Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemeente Bergen gaat minderjarige vluchtelingen opvangen

Gemeente Bergen gaat minderjarige vluchtelingen opvangen

BERGEN (ANP) - De gemeente Bergen (Noord-Holland) gaat vanaf oktober een groep alleenstaande minderjarige vreemdelingen (amv's) opvangen. Het gaat om een groep meisjes tussen de 15 en 17 jaar, bevestigt een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) een bericht van NH Nieuws. Zij worden vanaf 1 oktober tot 1 februari opgevangen in groepsaccommodatie Broekakkers in het dorp Egmond-Binnen.

In de tussentijd zal het voormalige hotel-restaurant Klein Zwitserland in het dorp Schoorl worden verbouwd tot een opvanglocatie voor alleenstaande minderjarige asielzoekers voor langere tijd. Naar verwachting kan Klein Zwitserland per 1 februari 2024 in gebruik worden genomen als opvanglocatie. De groep amv's die dan nog in Broekakkers zit zal dan overgaan naar deze nieuwe locatie.

Na de verhuizing van de amv's komt de groepsaccommodatie Broekakkers beschikbaar voor de opvang van 45 tot 55 Oekraïense vluchtelingen. Ook zal dan worden onderzocht of statushouders een onderkomen kunnen krijgen in de woonunits op het achterterrein van de accommodatie.

De gemeente Bergen houdt op 11 en 25 september informatieavonden over de opvanglocaties in Egmond-Binnen en Schoorl. "De crisisnoodopvang in 2022 op de voormalige voetbalvelden van BSV in Bergen verliep ook goed", aldus burgemeester Lars Voskuil. "Tientallen vrijwilligers zetten zich toen in. Ik hoop dat het COA nu weer een beroep op hen mag doen."

Meer uit Binnenland

Deel van sportcentrum in Utrecht ingestort

UTRECHT (ANP) - Een groot deel van sportcentrum Hal22 aan de Zonnebaan in Utrecht is woensdagavond ingestort. Het lijkt er volgens de veiligheidsregio op dat er niemand meer in het gebouw is, maar dat is niet zeker. Het risico bestaat dat het gebouw verder instort en daarom gaan hulpdiensten niet naar binnen.

34 minuten geleden
Celstraf en boete voor geweld tijdens jaarwisseling in Eindhoven

DEN BOSCH (ANP) - De politierechter in Den Bosch heeft woensdag tijdens een snelrechtzitting twee mannen veroordeeld voor incidenten tijdens de jaarwisseling.

5 uur geleden
Ook donderdag rijden minder treinen door winterweer

UTRECHT (ANP) - Door het winterse weer rijden ook donderdag minder treinen. De dienstregeling wordt aangepast, laat spoorbeheerder ProRail weten. Op vrijdag worden mogelijk ook minder treinen ingezet.

5 uur geleden
Meer mensen verdacht van misdrijf bij jaarwisseling

DEN HAAG (ANP) - Zeker 171 mensen worden verdacht van een misdrijf tijdens de jaarwisseling. Ze hebben bijvoorbeeld agenten, brandweermedewerkers of ambulancemedewerkers belaagd of spullen vernield. Dat meldt het Openbaar Ministerie. Vorig jaar waren er 120 verdachten. Het aantal hulpverleners dat te maken kreeg met geweld en agressie, is eveneens fors gestegen.

6 uur geleden
Zuid-Holland en Zeeland terug naar code geel

DE BILT (ANP) - In de provincies Zuid-Holland en Zeeland geldt code oranje niet meer. Het KNMI heeft het waarschuwingsniveau woensdag aan het begin van de middag een stapje verlaagd naar code geel. Die gold al op de Waddeneilanden. De rest van het land staat nog op code oranje.

7 uur geleden
Twee keer zoveel mensen vroegen afgelopen dagen geld terug van NS

UTRECHT (ANP) - Twee keer zoveel mensen als normaal hebben de afgelopen dagen een aanvraag ingediend bij NS om hun geld terug te krijgen. "Maar voor dagen met dit soort heftige weersomstandigheden, zien we geen gekke aantallen", aldus een woordvoerster. Zij kan niet toelichten hoeveel aanvragen er op een gemiddelde dag worden gedaan.

8 uur geleden
NS rijdt na 12.00 uur nog met uitgeklede winterdienstregeling

UTRECHT (ANP) - De NS rijdt ook na 12.00 uur nog met een uitgeklede versie van de winterdienstregeling, meldt een woordvoerster. Eerder zei de spooronderneming dat de treinen mogelijk in de loop van de ochtend weer volgens de winterdienstregeling konden rijden. De woordvoerster weet niet wanneer dit wel lukt.

8 uur geleden