Gemeente Den Haag krijgt braillepluim voor gedichten op de pier
DEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag krijgt de braillepluim 2023 voor gedichten in braille op de Scheveningse Pier. De Vereniging Onbeperkt Lezen reikt de prijs ieder jaar uit op 4 januari, Wereld Braille Dag en de geboortedatum van de uitvinder van het schrift, Louis Braille.
Op een reling van de pier in Scheveningen zijn afgelopen zomer elf gedichten in braille aangebracht. De gedichten beschrijven het uitzicht voor blinden en slechtzienden. De teksten zijn na het scannen van een QR-code ook te beluisteren.
"Met Braille op de Pier neemt de gemeente Den Haag haar verantwoordelijkheid om de culturele beleving en informatieverstrekking voor iedereen toegankelijk te maken", aldus de Vereniging Onbeperkt Lezen. De organisatie vraagt met de pluim aandacht voor het belang van het brailleschrift voor mensen met een visuele beperking.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie wil het eens worden met de Algemene Rekenkamer over de onderbouwing van uitgaven voor de uitbreiding van Defensie. De Algemene Rekenkamer concludeerde op Verantwoordingsdag dat Defensie risico's neemt door niet bij alle uitgaven een aanbestedingsprocedure te gebruiken.
10 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) spant een kort geding aan om de optredens van rapper Ye in Arnhem tegen te houden. Het CJO eist een inreisverbod voor de artiest, ook bekend als Kanye West.
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De 58-jarige Seyed A., verdacht van het doodschieten van zijn onderbuurvrouw in Rijswijk (Zuid-Holland), heeft maandag in de rechtbank verklaard dat hij niet "gekozen heeft" voor wat er is gebeurd. "Zij heeft dit zelf gedaan", zei A. over het 38-jarige slachtoffer.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Advocaat Geert-Jan Knoops wordt voorwaardelijk geschorst voor vier weken. Dit heeft de Raad van Discipline Amsterdam, het tuchtcollege voor de advocatuur, besloten. Aan de advocaat is niet eerder een tuchtmaatregel opgelegd.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - De organisatoren achter de hardloopevenementen in Amersfoort, Groningen en Utrecht van zondag hadden de veiligheidsmaatregelen op orde. Dat zegt de Atletiekunie nadat meerdere hardlopers onwel waren geworden door de warmte.
4 uur geledenWARFFUM (ANP) - In de nacht van zondag op maandag brachten 92 mensen de nacht door in de opvang in Warffum, die is ingericht voor asielzoekers voor wie geen plek is in het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel. Drie mensen kozen ervoor om voor de ingang van het aanmeldcentrum in Ter Apel te slapen, laat het Rode Kruis weten.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal nieuwe tbs-patiƫnten is vorig jaar gedaald naar 118, ten opzichte van 164 een jaar eerder. Desondanks zijn alle bedden in Nederlandse tbs-klinieken bezet. Dat meldt TBS Nederland op basis van cijfers uit het nieuwe jaarverslag.
8 uur geleden