Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemeente Dijk en Waard schiet comateuze voetballer te hulp

Gemeente Dijk en Waard schiet comateuze voetballer te hulp

CHISINAU (ANP) - De gemeente Dijk en Waard schiet Donny van Iperen te hulp. De voetballer, die in coma ligt in Moldavië, wordt als hij terugkeert naar Nederland ingeschreven als inwoner. Dan komt hij in aanmerking voor een Nederlandse zorgverzekering.

De 27-jarige voormalig speler van Telstar en Go Ahead Eagles voetbalt voor de Moldavische club FC Zimbru. Hij kwam zaterdag hard in botsing met de doelman van de tegenstander. Sindsdien ligt hij in coma in een ziekenhuis in Chisinau. Familieleden van Van Iperen zijn inmiddels naar Moldavië gereisd en proberen hem naar Nederland te krijgen, omdat het niveau van de zorg hier hoger is. Dat lukte de afgelopen dagen niet omdat de voetballer ingeschreven staat in Moldavië en geen Nederlandse zorgverzekering heeft.

Van Iperen reist mogelijk donderdag naar Nederland. Directeur Sergiu Topor van FC Zimbru maakte dinsdag bekend dat de gezondheidssituatie van de voetballer de afgelopen dagen niet is verbeterd. "Artsen vertelden zondag dat zijn gezondheid verbeteringen vertoonde", zei hij in een verklaring op sociale media. "Dat gaf ons hoop, maar helaas is de situatie sindsdien niet verbeterd. De toestand van Donny is nog steeds slecht."

Van Iperen is geboren in Sint Pancras, een dorp gelegen in de gemeente Dijk en Waard.

Meer uit Voetbal

Arsenal voorkomt in extra tijd puntenverlies tegen Wolverhampton

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. De koploper versloeg hekkensluiter Wolverhampton Wanderers diep in blessuretijd: 2-1. Vorig weekend ging Arsenal met 2-1 onderuit bij Aston Villa.

28 minuten geleden
PSV-trainer Bosz: alleen het eerste half uur was goed

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.

55 minuten geleden
PSV wint moeizaam van Heracles (4-3) en boekt tiende zege op rij

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.

1 uur geleden
FC Groningen rekent af met tien Volendammers: 3-0

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.

3 uur geleden
Raphinha helpt Barcelona aan zege op Osasuna

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.

3 uur geleden
NEC verspeelt na vier zeges op rij punten bij Telstar

VELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.

4 uur geleden
Liverpool wint met invaller Salah van Brighton

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft met Mo Salah als invaller een 2-0-zege geboekt op Brighton & Hove Albion. De Egyptenaar was door coach Arne Slot opnieuw niet in de basis opgenomen, een besluit dat de aanvaller eerder openlijk had bekritiseerd. Salah had met een assist een aandeel in de zege die tot stand kwam door twee doelpunten van Hugo Ekitike.

5 uur geleden