Gemeente Alkmaar ziet ruimte voor nieuw complex van KNVB
ALKMAAR (ANP) - De KNVB is welkom in Alkmaar. Die gemeente heeft via een video op sociale media laten weten dat zij de benodigde ruimte biedt voor de internationale en nationale plannen van de voetbalbond.
Tussen de golfbaan Sluispolder en het Olympiapark heeft Alkmaar een geschikte locatie gevonden. "Deze plek biedt alle ruimte voor de gevraagde velden en faciliteiten in een groene en parkachtige omgeving", aldus de gemeente.
Sinds 1965 is het hoofdkantoor van de voetbalbond in Zeist gevestigd, maar daar kan de KNVB mogelijk niet voldoende uitbreiden. Daarom zoekt de bond naar gemeenten die bereid zijn de bond te huisvesten. Eind oktober nodigde de bond geïnteresseerde gemeenten uit zich te melden met een oproep in het magazine van Binnenlands Bestuur.
Alkmaar is niet de enige kandidaat. De gemeenten Rotterdam en Barendrecht zien het Zuidelijk Randpark, dat aan Rotterdam-Zuid grenst, als mogelijke locatie voor de KNVB. Ook in Almere, Lelystad en Breda is interesse getoond.
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - Harrie Lavreysen ligt vooralsnog op koers voor zijn 23e wereldtitel bij het baanwielrennen. De vijfvoudig olympisch kampioen plaatste zich op de wereldkampioenschappen in Shanghai (China) voor de kwartfinales door de Japanner Shinji Nakano te verslaan. De kwartfinales zijn later zaterdag, de halve finales en finale staan voor zondag op het programma.
2 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Lorena Wiebes gaat zaterdag niet van start in de koppelkoers bij de wereldkampioenschappen baanwielrennen in Shanghai (China). De Nederlandse renster heeft te veel last van de valpartij op het omnium op vrijdag. Nienke Veenhoven is haar vervanger en zij zal met Lisa van Belle het koppel vormen. Het onderdeel begint om 12.15 uur Nederlandse tijd.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (35) turnt in Rotterdam haar allerlaatste WK en wil daar vooral van genieten. Dat zei de olympisch balkkampioene van 2016 na de podiumtraining in sportpaleis Ahoy.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Rusland doet ondanks de visumproblemen toch met een volledige ploeg mee aan de WK turnen in Rotterdam. Dat meldt het Russische persbureau TASS. Twaalf turners, zes mannen en zes vrouwen, staan inmiddels op de startlijsten voor het toernooi in Ahoy, dat zaterdag begint.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De mondiale turnbond World Gymnastics handhaaft de WK in Rotterdam als eerste olympische kwalificatiemoment voor de Spelen van Los Angeles in 2028. Het uitvoerend bestuur besprak tijdens een extra vergadering de mogelijkheid die status te schrappen vanwege de visumproblemen van de Russen, maar besloot daar na een stemming van af te zien. Dat meldde secretaris-generaal Nicolas Buompane tijdens een persconferentie.
22 uur geledenLAUSANNE (ANP) - De Hockey Pro League sluit komend seizoen af in Nederland. Kampong uit Utrecht en Den Bosch zijn tussen 15 en 27 juni 2027 de gastclubs voor de thuiswedstrijden van de Nederlandse hockeyteams. De mannen en vrouwen van Oranje treffen in die periode Argentinië, Groot-Brittannië en India.
23 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De honkballers van de Milwaukee Brewers hebben regerend kampioen Los Angeles Dodgers uit de finale van de Major League Baseball gehouden. De Brewers wonnen in de halve finales van de play-offs (een best-of-seven) met 4-0 van de sterrenploeg uit LA.
1 dag geleden