Gemeente en organisatie blij met verloop raceweekend Zandvoort
ZANDVOORT (ANP) - De gemeente Zandvoort, de organisatie van de Grand Prix en het circuit kijken positief terug op het driedaagse raceweekend, waarin Max Verstappen de winst pakte in de race op zondag. "Als we dit zouden kunnen evenaren en herhalen zouden we heel blij en tevreden zijn", vindt burgemeester van Zandvoort David Moolenburgh.
Zowel zaterdag als zondag tijdens de race trokken buien over het kustdorp, in tegenstelling tot de vorige twee edities die droog verliepen. "De regen zorgde ook voor een bepaald soort verbroedering, mensen zorgden goed voor elkaar", aldus directeur van het circuit Robert van Overdijk. Zondag moest de race zelfs even stilgelegd worden vanwege de regen. "Maar het bleef feest op de tribunes."
Ook sportief directeur van de Grand Prix Jan Lammers is zeer tevreden over het evenement en over de honderdduizenden fans. "Het publiek zijn we heel dankbaar want die zetten ons er heel erg mooi op, wereldwijd", vindt Lammers. Ook de komende twee jaar wordt de Grand Prix nog in Zandvoort gereden. "Hoeveel geluk heb je dat je niet alleen een Nederlandse wereldkampioen hebt maar dat je zowel voor de rijders als voor het publiek zo'n race in je eigen land kan organiseren", aldus Lammers.
Meer uit Binnenland
LOOSDRECHT (ANP) - Opvangorgaan COA is geschokt door de agressie dinsdagavond bij het gemeentehuis in Loosdrecht waar die ochtend de eerste asielzoekers waren aangekomen. Relschoppers en vandalen bestookten de noodopvang met vuurwerk en stichtten er brand. Voor de vijftien asielzoekers en de COA-medewerkers binnen was dit "een zeer ingrijpende en beangstigende situatie".
28 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - Het Radboudumc noemt het niet goed volgen van de procedures rondom de patiƫnt met het hantavirus "een ongelukkige samenloop van omstandigheden die we toeschrijven aan menselijk handelen". Twaalf medewerkers zijn tijdens het verwerken van afgenomen bloed en het afvoeren van urine mogelijk blootgesteld aan het virus. Zij zitten daarom uit voorzorg zes weken in quarantaine.
28 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Scholieren ventileren dit jaar flink wat klachten over de examens, constateert het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS). De Eindexamenklachtenlijn ontving tot nu toe 165.000 klachten, terwijl de centraal schriftelijke eindexamens woensdag pas vier dagen onderweg zijn. Vorig jaar werd er gedurende de hele examenperiode 240.000 keer geklaagd.
30 minuten geledenALMERE (ANP) - Het vorige week door brand getroffen datacenter in Almere heeft woensdag een tijdelijke stroomvoorziening ingeschakeld. Gedupeerde klanten kunnen nu gefaseerd hun ICT-systemen weer gaan opstarten, meldt eigenaar NorthC van het datacenter.
34 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De NVWA heeft in een week tijd op twee locaties bijna 220.000 vapes in beslag genomen. Ook zijn daar ruim 50.000 doosjes met nicotinezakjes aangetroffen. In zo'n zakje zit een poeder met nicotine en een smaakje. Dat wordt doorgaans onder de bovenlip gestopt waarbij de nicotine door het slijmvlies wordt opgenomen. Inspecteurs vonden de verboden producten in een bedrijf in Zuid-Holland en in een Noord-Brabantse opslag. De vapes en zakjes worden vernietigd en dat moeten de eigenaren zelf betalen, meldt de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het huidige accreditatiebeleid van rechtbanken en gerechtshoven is onrechtmatig en onverbindend. Dat concludeert de rechtbank Den Haag in een procedure die was aangespannen door de Vereniging van Vrije Journalisten (VVJ) en de twee journalisten Rico Brouwer en Djamila Le Pair.
1 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De rechter heeft het verzoek van Edwin de Roy van Zuydewijn om inzage in het script van de aangekondigde Videoland-serie Mabel & Margarita afgewezen. Dat komt naar voren in een uitspraak van de rechtbank Midden-Nederland van woensdag.
1 uur geleden