Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemeente Eindhoven wil Brainport-campus kopen

Gemeente Eindhoven wil Brainport-campus kopen

EINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven wil de Brainport Industries Campus (BIC) overnemen van de huidige eigenaren. Deze campus huisvest verschillende hightechbedrijven en onderwijsinstellingen. De aankoop, die volgens het college de kans geeft "om nog beter regie te voeren op de ontwikkeling van de BIC", moet nog worden voorgelegd aan de Eindhovense gemeenteraad.

Specifiek gaat het om BIC 1, waar ongeveer 2000 mensen werken. De campus is nu nog in handen van Capreon, een Britse investeringsmaatschappij, die het terrein afgelopen zomer te koop heeft aangeboden aan de gemeente. Over de aankoop is de afgelopen maanden onderhandeld wat heeft geleid tot een koopovereenkomst. Die omvat het bestaande gebouw van zo'n 105.000 vierkante meter, de openbare ruimte rond het gebouw en een parkeergarage. Hoeveel geld met de deal is gemoeid, is niet naar buiten gebracht.

BIC 2 wordt de komende jaren ontwikkeld. Deze campus wordt met 225.000 vierkante meter ruim twee keer zo groot als BIC 1. Verder wordt op het noordelijke deel van het terrein rekening gehouden met de uitbreiding van ASML. De chipmachinefabrikant kondigde vorig jaar aan rond 2030 een vestiging op de BIC te willen hebben met capaciteit voor duizenden werknemers.

"Eigenaar worden van BIC 1 is van strategisch belang. Op deze manier kunnen we ons regionale innovatie-ecosysteem verder versterken", zegt wethouder Stijn Steenbakkers (Brainport en Economie). "Doorbouwen aan een krachtige en duurzame toekomst voor Eindhoven en de hele Brainportregio, vraagt om een vooruitstrevende overheid die positie durft te nemen en echt keuzes maakt. De aankoop van BIC 1 is een unieke kans die we dan ook met beide handen willen aangrijpen."

Meer uit Financieel

Oorlog in Midden-Oosten drukt op economische groei Vietnam

HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.

1 uur geleden
Frankrijk verstrekt kleine bedrijven leningen om brandstofprijzen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.

3 uur geleden
EU-ministers van Financiën willen winstbelasting energiebedrijven

BERLIJN (ANP) - Vijf Europese ministers van Financiën willen dat de Europese Commissie een belasting op de winsten van energiebedrijven invoert, vanwege de flink gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De ministers van Duitsland, Italië, Spanje, Portugal en Oostenrijk deden deze oproep in een brief aan eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat), die persbureau Reuters heeft ingezien.

5 uur geleden
Dieselprijs aan de pomp stijgt licht na forse toename vrijdag

EINDHOVEN (ANP) - Diesel is zaterdag iets duurder geworden aan de pomp, na de flinke prijsstijging van ruim 10 eurocent op vrijdag. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de landelijke adviesprijs voor een liter diesel nu 2,799 euro bedraagt, tegen 2,793 euro vrijdag.

7 uur geleden
Minder vakanties geboekt sinds Iranoorlog, vooral naar Azië

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders zijn sinds de Iranoorlog voorzichtiger met het boeken van een vakantie. Reisbranchevereniging ANVR meldt dat normaal gesproken 80 procent van de mei- en zomervakanties geboekt is rond deze tijd, maar dat het dit jaar "echt heel anders" verloopt.

8 uur geleden
Italiaanse centrale bank: oorlog raakt groei economie

ROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.

20 uur geleden
Tata Steel legt installatie tijdelijk stil om te hoge uitstoot

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.

22 uur geleden