Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemeente Eindhoven wil Brainport-campus kopen

Gemeente Eindhoven wil Brainport-campus kopen

EINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven wil de Brainport Industries Campus (BIC) overnemen van de huidige eigenaren. Deze campus huisvest verschillende hightechbedrijven en onderwijsinstellingen. De aankoop, die volgens het college de kans geeft "om nog beter regie te voeren op de ontwikkeling van de BIC", moet nog worden voorgelegd aan de Eindhovense gemeenteraad.

Specifiek gaat het om BIC 1, waar ongeveer 2000 mensen werken. De campus is nu nog in handen van Capreon, een Britse investeringsmaatschappij, die het terrein afgelopen zomer te koop heeft aangeboden aan de gemeente. Over de aankoop is de afgelopen maanden onderhandeld wat heeft geleid tot een koopovereenkomst. Die omvat het bestaande gebouw van zo'n 105.000 vierkante meter, de openbare ruimte rond het gebouw en een parkeergarage. Hoeveel geld met de deal is gemoeid, is niet naar buiten gebracht.

BIC 2 wordt de komende jaren ontwikkeld. Deze campus wordt met 225.000 vierkante meter ruim twee keer zo groot als BIC 1. Verder wordt op het noordelijke deel van het terrein rekening gehouden met de uitbreiding van ASML. De chipmachinefabrikant kondigde vorig jaar aan rond 2030 een vestiging op de BIC te willen hebben met capaciteit voor duizenden werknemers.

"Eigenaar worden van BIC 1 is van strategisch belang. Op deze manier kunnen we ons regionale innovatie-ecosysteem verder versterken", zegt wethouder Stijn Steenbakkers (Brainport en Economie). "Doorbouwen aan een krachtige en duurzame toekomst voor Eindhoven en de hele Brainportregio, vraagt om een vooruitstrevende overheid die positie durft te nemen en echt keuzes maakt. De aankoop van BIC 1 is een unieke kans die we dan ook met beide handen willen aangrijpen."

Meer uit Financieel

Batterijbedrijf ACC schrapt plannen voor bouw Europese fabrieken

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.

9 uur geleden
Recordaantal passagiers op Belgische luchthavens in 2025

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.

10 uur geleden
Saudische delegatie in Syrië om te praten over economie

DAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.

11 uur geleden
Duitse metaalelektro-industrie: 2025 was verschrikkelijk jaar

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.

12 uur geleden
Chinese centrale bank blijft goud opkopen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De centrale bank van China is in januari doorgegaan met het opkopen van goud. Volgens een verklaring van de People's Bank of China op zaterdag ging het om een hoeveelheid van 40.000 troy ounces (elk 31,1 gram) die vorige maand werd ingekocht.

14 uur geleden
Trump trekt strafheffing tegen India om aankoop Russische olie in

WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.

21 uur geleden
Dow-Jonesindex sluit voor het eerst boven de 50.000 punten

NEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.

1 dag geleden