Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemeente beslist over publiek bij AZ-Ajax

Gemeente beslist over publiek bij AZ-Ajax

ALKMAAR (ANP) - AZ mag op zondag 15 december de competitiewedstrijd tegen Ajax in eigen stadion spelen. "Maar vooralsnog wel zonder publiek", zegt een woordvoerder van de gemeente Alkmaar. Volgende week beslist de gemeente of er wel toeschouwers welkom zijn in het AFAS-stadion en zo ja, hoeveel. Het stadion van AZ kon de afgelopen maanden niet worden gebruikt, omdat begin augustus een deel van het dak tijdens een zuidwesterstorm instortte.

De Alkmaarders weken sindsdien voor hun thuiswedstrijden uit naar Den Haag. Het dak van het eigen stadion is inmiddels verwijderd, alleen boven de hoofdtribune is de overkapping nog intact. AZ zorgt nu voor tijdelijke voorzieningen, waardoor het stadion in principe weer gebruikt kan worden. Zo zijn inmiddels twee lichtmasten teruggeplaatst.

AZ wil de wedstrijd alleen mét publiek spelen. Dat is ook de wens van voetbalbond KNVB en van de gemeente. "In principe staan we toe dat wedstrijd in het stadion van AZ wordt gespeeld. Dat kan zonder publiek, al is dat ook onze wens niet", aldus de gemeentewoordvoerder. "Volgende week beslissen we of het stadion gedeeltelijk of volledig beschikbaar is voor publiek."

De KNVB gaat er vooralsnog van uit dat de wedstrijd 'gewoon' in Alkmaar wordt gespeeld. De voetbalbond houdt twee opties achter de hand: de wedstrijd uitstellen of omruilen, zodat Ajax de 15e thuis speelt en later in het seizoen naar Alkmaar gaat. Nu staat voor 1 maart het onderlinge duel in Amsterdam op het programma. Ajax voert de ranglijst van de eredivisie aan met 41 punten, AZ volgt op de tweede plaats met zes punten minder.

Meer uit Voetbal

Spanjaard Denia eerste buitenlandse bondscoach van Tsjechië

PRAAG (ANP/RTR) - De voetbalbond van Tsjechië heeft met Santi Denia de eerste buitenlandse bondscoach van het land aangesteld. De 52-jarige Spanjaard is de opvolger van Miroslav Koubek, die na het teleurstellende WK opstapte. Tsjechië behaalde slechts 1 punt in de groepsfase.

5 minuten geleden
Britse premier Burnham noemt Infantino 'verkeerde man' voor FIFA

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Andy Burnham heeft Gianni Infantino "een verkeerde man" genoemd om de FIFA te leiden. Dat heeft Burnham volgens het Franse persbureau gezegd tegen verschillende media tijdens een bezoek aan Sheffield. Burnham noemde het voorstel van de FIFA om een deel van de rechten van het WK voetbal te verkopen "een schandalig voorstel".

43 minuten geleden
Meerderheid voetbalbonden wijst investeringsplan FIFA af

KUALA LUMPUR (ANP) - Een meerderheid van de 211 voetbalbonden die lid zijn van de FIFA, is tegen het voorgestelde commercialiseringsplan van de wereldvoetbalbond. De Aziatische voetbalbond (AFC) verklaarde vrijdag dat het "solidair" is met de Europese bond (UEFA) en de Noord-Amerikaanse voetbalbond (CONCACAF) over hun afwijzing. De FIFA wil een deel van de commerciële rechten verkopen, waaronder die voor het WK. Voorzitter Gianni Infantino heeft gezegd uiterlijk 19 september duidelijkheid te willen van alle leden.

1 uur geleden
Aziatische voetbalbond solidair met UEFA en de CONCACAF

KUALA LUMPUR (ANP/RTR) - De Aziatische voetbalbond (AFC) heeft verklaard dat het "solidair" is met de UEFA en de CONCACAF over hun afwijzing van het commercialiseringsplan van de FIFA. De AFC dreigde echter niet met een boycot van de FIFA-competities, zoals de Europese bond donderdag wel deed. Na de aankondiging van de boycot door de UEFA wees de Noord-Amerikaanse voetbalbond CONCACAF het voorstel eveneens af.

2 uur geleden
Adviseur Cordeiro van FIFA-baas Infantino weg om verkoopplan WK

ZÜRICH (ANP) - Topadviseur Carlos Cordeiro van FIFA-voorzitter Gianni Infantino stapt op na het voorstel een ​​belang in het WK voetbal te verkopen. Dat staat in een verklaring van de 70-jarige Amerikaan die op X is verspreid. Cordeiro had naar eigen zeggen niets met de plannen van doen en wil er niets mee te maken hebben. "Een slechte deal voor de FIFA-landen en een slechte deal voor het voetbal", noemde de adviseur van Infantino de voornemens.

3 uur geleden
KNVB houdt vast aan afwijzing FIFA-plannen

ZEIST (ANP) - De KNVB is niet van mening veranderd door de reactie van de FIFA op de kritiek van onder meer de UEFA op het commercialiseringsplan van de wereldvoetbalbond. "Ons standpunt blijft onverminderd hetzelfde", liet een woordvoerder van de KNVB vrijdag aan het ANP weten.

4 uur geleden
Icoon van AC Milan Franco Baresi overleden

MILAAN (ANP/AFP) - De beroemde Italiaanse voetballer van AC Milan Franco Baresi is op 66-jarige leeftijd overleden. Zijn club heeft dit vrijdag bekendgemaakt: "Milan rouwt om het overlijden van Franco Baresi, die, net als zijn shirt met nummer 6, voor altijd een onlosmakelijk en fundamenteel onderdeel zal blijven van het DNA en de geschiedenis van de club."

6 uur geleden