Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gemeente Amsterdam wil afvalpunten van AEB overnemen

Gemeente Amsterdam wil afvalpunten van AEB overnemen

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam wil per 1 oktober de afvalpunten overnemen van het Afval Energie Bedrijf (AEB). Dat afvalbedrijf, waarvan de gemeente de enige aandeelhouder is, wordt grotendeels verkocht. Het stadsbestuur vindt dat de afvalpunten bij de gemeente moeten worden ondergebracht.

Het voorstel moet na het zomerreces nog in de gemeenteraad worden besproken. Voor de overname van de activa van de recyclepunten is bijna 1,5 miljoen euro nodig. De activa bestaan volgens de gemeente uit "diverse opstallen en andere toebehoren van de recyclepunten".

Op de zes afvalpunten in de stad kunnen Amsterdammers gratis hun grofvuil, klein chemisch afval en spullen voor de kringloop kwijt. Amsterdammers moeten hun afval daar gegarandeerd gratis kunnen wegbrengen, vindt de gemeente. Met de overname van de afvalpunten komen er 55 medewerkers in dienst bij de gemeente.

Goed overleg

"De overname is in goed overleg met AEB geregeld. Voor de bewoners verandert er niets en het AEB kan zich volledig richten op het op orde brengen van de installaties en de organisatie", stelt de gemeente. Al het personeel, materieel, contracten en de maatschappelijke verplichtingen worden overgenomen en de dienstverlening kan daarom gewoon doorlopen.

Vorige week werd bekend dat de vuilverbrander van de gemeente een financiële injectie krijgt van 36 miljoen euro. Het bedrijf heeft twee slechte jaren met flinke verliezen achter de rug. Om meer geld in het laatje te brengen, wil AEB de nieuwe biomassacentrale die het bedrijf liet bouwen (voor ruim 60 miljoen euro) van de hand doen. Ook staat het bedrijf als geheel te koop.

Meer uit Binnenland

Vier maanden cel voor bedreigen cameraploeg PowNed met mes

AMSTERDAM (ANP) - Een 41-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is veroordeeld tot vier maanden cel voor het bedreigen van een filmploeg van omroep PowNed, meldt het Openbaar Ministerie. Hij bedreigde de cameraploeg op 30 september met een mes in het Amsterdamse Oosterpark.

7 minuten geleden
Nederlandse verdachte dood Belgisch kind Dean houdt onschuld vol

GENT (ANP) - De 29-jarige Romy W., de Nederlandse verdachte in de geruchtmakende Belgische strafzaak over de dood van de 4-jarige Dean, heeft in het onderzoek tot dusver haar onschuld volgehouden en gezegd dat zij niets te maken heeft met de dood van de kleuter. Dat bleek donderdag op de eerste dag van het strafproces tegen W. en haar voormalige partner Dave De K. (39).

9 minuten geleden
Politie haalt servers van malafide proxydienst offline

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft deze week servers offline gehaald waarop criminelen misbruik konden maken van IP-adressen van burgers en bedrijven, een zogeheten proxydienst. Een speciaal team van de eenheid Noord-Holland deed onderzoek naar een wereldwijd netwerk van bijna 178.000 apparaten die hiervoor zouden worden gebruikt. Honderden daarvan stonden in Nederland.

1 uur geleden
Opnieuw hakenkruizen aangebracht in Nieuw-Lekkerland

NIEUW-LEKKERLAND (ANP) - In Nieuw-Lekkerland zijn opnieuw op enkele plekken bekladdingen met hakenkruizen gevonden, laat een woordvoerder van de gemeente Molenlanden donderdag weten. Dat was eerder deze week ook al het geval.

1 uur geleden
Geschil over kosten opgelost, Van Gogh Museum kan gaan renoveren

AMSTERDAM (ANP) - Het Van Gogh Museum in Amsterdam en het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (OCW) zijn het eens geworden over de financiering van de renovatie van het museumgebouw. Daarmee is de langdurige onzekerheid over de toekomst van het museum weggenomen, meldt het Van Gogh Museum.

1 uur geleden
Nasleep geweld Overasselt kost gemeente 'honderdduizenden' euro's

HEUMEN (ANP) - De geweldsuitbarsting in Overasselt op 1 september heeft de gemeente Heumen sindsdien "honderdduizenden euro's" gekost. Volgens een woordvoerder gaat het over directe kosten verbonden aan het incident, zoals het sluiten van woningen en het instellen van cameratoezicht, en om indirecte kosten. De gemeente is hierover in gesprek met het Rijk. "Het geweldsincident in Overasselt is niet alleen een aangelegenheid van de gemeente Heumen. Het gaat om een landelijk ondermijningsprobleem", aldus de woordvoerder.

2 uur geleden
Bekladdingen Amsterdams stadhuis na pro-Palestijnse demonstratie

AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdamse stadhuis is in de nacht van woensdag op donderdag beklad na een demonstratie. Dat meldt de gemeente. Hoeveel ramen er zijn beklad, weet een woordvoerder niet. De gemeente doet aangifte.

2 uur geleden