Gemeente Amsterdam wil afvalpunten van AEB overnemen
AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam wil per 1 oktober de afvalpunten overnemen van het Afval Energie Bedrijf (AEB). Dat afvalbedrijf, waarvan de gemeente de enige aandeelhouder is, wordt grotendeels verkocht. Het stadsbestuur vindt dat de afvalpunten bij de gemeente moeten worden ondergebracht.
Het voorstel moet na het zomerreces nog in de gemeenteraad worden besproken. Voor de overname van de activa van de recyclepunten is bijna 1,5 miljoen euro nodig. De activa bestaan volgens de gemeente uit "diverse opstallen en andere toebehoren van de recyclepunten".
Op de zes afvalpunten in de stad kunnen Amsterdammers gratis hun grofvuil, klein chemisch afval en spullen voor de kringloop kwijt. Amsterdammers moeten hun afval daar gegarandeerd gratis kunnen wegbrengen, vindt de gemeente. Met de overname van de afvalpunten komen er 55 medewerkers in dienst bij de gemeente.
Goed overleg
"De overname is in goed overleg met AEB geregeld. Voor de bewoners verandert er niets en het AEB kan zich volledig richten op het op orde brengen van de installaties en de organisatie", stelt de gemeente. Al het personeel, materieel, contracten en de maatschappelijke verplichtingen worden overgenomen en de dienstverlening kan daarom gewoon doorlopen.
Vorige week werd bekend dat de vuilverbrander van de gemeente een financiële injectie krijgt van 36 miljoen euro. Het bedrijf heeft twee slechte jaren met flinke verliezen achter de rug. Om meer geld in het laatje te brengen, wil AEB de nieuwe biomassacentrale die het bedrijf liet bouwen (voor ruim 60 miljoen euro) van de hand doen. Ook staat het bedrijf als geheel te koop.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is voor de tweede dag op rij ingezet in Floradorp, een wijk in Amsterdam-Noord. Het is daar in en rondom de Sneeuwbalstraat onrustig door mensen die brandjes stoken en de politie bekogelen met onder meer vuurwerk en bierflesjes. Twee mensen zijn aangehouden.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Jan G., het doelwit van het geweld in Overasselt in september, is uit Duitsland overgeleverd. Het Openbaar Ministerie meldt dat een 28-jarige man uit de Gelderse plaats op Nederlandse bodem is.
3 uur geledenHAARLEM (ANP) - De advocaat van de 24-jarige Fouad B. uit Heemskerk vindt dat de rechtbank in Haarlem zijn cliënt vrij moet spreken van een poging tot doodslag tijdens het jongerengeweld op 6 september vorig jaar in Beverwijk.
7 uur geledenEEMSHAVEN (ANP) - Het afgelopen weekend en dinsdagavond vlogen er onbekende drones boven de Eemshaven in Groningen, bevestigt een woordvoerder van de havenbeheerder Groningen Seaports na berichtgeving van RTV Noord.
8 uur geledenHAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag in de rechtbank in Haarlem celstraffen van achttien maanden tot twee jaar geëist tegen drie jongeren uit Heemskerk en Beverwijk voor een poging tot doodslag. Ze worden ervan verdacht op 6 september vorig jaar in Beverwijk een 17-jarige jongen uit Haarlem te hebben mishandeld.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het hoger beroep van Mels van B. (47), verdachte in de Barendrechtse zedenzaak, richt zich alleen op de hoogte van de straf die aan hem is opgelegd. Dat bleek donderdag tijdens een zitting bij het gerechtshof in Den Haag. De rechtbank veroordeelde Van B. in maart tot achttien jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.
10 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Het westnijlvirus is bij nog vijf mensen in Nederland vastgesteld. Drie besmettingen vonden plaats in Zuid-Holland en twee in Noord-Brabant. Het totale aantal bevestigde gevallen stijgt daardoor naar 64. Het aantal sterfgevallen blijft staan op tien, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).
10 uur geleden