Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemeente Dijk en Waard schiet comateuze voetballer te hulp

Gemeente Dijk en Waard schiet comateuze voetballer te hulp

CHISINAU (ANP) - De gemeente Dijk en Waard schiet Donny van Iperen te hulp. De voetballer, die in coma ligt in Moldavië, wordt als hij terugkeert naar Nederland ingeschreven als inwoner. Dan komt hij in aanmerking voor een Nederlandse zorgverzekering.

De 27-jarige voormalig speler van Telstar en Go Ahead Eagles voetbalt voor de Moldavische club FC Zimbru. Hij kwam zaterdag hard in botsing met de doelman van de tegenstander. Sindsdien ligt hij in coma in een ziekenhuis in Chisinau. Familieleden van Van Iperen zijn inmiddels naar Moldavië gereisd en proberen hem naar Nederland te krijgen, omdat het niveau van de zorg hier hoger is. Dat lukte de afgelopen dagen niet omdat de voetballer ingeschreven staat in Moldavië en geen Nederlandse zorgverzekering heeft.

Van Iperen reist mogelijk donderdag naar Nederland. Directeur Sergiu Topor van FC Zimbru maakte dinsdag bekend dat de gezondheidssituatie van de voetballer de afgelopen dagen niet is verbeterd. "Artsen vertelden zondag dat zijn gezondheid verbeteringen vertoonde", zei hij in een verklaring op sociale media. "Dat gaf ons hoop, maar helaas is de situatie sindsdien niet verbeterd. De toestand van Donny is nog steeds slecht."

Van Iperen is geboren in Sint Pancras, een dorp gelegen in de gemeente Dijk en Waard.

Meer uit Voetbal

KNVB gaat PEC helpen met opsporen probleemsupporters IJsselderby

ZEIST (ANP) - De KNVB gaat PEC Zwolle helpen bij het identificeren van supporters die tijdens de zogenoemde IJsselderby van afgelopen zondag met verboden gezichtsbedekkende kleding en vuurwerk voor problemen zorgden. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.

2 uur geleden
Aanklager KNVB: geen straf voor James in paspoortkwestie

ZEIST (ANP) - De aanklager betaald voetbal van de KNVB heeft besloten geen straf op te leggen aan Dean James in de veelbesproken paspoortkwestie. De aanklager deed onderzoek naar de speelgerechtigheid van de speler van Go Ahead Eagles na een klacht van NAC Breda.

3 uur geleden
Bayern München verslaat Real Madrid in stadion Bernabéu

MADRID (ANP) - Bayern München heeft in de uitwedstrijd tegen Real Madrid een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van de Champions League. De kampioen van Duitsland zegevierde met 2-1 in stadion Bernabéu door doelpunten van Luis Díaz en Harry Kane. Vervolgens maakte Kylian Mbappé het duel weer spannend. Volgende week woensdag is de return van de kwartfinale in de hoofdstad van Beieren.

16 uur geleden
Voormalig bondscoach Lucescu (80) van Roemenië overleden

BOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

18 uur geleden
Trainer Slot hoopt dat Liverpool hele duel goed speelt in Parijs

PARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.

18 uur geleden
FIFA start tuchtprocedure tegen Spanje om racistische liederen

ZURICH (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA is een tuchtprocedure gestart tegen de Spaanse voetbalbond vanwege racistische liederen die tijdens de vriendschappelijke oefeninterland tussen Spanje en Egypte vorige week te horen waren. Fans van de thuisploeg zongen in het stadion van Espanyol in Barcelona islamofobe spreekkoren. Ze schreeuwden onder meer: "wie niet springt, is moslim".

19 uur geleden
Philips Stadion juicht voor PSV-selectie

EINDHOVEN (ANP) - Onder luid gejuich en applaus zijn de spelers en staf van PSV onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De spelers, staf en trainer Peter Bosz kwamen op het podium, waar ze de kampioensschaal hebben ontvangen. Daarna maakte de selectie een ereronde door het stadion.

23 uur geleden