappen de winst pakte in de race op zondag. "Als we dit zouden kunnen evenaren en herhalen zouden we heel blij en tevreden zijn", vindt burgemeester van Zandvoort David Moolenburgh.
Zowel zaterdag als zondag tijdens de race trokken buien over het kustdorp, in tegenstelling tot de vorige twee edities die droog verliepen. "De regen zorgde ook voor een bepaald soort verbroedering, mensen zorgden goed voor elkaar", aldus directeur van het circuit Robert van Overdijk. Zondag moest de race zelfs even stilgelegd worden vanwege de regen. "Maar het bleef feest op de tribunes."
Ook sportief directeur van de Grand Prix Jan Lammers is zeer tevreden over het evenement en over de honderdduizenden fans. "Het publiek zijn we heel dankbaar want die zetten ons er heel erg mooi op, wereldwijd", vindt Lammers. Ook de komende twee jaar wordt de Grand Prix nog in Zandvoort gereden. "Hoeveel geluk heb je dat je niet alleen een Nederlandse wereldkampioen hebt maar dat je zowel voor de rijders als voor het publiek zo'n race in je eigen land kan organiseren", aldus Lammers.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) zal in Nederland bijdragen aan een langdurige ontslaggolf. Daarvoor waarschuwt Ingrid Thijssen in een interview met De Telegraaf bij haar afscheid als voorzitter van werkgeversorganisatie VNO-NCW. Volgens haar gaat AI op grote schaal banen veranderen en doen verdwijnen, terwijl Nederland daar nog onvoldoende op is voorbereid.
3 uur geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is donderdag een baby van nog geen jaar oud overleden. Dat bevestigt het OM naar aanleiding van berichtgeving door Dagblad van het Noorden. Volgens een woordvoerder van het OM gaat het om een "noodlottig ongeval" en vindt er geen strafrechtelijk onderzoek plaats.
10 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De politie heeft vrijdagavond een eind gemaakt aan de bezetting van het hoofdgebouw van Lelystad Airport. Ongeveer twintig activisten van Greenpeace begonnen de actie donderdagochtend om 7.00 uur en verbleven sindsdien in het gebouw.
11 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Arie Kievit heeft dit jaar de Zilveren Camera gewonnen. De fotograaf kreeg de belangrijke prijs voor fotojournalistiek in Nederland voor zijn fotoserie van de rellen na een demonstratie voor strenger asielbeleid. Kievit ontving de prijs vrijdag in Hilversum uit handen van Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen. Hij maakte de serie in opdracht van de Volkskrant.
14 uur geledenRIDDERKERK (ANP) - De politie heeft donderdag een man aangehouden in Ridderkerk die onbedoeld toegang had gekregen tot politiedocumenten. Hij werd opgeroepen deze documenten terug te geven, maar gaf daaraan geen gehoor. Daarop is hij aangehouden wegens computervredebreuk.
14 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De uitspraak van de rechtbank in Den Bosch in de zaak rond het dodelijke ongeluk met de Stint is een "zeer terechte en heel zuivere", zei advocaat Geert-Jan Knoops vrijdag. De rechtbank sprak zijn cliënten, de twee Stintondernemers die door het Openbaar Ministerie strafrechtelijk aansprakelijk zijn gesteld voor het ongeval, vrij.
14 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Martini Ziekenhuis in Groningen heeft besloten ongeveer twintig operaties af te zeggen die vrijdag en komende maandag gepland waren. Als gevolg van ziekte door griep is er minder personeel beschikbaar in het ziekenhuis.
15 uur geleden