Gemeente akkoord met thuiswedstrijd Spakenburg in beker tegen PSV
SPAKENBURG (ANP) - De gemeente Bunschoten heeft amateurclub SV Spakenburg toestemming gegeven om de halve finale van het bekertoernooi tegen PSV op het eigen Sportpark De Westmaat te spelen. Volgens de gemeente gaat het duel afgewerkt worden op dinsdag 4 april, aftrap 20.00 uur. Voetbalbond KNVB moet de definitieve speeldata van de twee halve finales nog wel bepalen, dat gebeurt volgens een woordvoerder mogelijk in de loop van deze dag.
De amateurs van Spakenburg zijn heel verrassend doorgedrongen tot de laatste vier in het bekertoernooi. De ploeg van trainer Chris de Graaf, die uitkomt in de tweede divisie, schakelde al twee clubs uit de Eredivisie uit. Spakenburg won in de tweede ronde met 3-2 bij FC Groningen en zegevierde vorige week in De Galgenwaard tegen FC Utrecht met 4-1.
Bij de loting van afgelopen zaterdag kregen de 'Blauwen', de bijnaam van Spakenburg, een thuiswedstrijd tegen PSV toebedeeld. De club moest echter wel toestemming van de gemeente krijgen om de halve finale op het eigen sportpark af te werken. Spakenburg is van plan het stadion uit te breiden met tijdelijke tribunes, waardoor zo'n 8000 toeschouwers aanwezig kunnen zijn.
De andere bekerfinalist komt uit het duel tussen Feyenoord en Ajax. Dat duel wordt vermoedelijk op 5 of 6 april gespeeld in De Kuip.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.
6 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko is er niet in geslaagd zijn tweede wedstrijd in de groepsfase van de Afrika Cup te winnen. Na winst in het openingsduel met de Comoren (2-0) kwam het gastland tegen Mali niet verder dan 1-1.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.
9 uur geledenAGADIR (ANP) - Met opnieuw een belangrijke rol voor Mohamed Salah heeft Egypte ook de tweede groepswedstrijd op de Afrika Cup gewonnen. De aanvaller van Liverpool benutte tegen Zuid-Afrika in het Marokkaanse Agadir kort voor rust een strafschop. Dankzij de 1-0-zege is Egypte al zeker van een plaats in de achtste finales.
11 uur geledenMONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.
19 uur geledenANKARA (ANP/DPA) - Er zijn nieuwe arrestaties verricht in verband met het gokschandaal in het Turkse voetbal. Volgens diverse Turkse media zijn er arrestatiebevelen uitgevaardigd voor 29 personen, onder wie voormalig vicevoorzitter Erden Timur van Galatasaray.
19 uur geleden