Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemeente Bergen gaat minderjarige vluchtelingen opvangen

Gemeente Bergen gaat minderjarige vluchtelingen opvangen

BERGEN (ANP) - De gemeente Bergen (Noord-Holland) gaat vanaf oktober een groep alleenstaande minderjarige vreemdelingen (amv's) opvangen. Het gaat om een groep meisjes tussen de 15 en 17 jaar, bevestigt een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) een bericht van NH Nieuws. Zij worden vanaf 1 oktober tot 1 februari opgevangen in groepsaccommodatie Broekakkers in het dorp Egmond-Binnen.

In de tussentijd zal het voormalige hotel-restaurant Klein Zwitserland in het dorp Schoorl worden verbouwd tot een opvanglocatie voor alleenstaande minderjarige asielzoekers voor langere tijd. Naar verwachting kan Klein Zwitserland per 1 februari 2024 in gebruik worden genomen als opvanglocatie. De groep amv's die dan nog in Broekakkers zit zal dan overgaan naar deze nieuwe locatie.

Na de verhuizing van de amv's komt de groepsaccommodatie Broekakkers beschikbaar voor de opvang van 45 tot 55 Oekraïense vluchtelingen. Ook zal dan worden onderzocht of statushouders een onderkomen kunnen krijgen in de woonunits op het achterterrein van de accommodatie.

De gemeente Bergen houdt op 11 en 25 september informatieavonden over de opvanglocaties in Egmond-Binnen en Schoorl. "De crisisnoodopvang in 2022 op de voormalige voetbalvelden van BSV in Bergen verliep ook goed", aldus burgemeester Lars Voskuil. "Tientallen vrijwilligers zetten zich toen in. Ik hoop dat het COA nu weer een beroep op hen mag doen."

Meer uit Binnenland

Bezoekers afgelast festival Music On kunnen geld terugkrijgen

AMSTERDAM (ANP) - Mensen met een kaartje voor het afgelaste festival Music On kunnen hun geld terugkrijgen of hun ticket inzetten om de eerstvolgende editie bij te wonen. Dat meldt organisator Loveland maandagavond. "Op dit moment zijn wij hard bezig met het opzetten van een systeem om de afhandeling omtrent tickets zo soepel en zorgvuldig mogelijk te laten verlopen."

8 minuten geleden
Cruiseschip m/v Hondius volgens planning zondag in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De rederij achter cruiseschip m/v Hondius, OceanWide Expeditions, meldt dat het schip zondag in Rotterdam moet aankomen. Het schip vertrok maandagavond rond 19.00 uur lokale tijd vanuit Tenerife en doet er volgens de planning zes dagen over om de eindbestemming te bereiken.

25 minuten geleden
Vliegtuig naar Engeland geland op Schiphol na noodmelding

AMSTERDAM (ANP) - Op Schiphol heeft een vliegtuig rond 20.50 uur een noodlanding gemaakt vanwege een medisch noodgeval aan boord. Dat meldt een woordvoerder van de luchthaven. Het toestel van Ryanair steeg op in Warschau, Polen en had in het Engelse Leeds moeten landen.

57 minuten geleden
12 medewerkers Radboudumc preventief in quarantaine om hantavirus

NIJMEGEN (ANP) - Twaalf medewerkers van het Radboudumc, waar een patiënt met het hantavirus is opgenomen, gaan uit voorzorg in quarantaine voor zes weken. Er is gebleken dat de procedures rond de patiënt niet goed zijn gevolgd, meldt het Nijmeegse ziekenhuis. Dat benadrukt dat de kans dat ze besmet zijn geraakt klein is.

1 uur geleden
Spaanse opvarende van Hondius test positief op hantavirus

MADRID (ANP/RTR) - Een van de veertien Spanjaarden die werden geëvacueerd van het cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus, meldt het Spaanse ministerie van Gezondheid. Die persoon vertoont geen symptomen en verkeert in goede conditie. De overige dertien evacués hebben negatief getest.

1 uur geleden
Ook laatste evacuatievlucht van Hondius vertrokken naar Eindhoven

EINDHOVEN (ANP/AFP) - Ook het laatste vliegtuig met opvarenden van de m/v Hondius is vertrokken van het Canarische eiland Tenerife. Het toestel met Australiërs, een Nieuw-Zeelander en een Brit is onderweg naar Eindhoven. Daarvandaan zullen zij verder worden geëvacueerd.

1 uur geleden
Evacuatievlucht met opvarenden Hondius vertrokken naar Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Een vliegtuig met opvarenden van de m/v Hondius is van Tenerife vertrokken naar Eindhoven. Maandag gingen de laatste mensen die geëvacueerd worden van boord van het cruiseschip waar het hantavirus is uitgebroken. Later op de avond vertrekt ook nog een tweede evacuatievlucht.

1 uur geleden