Gemeente en organisatie blij met verloop raceweekend Zandvoort
ZANDVOORT (ANP) - De gemeente Zandvoort, de organisatie van de Grand Prix en het circuit kijken positief terug op het driedaagse raceweekend, waarin Max Verstappen de winst pakte in de race op zondag. "Als we dit zouden kunnen evenaren en herhalen zouden we heel blij en tevreden zijn", vindt burgemeester van Zandvoort David Moolenburgh.
Zowel zaterdag als zondag tijdens de race trokken buien over het kustdorp, in tegenstelling tot de vorige twee edities die droog verliepen. "De regen zorgde ook voor een bepaald soort verbroedering, mensen zorgden goed voor elkaar", aldus directeur van het circuit Robert van Overdijk. Zondag moest de race zelfs even stilgelegd worden vanwege de regen. "Maar het bleef feest op de tribunes."
Ook sportief directeur van de Grand Prix Jan Lammers is zeer tevreden over het evenement en over de honderdduizenden fans. "Het publiek zijn we heel dankbaar want die zetten ons er heel erg mooi op, wereldwijd", vindt Lammers. Ook de komende twee jaar wordt de Grand Prix nog in Zandvoort gereden. "Hoeveel geluk heb je dat je niet alleen een Nederlandse wereldkampioen hebt maar dat je zowel voor de rijders als voor het publiek zo'n race in je eigen land kan organiseren", aldus Lammers.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - Door droogte waren er in 2025 veel meer natuurbranden dan in de twee jaren ervoor. De brandweer moest vorig jaar ingrijpen bij 846 natuurbranden, tegenover 177 in 2024 en 314 in 2023. Dat meldt het Nederlands Instituut Publieke Veiligheid (NIPV).
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is donderdag aanwezig bij de uitreiking van de Four Freedoms Awards in Middelburg. Dat heeft de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) woensdag bekendgemaakt. Ook koning Willem-Alexander, prinses Beatrix en premier Rob Jetten zijn bij de uitreiking.
20 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft woensdag een 32-jarige man uit Rotterdam aangehouden voor het mishandelen van een buschauffeur. Dat meldt de politie. De man zou op 7 maart en 10 april dezelfde buschauffeur tijdens zijn dienst hebben mishandeld.
43 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De 31-jarige Oekraïner Roman D., verdacht van het neersteken van mensen rond de Dam in maart vorig jaar, zei eind vorig jaar tegen gevangenispersoneel over zijn daden dat hij vindt "dat de belastingbetaler uit Europa moet boeten" voor het financieren van de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.
46 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Nog steeds raken er kuikens, eenden en andere pluimveedieren gewond voordat ze worden geslacht, constateert de NVWA. De waakhond ziet wel dat het percentage dieren dat gewond raakt afneemt.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft woensdag een tweede verdachte aangehouden in het onderzoek naar het in brand steken van een man in een rolstoel in Utrecht. Het gaat om een 55-jarige man, meldt de politie. Dinsdag werd kort na het incident al een 37-jarige verdachte aangehouden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie registreerde vorig jaar een "zorgwekkend hoog" aantal gevallen van antisemitisme, zegt Eddo Verdoner, Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding (NCAB). Het gaat om 867 gevallen in 2025, vrijwel gelijk aan de 880 meldingen in het jaar ervoor.
3 uur geleden