Gemakswinkels vragen Karremans om tabaksvoorstel NSC te negeren
ZEIST (ANP) - Gemakswinkels verzetten zich tegen een uitspraak van de Tweede Kamer dat ze in 2028 al moeten stoppen met de verkoop van tabaksproducten. Ze roepen staatssecretaris Vincent Karremans van Jeugd, Preventie en Sport op een motie hierover naast zich neer te leggen.
Nicotineproducten mogen, als het aan de Tweede Kamer ligt, in plaats van in 2032 al in 2028 alleen nog in tabaksspeciaalzaken worden verkocht. NSC vond dinsdag een meerderheid bij de oppositie voor het plan, waar de regeringspartners juist fel tegen zijn.
Volgens NSO Retail, brancheorganisatie voor de tabaks- en gemaksdetailhandel, zou het voorstel grote gevolgen kunnen hebben voor gemakswinkels. "Na de buurtsuper zal ook de gemakswinkel in kwetsbare wijken, buurten en dorpen verdwijnen als er vier jaar eerder met de verkoop van tabak gestopt moet worden. De politiek dient te beseffen dat gemakswinkels belangrijk zijn voor de levendigheid en bedrijvigheid in buurten, wijken en dorpen", stelt directeur Janwillem Burgering van de organisatie in een schriftelijke reactie. "Denk aan de verkoop van boeken en tijdschriften, het post- en pakketpunt, ING Servicepunt, de Geldmaat, de verkoop van kantoorartikelen."
NSC-Kamerlid Daniëlle Jansen kreeg felle kritiek van de andere drie regeringspartijen op haar voorstel. Ook Karremans zei al geen voorstander te zijn van het plan. Hij wees erop dat het tijdpad zo is afgesproken met ondernemers. Het is nu de vraag of het kabinet de motie toch uitvoert.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - "We moeten door", zei minister Vincent Karremans (Infrastructuur, VVD) nadat de Raad van State zijn besluit vernietigde om maximaal 478.000 vluchten van en naar Schiphol toe te staan. "Het is belangrijk dat er een juridische basis komt onder Schiphol, en dat we afgaan van de gedoogsituatie."
13 uur geledenLEIDEN (ANP) - Wonen is "prioriteit 1, 2 en 3" voor GroenLinks-PvdA bij de gemeenteraadsverkiezingen. Jesse Klaver zei tijdens het flyeren met vrijwilligers in Leiden dat iedereen de kans moet krijgen om een eigen leven op te bouwen.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister van Infrastructuur Vincent Karremans kijkt nog of hij een nieuwe poging wil doen om de snelwegen rond Utrecht te verbreden. "Als ik dat al ga doen, gaat het jaren duren", zei de VVD-minister vrijdag voor de ministerraad.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA-leider Jesse Klaver voelt zich "plat gezegd gewoon bedonderd" door defensieminister Dilan Yeşilgöz. Zij verzweeg tijdens een debat over de inzet van de Zr. Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied dat een kanon aan boord van het fregat niet werkt. De VVD-bewindsvrouw had die informatie gewoon moeten delen, vindt Klaver.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Gevluchte Iraniërs hoeven voorlopig niet terug te keren naar hun land, meldde premier Rob Jetten (D66) donderdag tijdens het debat over de oorlog aldaar. Het kabinet heeft eerder de beslissingen over asielaanvragen gepauzeerd, maar had nog geen formeel besluit- en vertrekmoratorium ingesteld. Asielminister Bart van den Brink is dat laatste aan het voorbereiden.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Nog enkele honderden gestrande reizigers willen uit het Midden-Oosten worden gerepatrieerd, zei buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) tijdens een debat in de Tweede Kamer. Het gaat onder meer om zo'n tweehonderd mensen uit de Verenigde Arabische Emiraten, waar steden zoals Dubai en Abu Dhabi liggen. Ook zitten nog tientallen Nederlanders vast in landen als Jordanië, Israël, Irak, Iran, Qatar of Saudi-Arabië.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten krijgt van zowel links als rechts kritiek op het standpunt van het minderheidskabinet over de oorlog in Iran. Wel zijn partijen in de Tweede Kamer verdeeld over de aanval van de Verenigde Staten en Israël.
1 dag geleden