Gemeente Alkmaar ziet ruimte voor nieuw complex van KNVB
ALKMAAR (ANP) - De KNVB is welkom in Alkmaar. Die gemeente heeft via een video op sociale media laten weten dat zij de benodigde ruimte biedt voor de internationale en nationale plannen van de voetbalbond.
Tussen de golfbaan Sluispolder en het Olympiapark heeft Alkmaar een geschikte locatie gevonden. "Deze plek biedt alle ruimte voor de gevraagde velden en faciliteiten in een groene en parkachtige omgeving", aldus de gemeente.
Sinds 1965 is het hoofdkantoor van de voetbalbond in Zeist gevestigd, maar daar kan de KNVB mogelijk niet voldoende uitbreiden. Daarom zoekt de bond naar gemeenten die bereid zijn de bond te huisvesten. Eind oktober nodigde de bond geïnteresseerde gemeenten uit zich te melden met een oproep in het magazine van Binnenlands Bestuur.
Alkmaar is niet de enige kandidaat. De gemeenten Rotterdam en Barendrecht zien het Zuidelijk Randpark, dat aan Rotterdam-Zuid grenst, als mogelijke locatie voor de KNVB. Ook in Almere, Lelystad en Breda is interesse getoond.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Turner Loran de Munck (27) komt alsnog in actie bij de WK in eigen land. De Munck, die in eerste instantie was aangewezen als een van de reserves, vervangt de geblesseerde Jordi Hagenaar. Dat meldt turnbond KNGU.
1 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft in de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai een knappe overwinning geboekt op de Fransman Arthur Fils. De beste tennisser van Nederland was in China met 7-5 6-4 te sterk voor de nummer 8 van de plaatsingslijst. Hij treft de Spanjaard Rafael Jódar in de vierde ronde.
4 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai uitgeschakeld door de Belg Zizou Bergs: 5-7 6-7 (4). Door de nederlaag wordt de Duitser Alexander Zverev in de komende weken voor het eerst de nummer 1 van de wereld.
4 uur geledenOSLO (ANP) - Springruiter Harrie Smolders is goed begonnen aan het nieuwe wereldbekerseizoen. De 46-jarige Nederlander eindigde in Oslo als tweede met zijn 17-jarige ruin Monaco. De zege ging naar de Oostenrijker Max Kühner. De Zwitser Martin Fuchs werd derde.
22 uur geledenCHICAGO (ANP) - Amos Kipruto heeft de marathon van Chicago, een van de zeven majors, op zijn naam geschreven. De 34-jarige Keniaan finishte na 2.01.09, de vijfde tijd ooit gelopen. De Ethiopiër Tadese Takele werd op bijna twee minuten achterstand tweede in 2.02.56, voor landgenoot Milkesa Mengesha (2.03.46).
23 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De hockeyers van Oranje-Rood hebben zich geplaatst voor de finaleweek van de Euro Hockey League. De ploeg uit Eindhoven won ook de tweede wedstrijd in de eerste ronde van het Europese toernooi. Voor eigen publiek werd het Engelse Wimbledon met 5-3 verslagen.
1 dag geledenTOURS (ANP/BELGA) - Per Strand Hagenes heeft de 120e editie van Parijs-Tours gewonnen. De 23-jarige Noor van Team Visma-Lease a Bike bleef in de herfstkoers over 216,2 kilometer de Belg Jasper Stuyven (Soudal Quick-Step) en zijn Franse ploeggenoot Christophe Laporte voor. Laporte schreef de eendagskoers in 2024 op zijn naam.
1 dag geleden