Gemakswinkels vragen Karremans om tabaksvoorstel NSC te negeren
ZEIST (ANP) - Gemakswinkels verzetten zich tegen een uitspraak van de Tweede Kamer dat ze in 2028 al moeten stoppen met de verkoop van tabaksproducten. Ze roepen staatssecretaris Vincent Karremans van Jeugd, Preventie en Sport op een motie hierover naast zich neer te leggen.
Nicotineproducten mogen, als het aan de Tweede Kamer ligt, in plaats van in 2032 al in 2028 alleen nog in tabaksspeciaalzaken worden verkocht. NSC vond dinsdag een meerderheid bij de oppositie voor het plan, waar de regeringspartners juist fel tegen zijn.
Volgens NSO Retail, brancheorganisatie voor de tabaks- en gemaksdetailhandel, zou het voorstel grote gevolgen kunnen hebben voor gemakswinkels. "Na de buurtsuper zal ook de gemakswinkel in kwetsbare wijken, buurten en dorpen verdwijnen als er vier jaar eerder met de verkoop van tabak gestopt moet worden. De politiek dient te beseffen dat gemakswinkels belangrijk zijn voor de levendigheid en bedrijvigheid in buurten, wijken en dorpen", stelt directeur Janwillem Burgering van de organisatie in een schriftelijke reactie. "Denk aan de verkoop van boeken en tijdschriften, het post- en pakketpunt, ING Servicepunt, de Geldmaat, de verkoop van kantoorartikelen."
NSC-Kamerlid Daniëlle Jansen kreeg felle kritiek van de andere drie regeringspartijen op haar voorstel. Ook Karremans zei al geen voorstander te zijn van het plan. Hij wees erop dat het tijdpad zo is afgesproken met ondernemers. Het is nu de vraag of het kabinet de motie toch uitvoert.
Meer uit Politiek
EDE (ANP) - Verbreek de banden met het Amerikaanse softwarebedrijf Palantir, roept Volt-leider Laurens Dassen het kabinet op in een speech op een congres van zijn partij in Ede. Geld dat naar Palantir gaat, wil hij investeren in "Europese alternatieven".
9 uur geledenCARDIFF (ANP/AFP) - Labour heeft een groot verlies geleden bij de parlementsverkiezingen in Wales, waar het de politiek ruim een eeuw domineerde. De Senedd komt voor het eerst sinds zijn oprichting in 1999 onder controle te staan van een andere partij. De nationalistische Plaid Cymru is nu de grootste partij van Wales.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink wil de regels voor grenscontroles versoepelen. De Koninklijke Marechaussee gaat na september niet meer aan de grens controleren als het aan de CDA-minister ligt, maar gaat gebruikmaken van mobiele controles.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De situatie rond de uitbraak van het hantavirus op een Nederlands cruiseschip is "totaal niet te vergelijken" met hoe de coronapandemie zes jaar geleden begon. Dat heeft minister-president Rob Jetten (D66) benadrukt tijdens zijn persconferentie na de wekelijkse ministerraad. Het gaat ditmaal om een bekend virus, "waarvan we weten hoe we het moeten beheersen", zei de premier.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink is nog bezig met een wetsvoorstel om mensen die illegaal in Nederland verblijven, te kunnen straffen. Dat is onderdeel van drie maatregelen die hij snel wil invoeren om de niet aangenomen asielnoodmaatregelenwet te vervangen. Vrijdag is zijn voorstel voor het ongewenst verklaren van bepaalde mensen wel door de ministerraad gekomen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Alle mensen die aan boord waren van een KLM-vliegtuig uit Johannesburg, waarin een Nederlandse vrouw met het hantavirus kortstondig aanwezig was, worden in de gaten gehouden, zegt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid). "Die mensen zijn in beeld bij de GGD en daar is ook contact mee en er wordt gemonitord of er bij hen klachten ontstaan."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is "in principe" alleen verantwoordelijk voor de repatriëring van Nederlandse reizigers van het cruiseschip m/v Hondius, aldus minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA). "Maar we voelen wel degelijk de verantwoordelijkheid om ervoor te zorgen dat iedereen uiteindelijk ook veilig thuiskomt", voegt hij eraan toe.
1 dag geleden