Gemeente en organisatie blij met verloop raceweekend Zandvoort
ZANDVOORT (ANP) - De gemeente Zandvoort, de organisatie van de Grand Prix en het circuit kijken positief terug op het driedaagse raceweekend, waarin Max Verstappen de winst pakte in de race op zondag. "Als we dit zouden kunnen evenaren en herhalen zouden we heel blij en tevreden zijn", vindt burgemeester van Zandvoort David Moolenburgh.
Zowel zaterdag als zondag tijdens de race trokken buien over het kustdorp, in tegenstelling tot de vorige twee edities die droog verliepen. "De regen zorgde ook voor een bepaald soort verbroedering, mensen zorgden goed voor elkaar", aldus directeur van het circuit Robert van Overdijk. Zondag moest de race zelfs even stilgelegd worden vanwege de regen. "Maar het bleef feest op de tribunes."
Ook sportief directeur van de Grand Prix Jan Lammers is zeer tevreden over het evenement en over de honderdduizenden fans. "Het publiek zijn we heel dankbaar want die zetten ons er heel erg mooi op, wereldwijd", vindt Lammers. Ook de komende twee jaar wordt de Grand Prix nog in Zandvoort gereden. "Hoeveel geluk heb je dat je niet alleen een Nederlandse wereldkampioen hebt maar dat je zowel voor de rijders als voor het publiek zo'n race in je eigen land kan organiseren", aldus Lammers.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - Aan de gemeenteraad van Den Bosch is maandag een petitie overhandigd met het verzoek de vijftig jonge asielzoekers die de gemeente wil opvangen, gastvrij te ontvangen. De petitie is zo'n achthonderd keer ondertekend. Volgens de indieners vooral door inwoners van het dorp Engelen, waar de opvang is gepland.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De mobiele eenheid heeft maandagavond ingegrepen bij een pro-Palestijns protest bij de Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam, laat een woordvoerder van de politie weten. Actievoerders bezetten daar verschillende delen van de universiteit. Volgens de politiewoordvoerder ging het om tientallen demonstranten, van wie er 22 zijn aangehouden. De VU zegt aangifte te hebben gedaan van lokaalvredebreuk.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drie Nederlandse opvarenden van de burgervloot Global Sumud Flotilla zijn maandag door Israël van de afzonderlijke boten gehaald waarmee ze met hulpgoederen naar Gaza wilden varen. Daarmee zijn nu nog drie Nederlanders onderweg op een boot die nog niet is onderschept, laat een van de opvarenden weten.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bemanning van het Nederlandse cruiseschip Hondius gaat de komende uren in kleine groepjes van boord. Volgens een woordvoerster van de GGD Rotterdam-Rijnmond zijn ze nu nog op het schip, dat maandagochtend aanmeerde in de haven van Rotterdam.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een groep techkenners heeft in de rechtbank het belang van transparantie benadrukt bij de besluitvorming rond de beoogde overname van Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. "De beoordeling van het grote publieke belang dat is gemoeid met deze zaak, past niet in een achterkamertje van het ministerie van Economische Zaken", zei een advocaat namens de groep journalisten, techexperts en wetenschappers die via de rechter proberen de overname van Solvinity door een Amerikaans bedrijf tegen te houden.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Global Sumud Flotilla meldt dat de Nederlandse opvarenden Pieter Rambags en Jesse van Schaik door het Israëlische leger van hun afzonderlijke boten zijn gehaald. "We maken ons grote zorgen om hun gezondheid", zegt delegatiehoofd Marieke Stam. Verspreid over vijf schepen varen er zes Nederlanders mee, van wie er nog vier onderweg naar Gaza zouden zijn.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De virtuele agent van de politie, chatbot Wout, is offline voor onderhoud na een melding over een "oneffenheid", meldt een woordvoerder van de politie. De onjuistheid bestond eruit dat de chatbot op vragen over aangifte van discriminatie tegen Palestijnen een antwoord gaf over antisemitisme. "Wout leert net als zijn collega's elke dag weer bij", aldus de woordvoerder. Hij noemt de chatbot een "geweldig instrument", waar "zeer regelmatig" nieuwe onderwerpen aan worden toegevoegd.
12 uur geleden