Gelukkige thuiszege FC Utrecht op FC Twente
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de zege tegen FC Twente uit het vuur gesleept. De thuisclub stond met nog minder dan tien minuten te spelen met 1-0 achter, maar scoorde dankzij een slotoffensief nog twee keer en haalde daarmee enigszins gelukkig de drie punten binnen. Het was ook een zege voor assistent-trainer Dennis Haar, die de geschorste coach John van den Brom verving op de bank.
FC Twente was zeker niet de mindere ploeg en eigenlijk constant gevaarlijker. Utrecht probeerde weliswaar het spel te bepalen, maar het speelde slordig en creëerde nauwelijks uitgespeelde kansen. Sander van de Streek was er tegen het einde van de eerste helft dichtbij, maar hij schoof de bal naast.
Na 70 minuten viel de eerste goal en die was voor de bezoekers. Haris Vuckic maakte zijn tiende competitietreffer. Twente leek de wedstrijd zelfs in handen te nemen, maar liet zich voornamelijk door geklungel achterin de zege alsnog ontnemen. Met nog minder dan tien minuten te spelen, profiteerde eerst Gyrano Kerk en kort daarna bracht de Duitse invaller Jonas Arweiler het thuispubliek in De Galgenwaard op de banken.
Bijna gelijkspel
Twente haalde er in blessuretijd bijna nog een gelijkspel uit, maar de goal van Vuckic werd afgekeurd wegens buitenspel.
Utrecht klom naar voorlopig de zesde plaats in de eredivisie, Twente bleef dertiende.
Meer uit Voetbal
SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft met Corinthians de Braziliaanse bekerfinale bereikt. De ploeg uit São Paulo versloeg in de halve eindstrijd Cruzeiro na een strafschoppenserie. Corinthians verloor in het eigen stadion de returnwedstrijd met 2-1, na een zege in het eerste duel in Belo Horizonte (0-1).
3 uur geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft met Real Madrid een belangrijke overwinning behaald. Na nederlagen tegen Celta de Vigo (0-2) en Manchester City (1-2) wist de 'Koninklijke' in de Spaanse competitie wel te winnen bij Deportivo Alavés: 1-2. Alonso kon de overwinning goed gebruiken. Na een reeks mindere resultaten is er de nodige kritiek op de voormalige Spaanse international.
13 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor de tweede keer dit seizoen punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper stond in eigen stadion tegen hekkensluiter FSV Mainz kort voor tijd zelfs op achterstand, maar wist er alsnog 2-2 van te maken.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie leed met Feyenoord in de uitwedstrijd tegen Ajax de zesde nederlaag (2-0) in acht duels. "Maar ik kan mijn spelers niet veel kwalijk nemen" , zei hij. "Ik kan niet veel meer van ze vragen. Verliezen van Ajax doet wel extra pijn. Bij mij, bij mijn spelers en zeker ook bij onze fans."
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City blijft goed presteren in de Premier League. Het elftal van trainer Pep Guardiola boekte bij Crystal Palace de vierde achtereenvolgende zege: 0-3. Manchester City houdt zo 2 punten achterstand op koploper Arsenal, dat zaterdag moeizaam won van hekkensluiter Wolverhampton Wanderers (2-1).
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen heeft genoten van het spel van Ajax in het thuisduel met Feyenoord (2-0). "Het was misschien niet de meest sprankelende wedstrijd, van beide kanten. Maar als je zo speelt, dan gaan hier weinig teams van ons winnen" , zei de aanvoerder tijdens een flashinterview vlak na de tweehonderdste editie van de klassieker. "Ik heb een echte ploeg gezien. Hard werken hoort erbij, dat is de basis. Als je zo met 2-0 wint en je voelt de hele sfeer hier, dan krijg ik kippenvel."
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de problemen van Feyenoord vergroot. De ploeg van interim-trainer Fred Grim bezorgde de bezoekers uit Rotterdam de zesde nederlaag in de laatste acht wedstrijden. Davy Klaassen en Jorthy Mokio maakten de doelpunten (2-0).
19 uur geleden