Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemeente Bergen gaat minderjarige vluchtelingen opvangen

Gemeente Bergen gaat minderjarige vluchtelingen opvangen

BERGEN (ANP) - De gemeente Bergen (Noord-Holland) gaat vanaf oktober een groep alleenstaande minderjarige vreemdelingen (amv's) opvangen. Het gaat om een groep meisjes tussen de 15 en 17 jaar, bevestigt een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) een bericht van NH Nieuws. Zij worden vanaf 1 oktober tot 1 februari opgevangen in groepsaccommodatie Broekakkers in het dorp Egmond-Binnen.

In de tussentijd zal het voormalige hotel-restaurant Klein Zwitserland in het dorp Schoorl worden verbouwd tot een opvanglocatie voor alleenstaande minderjarige asielzoekers voor langere tijd. Naar verwachting kan Klein Zwitserland per 1 februari 2024 in gebruik worden genomen als opvanglocatie. De groep amv's die dan nog in Broekakkers zit zal dan overgaan naar deze nieuwe locatie.

Na de verhuizing van de amv's komt de groepsaccommodatie Broekakkers beschikbaar voor de opvang van 45 tot 55 Oekraïense vluchtelingen. Ook zal dan worden onderzocht of statushouders een onderkomen kunnen krijgen in de woonunits op het achterterrein van de accommodatie.

De gemeente Bergen houdt op 11 en 25 september informatieavonden over de opvanglocaties in Egmond-Binnen en Schoorl. "De crisisnoodopvang in 2022 op de voormalige voetbalvelden van BSV in Bergen verliep ook goed", aldus burgemeester Lars Voskuil. "Tientallen vrijwilligers zetten zich toen in. Ik hoop dat het COA nu weer een beroep op hen mag doen."

Meer uit Binnenland

Tv-icoon Sonja Barend (86) overleden

HILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.

24 minuten geleden
Boten Global Sumud Flotilla met Nederlanders onderweg naar Gaza

BARCELONA (ANP) - De eerste veertig van in totaal zo'n tachtig boten zijn vanuit de haven in Barcelona vertrokken richting Gaza om daar hulp te bieden. Op deze Global Sumud Flotilla zijn ongeveer vijfhonderd mensen, de andere helft vertrekt later vanuit Italië en Griekenland. Vanuit Spanje zijn zes Nederlanders mee, een meer dan gedacht omdat op de boot van Greenpeace ook een landgenoot meevaart, weet hoofd van de Nederlandse delegatie Marieke Stam sinds kort.

34 minuten geleden
Politie Rotterdam: man mishandelde buschauffeur twee keer

ROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.

4 uur geleden
Eerste vijf Nederlanders vertrekken zondag met boot naar Gaza

BARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italië en Griekenland nog tien Nederlanders.

1 dag geleden
Niet alle verdachten kunstroof Assen sloten deal met justitie

DEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.

1 dag geleden
Ombudsman kritisch op plan om te besparen op bijstand

DEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.

1 dag geleden
ADO-fans vieren in Den Haag kampioenschap eerste divisie

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.

1 dag geleden