Gemeente Bergen gaat minderjarige vluchtelingen opvangen
BERGEN (ANP) - De gemeente Bergen (Noord-Holland) gaat vanaf oktober een groep alleenstaande minderjarige vreemdelingen (amv's) opvangen. Het gaat om een groep meisjes tussen de 15 en 17 jaar, bevestigt een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) een bericht van NH Nieuws. Zij worden vanaf 1 oktober tot 1 februari opgevangen in groepsaccommodatie Broekakkers in het dorp Egmond-Binnen.
In de tussentijd zal het voormalige hotel-restaurant Klein Zwitserland in het dorp Schoorl worden verbouwd tot een opvanglocatie voor alleenstaande minderjarige asielzoekers voor langere tijd. Naar verwachting kan Klein Zwitserland per 1 februari 2024 in gebruik worden genomen als opvanglocatie. De groep amv's die dan nog in Broekakkers zit zal dan overgaan naar deze nieuwe locatie.
Na de verhuizing van de amv's komt de groepsaccommodatie Broekakkers beschikbaar voor de opvang van 45 tot 55 Oekraïense vluchtelingen. Ook zal dan worden onderzocht of statushouders een onderkomen kunnen krijgen in de woonunits op het achterterrein van de accommodatie.
De gemeente Bergen houdt op 11 en 25 september informatieavonden over de opvanglocaties in Egmond-Binnen en Schoorl. "De crisisnoodopvang in 2022 op de voormalige voetbalvelden van BSV in Bergen verliep ook goed", aldus burgemeester Lars Voskuil. "Tientallen vrijwilligers zetten zich toen in. Ik hoop dat het COA nu weer een beroep op hen mag doen."
Meer uit Binnenland
BARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.
4 uur geledenPURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.
4 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.
7 uur geledenHELMOND (ANP) - In Helmond is in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw van 45 jaar gevonden in haar huis, meldt de politie. Een 33-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is in dezelfde woning aangehouden. De politie gaat uit van een misdrijf.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Universiteit Leiden geeft twee eeuwenoude ringen met beschreven koperen platen terug aan India. De Indiase premier Narendra Modi krijgt de 'Chola-platen' deze zaterdag ook te zien bij zijn bezoek aan Den Haag, meldt de universiteit.
8 uur geleden