Gematigde kandidaat Dan wint Roemeense presidentsverkiezingen
BOEKAREST (ANP/RTR) - Nicusor Dan, de gematigde burgemeester van Boekarest, heeft de Roemeense presidentsverkiezingen gewonnen. In de tweede stemmingsronde bleef hij de rechts-nationalistische George Simion voor. Na telling van nagenoeg alle stemmen stond Dan op ruim 54 procent van de stemmen, tegen bijna 46 procent voor Simion. De opkomst bedroeg iets minder dan 65 procent.
Twee weken geleden won de 38-jarige Simion de eerste ronde nog met overmacht. Hij is tegen de militaire hulp aan buurland Oekraïne en staat kritisch tegenover de Europese Unie.
Dan, nu nog burgemeester van Boekarest, heeft beloofd corruptie aan te pakken. Hij is juist een fervent voorstander van de EU en de NAVO en is voor militaire hulp aan Oekraïne.
Roemenië hield in november ook al presidentsverkiezingen, die werden gewonnen door de pro-Russische Calin Georgescu. Die uitslag werd echter ongeldig verklaard vanwege vermeende Russische inmenging. Georgescu werd verboden zich opnieuw kandidaat te stellen.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/DPA) - Bij een brand in een groot pand in aanbouw in het centrum van Brussel zijn vijf mensen om het leven gekomen volgens justitie in de Belgische hoofdstad. Een persoon wordt nog steeds vermist.
10 minuten geledenKYIV (ANP) - Sinds de eerste maanden van de oorlog met Rusland zijn er niet zoveel Oekraïense burgers omgekomen als afgelopen juni. Vooral "Russische luchtaanvallen op steden ver van het front" zijn de schuldige, zegt de VN-mensenrechtenmissie in Oekraïne.
2 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby lijkt dinsdag na vijf maanden gevangenis weer thuis te zijn aangekomen. Rond 13.30 uur arriveerde een politiebusje op de kroonprinselijke residentie Skaugum, is te zien op beelden van Noorse media.
3 uur geledenGAZA (ANP/AFP) - Bij een Israëlische luchtaanval op een bureau van de politie in de noordelijke Gazastrook zijn volgens de Palestijnse autoriteiten acht doden gevallen. De Palestijnse beweging Hamas, die de politie controleert, heeft de aanval veroordeeld en zegt dat de chef van het bureau onder de doden is.
3 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) zegt veel te weinig geld te hebben ontvangen voor de aanpak van ebola in de Democratische Republiek Congo. Een topbestuurder van de WHO roept geldschieters in de internationale gemeenschap op het Afrikaanse land niet in de steek te laten in een kritieke fase van de uitbraak.
3 uur geledenROME (ANP/AFP) - In Rome is een nieuwe onderhandelingsronde tussen Libanon en Israël begonnen. De twee landen spreken elkaar in de ambassade van de Verenigde Staten, die optreden als bemiddelaar.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Een 68-jarige man uit Berlijn wordt vervolgd voor het verdoven en verkrachten van veertien vrouwen, die hij in totaal 22 keer zou hebben verkracht. Ook zou hij hen gevaarlijk hebben verwond. Dat meldt het Duitse OM. Geen van de vermeende slachtoffers herinnert zich de daden. Ook wordt nog onderzoek gedaan naar mogelijke andere gevallen.
4 uur geleden