Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gematigde kandidaat Dan wint Roemeense presidentsverkiezingen

Gematigde kandidaat Dan wint Roemeense presidentsverkiezingen

BOEKAREST (ANP/RTR) - Nicusor Dan, de gematigde burgemeester van Boekarest, heeft de Roemeense presidentsverkiezingen gewonnen. In de tweede stemmingsronde bleef hij de rechts-nationalistische George Simion voor. Na telling van nagenoeg alle stemmen stond Dan op ruim 54 procent van de stemmen, tegen bijna 46 procent voor Simion. De opkomst bedroeg iets minder dan 65 procent.

Twee weken geleden won de 38-jarige Simion de eerste ronde nog met overmacht. Hij is tegen de militaire hulp aan buurland Oekraïne en staat kritisch tegenover de Europese Unie.

Dan, nu nog burgemeester van Boekarest, heeft beloofd corruptie aan te pakken. Hij is juist een fervent voorstander van de EU en de NAVO en is voor militaire hulp aan Oekraïne.

Roemenië hield in november ook al presidentsverkiezingen, die werden gewonnen door de pro-Russische Calin Georgescu. Die uitslag werd echter ongeldig verklaard vanwege vermeende Russische inmenging. Georgescu werd verboden zich opnieuw kandidaat te stellen.

Meer uit Buitenland

Verliezer verkiezingen Roemenië feliciteert winnaar

BOEKAREST (ANP) - De rechts-nationalistische nummer twee in de Roemeense presidentsverkiezingen, George Simion, gaf zondag zijn nederlaag toe en feliciteerde zijn rivaal, de gematigde burgemeester van Boekarest Nicusor Dan, met zijn overwinning.

2 uur geleden
Trump wenst Biden een spoedig herstel

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op zijn socialemediaplatform Truth Social gereageerd op het bericht dat bij de voormalige Amerikaanse president Joe Biden een "agressieve vorm" van prostaatkanker is vastgesteld.

2 uur geleden
Frankrijk roept op tot 'massale en ongehinderde' hulp aan Gaza

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot heeft Israël zondag opgeroepen om de "onmiddellijke, massale en ongehinderde" hervatting van de hulp aan Gaza toe te staan. Dit deed hij nadat premier Benjamin Netanyahu had aangekondigd dat hij een "basishoeveelheid voedsel" tot de Gazastrook zou toestaan om een hongersnood te voorkomen.

4 uur geleden
Amerikaanse oud-president Biden heeft 'agressieve' prostaatkanker

WASHINGTON (ANP/RTR) - Bij voormalig Amerikaans president Joe Biden is een "agressieve vorm" van prostaatkanker vastgesteld die is uitgezaaid tot in het bot. Hij en zijn familie bespreken met artsen de behandelingsmogelijkheden. Dat meldt Bidens kantoor in een verklaring.

5 uur geleden
Israël staat hervatting humanitaire hulp Gaza toe

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël zal de toegang van een "basishoeveelheid voedsel" tot de Gazastrook toestaan om een hongersnood te voorkomen, meldt het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Israël laat sinds 2 maart geen humanitaire hulp meer toe in de belegerde kuststrook.

6 uur geleden
Exitpoll: Poolse centrist leidt presidentsverkiezing

WARSCHAU (ANP/RTR) - Rafal Trzaskowski, de kandidaat van de Poolse regerende centristische Burgercoalitie (KO) van premier Donald Tusk, gaat aan de leiding in de eerste ronde van de presidentsverkiezingen. Dat blijkt uit een exitpoll.

6 uur geleden
Exitpoll: centrist Dan leidt in Roemeense presidentsverkiezingen

BOEKAREST (ANP/RTR) - De Roemeense burgemeester van Boekarest, Nicusor Dan, lijkt op weg de presidentsverkiezingen te winnen, blijkt uit een exitpoll.

8 uur geleden