Gelukkige thuiszege FC Utrecht op FC Twente
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de zege tegen FC Twente uit het vuur gesleept. De thuisclub stond met nog minder dan tien minuten te spelen met 1-0 achter, maar scoorde dankzij een slotoffensief nog twee keer en haalde daarmee enigszins gelukkig de drie punten binnen. Het was ook een zege voor assistent-trainer Dennis Haar, die de geschorste coach John van den Brom verving op de bank.
FC Twente was zeker niet de mindere ploeg en eigenlijk constant gevaarlijker. Utrecht probeerde weliswaar het spel te bepalen, maar het speelde slordig en creëerde nauwelijks uitgespeelde kansen. Sander van de Streek was er tegen het einde van de eerste helft dichtbij, maar hij schoof de bal naast.
Na 70 minuten viel de eerste goal en die was voor de bezoekers. Haris Vuckic maakte zijn tiende competitietreffer. Twente leek de wedstrijd zelfs in handen te nemen, maar liet zich voornamelijk door geklungel achterin de zege alsnog ontnemen. Met nog minder dan tien minuten te spelen, profiteerde eerst Gyrano Kerk en kort daarna bracht de Duitse invaller Jonas Arweiler het thuispubliek in De Galgenwaard op de banken.
Bijna gelijkspel
Twente haalde er in blessuretijd bijna nog een gelijkspel uit, maar de goal van Vuckic werd afgekeurd wegens buitenspel.
Utrecht klom naar voorlopig de zesde plaats in de eredivisie, Twente bleef dertiende.
Meer uit Voetbal
STUTTGART (ANP) - De Duitse voetballers hebben een oefenwedstrijd tegen Ghana met klein verschil gewonnen. In Stuttgart eindigde het duel in 2-1.
8 uur geledenSOLNA (ANP/RTR) - Polen hoopt dinsdag in de finale van de play-offs voor het WK voetbal na 96 jaar weer een uitwedstrijd tegen Zweden te winnen. Na de zege van 3-0 voor de Polen in een vriendschappelijke ontmoeting in 1930 in Stockholm, won Zweden daarna acht keer in eigen land en eindigden twee duels onbeslist.
10 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - De Deense bondscoach Brian Riemer heeft de cruciale wedstrijd van dinsdag tegen Tsjechië op een persconferentie omschreven als de belangrijkste wedstrijd uit zijn trainerscarrière. Een overwinning zou Denemarken een ticket voor het aanstaande WK voetbal opleveren.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het stadion van ADO Den Haag komt een standbeeld van oud-speler Lex Schoenmaker te staan. De gemeente Den Haag heeft maandag ingestemd met het initiatief van een groep supporters, omdat zijn prestaties deel uitmaken "van de rijke sporthistorie van Den Haag".
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voetballers die vrijwillig de nationaliteit van een ander land hebben aangenomen, worden geacht op de hoogte te zijn van de eventuele consequenties voor de Nederlandse nationaliteit. Dat stelt een woordvoerder van het ministerie van Justitie in antwoord op vragen van het ANP over een paspoortkwestie binnen het Nederlandse betaald voetbal, waarbij mogelijk meerdere profs betrokken zijn. De KNVB stelt dat clubs uit de Eredivisie en eerste divisie alleen spelers moeten opstellen die zeker speelgerechtigd zijn.
13 uur geledenZEIST (ANP) - Denzel Dumfries draagt de aanvoerdersband bij het Nederlands elftal als Virgil van Dijk dinsdag rust krijgt tijdens de oefeninterland tegen Ecuador. Dat bevestigde Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.
13 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - Na de coming-out van jeugdtrainer Christian Dobrick van FC St. Pauli heeft de Duitse bondscoach Julian Nagelsmann zich sterk gemaakt voor een open benadering van homoseksualiteit in het voetbal. "Ik vind het heel jammer dat we dit nog steeds moeten bespreken. Het is schandalig dat je me deze vraag moet stellen", zei Nagelsmann in een interview met RTL/ntv.
15 uur geleden