Gemeente: diepgaand onderzoek naar brand aanmaakblokjesfabriek
OISTERWIJK (ANP) - De gemeente Oisterwijk (Noord-Brabant) gaat "diepgaand onderzoek" doen naar de zeer grote brand die maandag woedt bij een aanmaakblokjesfabriek aan De Nedervonder in die gemeente. Burgemeester Hans Janssen is er niet bang voor om "afhankelijk van de resultaten van het onderzoek vergaande stappen te zetten in het kader van de vergunningverlening", laat hij weten. De fabriek kan de vergunningen kwijtraken. Het is niet de eerste keer dat er brand is bij de fabriek.
Vanwege de brand is een aantal straten in Oisterwijk afgesloten. Dat is nodig omdat de brandweer slangen heeft uitgerold om bluswater uit watergangen te halen. Er ligt ook een slang over het spoor en mede daarom rijden de treinen tussen Tilburg en Boxtel niet.
Maandagochtend liet de brandweer al een NL Alert uitgaan om mensen te waarschuwen dat zij ramen en deuren moesten sluiten en mechanische ventilatie moesten uitschakelen. In de omgeving van de brandende fabriek komen veel asdeeltjes neer. Die zijn volgens de brandweer niet gevaarlijk voor de volksgezondheid. De as kan opgenomen worden met een vochtige doek, die daarna weggegooid moet worden, is het advies van de brandweer.
Vier keer brand
De brand brak uit in de nacht van zondag op maandag en werd geblust door de aanwezige blusinstallatie met schuim. Maandagochtend laaide de brand echter weer op. De brandweer verwacht nog zeker uren bezig te zijn met het bestrijden van de brand, die woedt in een grote loods. Bij de brand komt zeer veel rook vrij. Het vuur is moeilijk te bestrijden, omdat er veel brandbaar materiaal in de loods ligt. Het pand kan vrijwel zeker als verloren worden beschouwd.
In september 2019 brak er in een paar dagen tijd vier keer brand uit in de Fire-Up-fabriek, bevestigt een woordvoerder van de veiligheidsregio berichtgeving door Omroep Brabant. Toen zouden blokjes mogelijk zijn gaan broeien en ontvlammen. De brandweer sprak destijds zijn zorgen uit over de situatie bij de fabriek.
De oorzaak van de brand maandag is nog niet duidelijk.
Meer uit Binnenland
VUGHT (ANP) - De PI Vught is van plan aangifte te doen, nadat vrijdag op een afdeling van het Penitentiair Psychiatrisch Centrum (PPC) drie medewerkers werden gegijzeld door een gedetineerde. Dit meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) zaterdag.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Marco Borsato treedt het komende jaar niet op. Dat laat zijn management zaterdag weten aan het ANP, in reactie op de uitnodiging die André Rieu de zanger deed.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Erik de Zwart onderzoekt de mogelijkheden voor een digitaal televisiekanaal over treinen. Dat laat hij zaterdag aan het ANP weten. De Zwart voert hierover op dit moment gesprekken met kabelaars als Ziggo en KPN. Volgens de mediaondernemer blijkt uit een representatief onderzoek dat hij heeft gedaan dat twee op de drie Nederlanders hier interesse voor zouden hebben.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes (OCW) heeft vrijdag telefonisch gesproken met cabaretier Niels van der Laan over de doodsbedreigingen aan zijn adres. Dat laat een woordvoerder van Van der Laan zaterdag aan het ANP weten. Het was een "privégesprek" waarover zij verder geen details deelt.
9 uur geledenERMELO (ANP) - Een tweede persoon is overleden na een eenzijdig verkeersongeval in het Gelderse Ermelo. Het gaat om een 26-jarige man uit de gemeente Nunspeet, meldt de politie. De slachtoffers reden rond 20.50 uur op vrijdagavond tegen een boom aan, waarna de auto in brand vloog.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dit jaar wordt naar verwachting het op een na zonnigste jaar sinds het begin van de metingen, denkt Weeronline. Het aantal zonuren staat nu op 2064 uur en als december zoals gebruikelijk verloopt, zal dat uitkomen op 2111 uur. Alleen in 2022 was het zonniger met 2233 uur.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tientallen bekende Nederlandse mannen, onder wie koning Willem-Alexander, zijn zich het afgelopen jaar bewuster geworden van het gevoel van onveiligheid dat veel vrouwen in Nederland ervaren. Het AD komt zaterdag met een publicatie waarin meer dan vijftig mannen zich uitspreken over de veiligheid van vrouwen.
11 uur geleden