Gemeente Alkmaar neemt maatregelen bij AZ - PSV
ALKMAAR (ANP) - De gemeente Alkmaar neemt maatregelen bij de Eredivisiewedstrijd tussen AZ en PSV zondag, om ongeregeldheden zoals de rellen van afgelopen donderdag in het stadion te voorkomen. Het college van B en W laat dit weten in een brief aan de gemeenteraad. Welke maatregelen worden genomen is nog niet bekend. Onderzoeken naar de rellen moeten volgens het college ook maatregelen opleveren voor het volgende seizoen.
Eerder deze week voerden de gemeente, AZ, de politie en het Openbaar Ministerie (OM) gesprekken over de rellen. AZ-supporters vielen fans van het Britse West Ham United aan na de verloren wedstrijd in het stadion van Alkmaar. De politie heeft tot nu toe zeven verdachten aangehouden, 26 anderen hebben zich gemeld. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
Het duel aanstaande zondag is voor fans van AZ "een mogelijkheid om te laten zien hoe voetbal op de juiste manier moet worden beleefd", schrijft het college. "Als uitgangspunt hanteren we daarbij dat goedwillende supporters in staat moeten worden gesteld op een goede en veilige manier deze wedstrijd te bezoeken."
Burgemeester Anja Schouten van Alkmaar noemde de rellen in haar statement vorige week "een belachelijke actie". "We moeten met zijn allen sterk afkeuren."
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.
4 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.
5 uur geledenROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.
6 uur geledenDUBAI (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo heeft zijn ambitie om de grens van duizend doelpunten in zijn voetbalcarrière te bereiken opnieuw bevestigd. "Jullie weten wat mijn doel is. Ik wil titels winnen en ik wil op minimaal duizend doelpunten uitkomen. Ik ga dat aantal zeker halen als ik geen blessures oploop," zei de 40-jarige Portugees tijdens de Globe Soccer Awards-ceremonie in Dubai. Ronaldo, die zaterdag twee keer scoorde voor zijn club Al-Nassr, heeft momenteel 956 doelpunten gemaakt in alle competities.
13 uur geledenBERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.
1 dag geleden