Gemeente Den Haag krijgt braillepluim voor gedichten op de pier
DEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag krijgt de braillepluim 2023 voor gedichten in braille op de Scheveningse Pier. De Vereniging Onbeperkt Lezen reikt de prijs ieder jaar uit op 4 januari, Wereld Braille Dag en de geboortedatum van de uitvinder van het schrift, Louis Braille.
Op een reling van de pier in Scheveningen zijn afgelopen zomer elf gedichten in braille aangebracht. De gedichten beschrijven het uitzicht voor blinden en slechtzienden. De teksten zijn na het scannen van een QR-code ook te beluisteren.
"Met Braille op de Pier neemt de gemeente Den Haag haar verantwoordelijkheid om de culturele beleving en informatieverstrekking voor iedereen toegankelijk te maken", aldus de Vereniging Onbeperkt Lezen. De organisatie vraagt met de pluim aandacht voor het belang van het brailleschrift voor mensen met een visuele beperking.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De strooiwagens van Rijkswaterstaat hebben dinsdag ongeveer 8 miljoen kilo zout over de Nederlandse wegen gestrooid. Maandag werd 12 miljoen kilo gestrooid. De voorraad is voorlopig nog lang niet op, de organisatie had aan het begin van de winter zo'n 250 miljoen kilo tot haar beschikking.
48 minuten geledenRIJSWIJK (ANP) - Dinsdag gingen 2200 praktijkexamens bij het CBR niet door vanwege sneeuw en gladheid. Het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen meldt dat 1000 examens wel doorgingen. Die werden vooral in het zuiden en noorden van het land afgenomen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere gemeenten melden dat het strooizout plaatselijk bijna op is. Dat is bijvoorbeeld het geval in Heiloo, Bergen en Leiderdorp. Daardoor kan alleen op de belangrijkste wegen gestrooid worden of wordt het strooizout gemengd met zand.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het KNMI verwacht woensdagochtend veel sneeuw en gladheid en daarom geldt in vrijwel het hele land code oranje. Dat is het op een na hoogste waarschuwingsniveau. Alleen in Limburg en op de Waddeneilanden blijft code geel gelden.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Na de complete stilstand tijdens de ochtendspits rijden de treinen dinsdagmiddag "grotendeels volgens plan", zo laat de NS weten. Amsterdam blijft daarop de uitzondering. "Daar kampt het spoor nog met een aantal wisselstoringen als gevolg van het winterweer."
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat roept mensen op om als dat mogelijk is woensdag thuis te werken en niet de weg op te gaan. Tijdens de ochtendspits wordt hevige sneeuwval verwacht. "Ook neemt de wind in kracht toe, wat tijdens de sneeuwbuien voor slecht zicht kan zorgen", waarschuwt de wegbeheerder.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De twee tieners van 16 en 18 jaar die op nieuwjaarsdag in Amsterdam Nieuw-West werden doodgeschoten, waren volgens de politie samen met een derde persoon. Hij kon ontkomen aan de schietpartij. "Het lijkt erop dat de slachtoffers geen schijn van kans maakten", aldus de politie. De drie jongens verbleven in een opvanglocatie voor asielzoekers in de hoofdstad. Het slachtoffer van 16 jaar zou officieel in een opvangcentrum in Delft zijn ingeschreven. Een politiewoordvoerder kon dinsdagmiddag nog niets zeggen over de derde jongen of over zijn identiteit. Wel kon de woordvoerder melden dat hij getuige is in de zaak.
7 uur geleden