Gemeente Amsterdam: Koningsdag rustiger dan vorig jaar
AMSTERDAM (ANP) - Het lijkt erop dat de maatregelen van de gemeente Amsterdam hebben geholpen, want in de stad is Koningsdag rustiger verlopen dan vorig jaar. Ook op het water was het minder druk, laat de gemeente weten. Exacte cijfers heeft de woordvoerder nog niet. Burgemeester Femke Halsema kondigde begin dit jaar verschillende maatregelen aan om de festiviteiten veiliger en feestelijker te laten verlopen.
Zo werd er strenger gecontroleerd op de verkoop van alcohol op straat. In het centrum mochten er maximaal twaalf mensen en een schipper aan boord van een boot zijn. "Te volle boten werden tegengehouden voordat deze de gracht op zouden varen. De 12+1 regel voor boten lijkt ook een positief effect op de beheersbaarheid op het water en de drukte op de grachten te hebben." Volgens een woordvoerder zijn er meerdere boetes uitgeschreven voor illegale feesten en illegale alcoholverkoop.
In het centrum was het alsnog heel druk, en op sommige plekken te druk, zoals op het Leidseplein, de Leidsestraat, het Bijlmerplein en de Bloemgracht. De politie moest meerdere keren optreden bij opstootjes en liet op meerdere plekken de muziek uitzetten, waarbij het feestende publiek verzocht werd zich te verplaatsen. Op het Leidseplein heeft de ME geholpen voor een goede doorstroom te zorgen. Daar en op de Leidsestraat werd laat in de avond een noodbevel afgegeven. Een woordvoerster noemde de inzet passend voor een "reguliere Koningsdag". Over het aantal aanhoudingen wil de politie nog niets kwijt.
Feestje in eigen buurt
Volgens de NS kwam de stroom bezoekers naar Amsterdam dit jaar later op gang, maar was het ook tot laat druk met mensen die naar huis gingen. Het werd niet zo druk dat er maatregelen genomen moesten worden, omdat de drukte goed werd verspreid. Op station Amsterdam Zuid was het rustiger dan voorgaande jaren.
Halsema zei vorig jaar dat Koningsdag in het centrum van Amsterdam is uitgegroeid tot een "moeilijk beheersbaar openluchtfestival" waarvan "de risico's te groot" zijn. Door de drukte zijn routes moeilijk toegankelijk voor nood- en hulpdiensten. De ambulancedienst sprak toen over een "onbeheersbaar aantal meldingen". Halsema had opnieuw mensen van buiten de stad opgeroepen om niet naar de hoofdstad te komen. Amsterdammers die buiten het centrum wonen, werd gevraagd in de eigen buurt een feestje op te zoeken.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Onder het motto 'Laat je niet interneppen' start maandag een campagne om mensen te wijzen op de gevaren van online-misleiding en - oplichting. Denk altijd drie tellen na voordat je klikt, reageert of betaalt, is de gedachte. En als je twijfelt, klik dan weg.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Landen moeten meer doen en beter samenwerken om kwetsbare ecosystemen in internationale wateren te beschermen. Dat stelt Greenpeace op de dag dat in de Armeense hoofdstad Jerevan een VN-biodiversiteitstop begint.
6 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het is zondag op geen enkel weerstation in Nederland warmer geworden dan 15 graden. Dat is volgens Weeronline voor het eerst sinds 16 mei, waardoor een reeks van 155 dagen op rij met een temperatuur van 15 graden of hoger ergens in Nederland ten einde komt.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - Onder begeleiding van één trom is een 'rouwstoet' met zo'n vijfhonderd mensen zondag door Utrecht getrokken. De aanwezigen herdachten de ruim 21.630 gedode Palestijnse kinderen. 'Ieder kind heeft een naam', was te lezen op een spandoek van Getuigen van Gaza.
16 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Het onderzoek naar enkele onwelwordingen zaterdagmiddag tijdens een rondleiding in de Grolsch-fabriek in Enschede loopt nog. Mogelijk is er pas na het weekend iets te zeggen over de oorzaak, meldt de politie zondag.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft zaterdag twaalf actievoerders van Kappen met Kolen aangehouden die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. De activisten wilden steentjes onder het spoor weghalen, maar werden tegengehouden door de politie.
1 dag geledenVLAARDINGEN (ANP) - Een 27-jarige man uit Vlaardingen is vrijdag aangehouden voor betrokkenheid bij een explosie bij een kapperszaak in de Zuid-Hollandse stad, meldt de politie zaterdag. De ontploffing vond plaats bij een zaak aan het Liesveld op 6 augustus. De laatste tijd zijn er vaker gewelddadige incidenten geweest bij verschillende kapsalons in Vlaardingen.
1 dag geleden