Gelukkige thuiszege FC Utrecht op FC Twente
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de zege tegen FC Twente uit het vuur gesleept. De thuisclub stond met nog minder dan tien minuten te spelen met 1-0 achter, maar scoorde dankzij een slotoffensief nog twee keer en haalde daarmee enigszins gelukkig de drie punten binnen. Het was ook een zege voor assistent-trainer Dennis Haar, die de geschorste coach John van den Brom verving op de bank.
FC Twente was zeker niet de mindere ploeg en eigenlijk constant gevaarlijker. Utrecht probeerde weliswaar het spel te bepalen, maar het speelde slordig en creëerde nauwelijks uitgespeelde kansen. Sander van de Streek was er tegen het einde van de eerste helft dichtbij, maar hij schoof de bal naast.
Na 70 minuten viel de eerste goal en die was voor de bezoekers. Haris Vuckic maakte zijn tiende competitietreffer. Twente leek de wedstrijd zelfs in handen te nemen, maar liet zich voornamelijk door geklungel achterin de zege alsnog ontnemen. Met nog minder dan tien minuten te spelen, profiteerde eerst Gyrano Kerk en kort daarna bracht de Duitse invaller Jonas Arweiler het thuispubliek in De Galgenwaard op de banken.
Bijna gelijkspel
Twente haalde er in blessuretijd bijna nog een gelijkspel uit, maar de goal van Vuckic werd afgekeurd wegens buitenspel.
Utrecht klom naar voorlopig de zesde plaats in de eredivisie, Twente bleef dertiende.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Renée Slegers heeft haar contract bij Arsenal verlengd tot 2029. De Nederlandse coach leidde de voetbalsters van de club uit Londen afgelopen seizoen naar de zege in de Champions League.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Gabriel Martinelli heeft zijn excuses aangeboden aan Liverpool-speler Conor Bradley na een incident in de slotfase van de competitiewedstrijd tussen Arsenal en Liverpool van donderdagavond. De aanvaller van Arsenal gooide een bal op de net geblesseerd geraakte Bradley en duwde hem vervolgens over de zijlijn het veld uit.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax wil zich deze maand versterken met een verdedigende middenvelder, linksback en aanvaller. Dat vertelde trainer Fred Grim op een persmoment.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax begint zonder Wout Weghorst en Steven Berghuis aan de tweede helft van het seizoen. Beide spelers ontbreken zondag tijdens de uitwedstrijd tegen Telstar.
3 uur geledenJEDDAH (ANP) - Real Madrid heeft zich geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup. Het elftal van trainer Xabi Alonso was in Jeddah in Saudi-Arabië met 2-1 te sterk voor Atlético Madrid.
15 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de vierde keer op rij de Franse Supercup gewonnen. Het elftal van trainer Luis Enrique speelde in Koeweit-Stad met 2-2 gelijk en won vervolgens de strafschoppenserie met 4-1.
15 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Brazilië en Frankrijk spelen de komende interlandperiode in maart een minitoernooi in de Verenigde Staten, ter voorbereiding op het WK van drie maanden later. Kroatië en Colombia zijn de andere twee deelnemers aan de 'Road to 26'.
17 uur geleden