Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Gelukkige' Beatrix hoopt nog eens terug te keren naar Cariben

'Gelukkige' Beatrix hoopt nog eens terug te keren naar Cariben

ORANJESTAD (ANP) - Het bezoek van prinses Beatrix aan Curaçao en Aruba zit erop. De afgelopen dagen stonden in het teken van natuur, geschiedenis en initiatieven die het leven beter maken op de eilanden. Ze hoopt dat haar bezoek aan Curaçao en Aruba niet de laatste was aan het Caribische deel van Nederland.

"Het is altijd fijn hier. Als ik hier ben, ben ik meteen helemaal gelukkig", sprak de 85-jarige prinses bij een ontmoeting met de pers. Ze vindt het "altijd enorm inspirerend" om alle mooie dingen en de enthousiaste inwoners van de eilanden te zien. Volgens haar werken zij "keihard om het hier mooi en goed te houden".

Beatrix ziet een terugkeer, ondanks haar inmiddels hoge leeftijd, dan ook wel zitten. "Ja, dat blijft altijd wel een beetje een hoop."

Beatrix kwam maandag aan op Curaçao en reisde donderdagochtend naar Aruba. Daar vond op vrijdagmiddag lokale tijd het laatste onderdeel van haar programma plaats, een bezoek aan het symposium van natuurorganisatie Dutch Caribbean Nature Alliance (DCNA) over het herstel van ecosystemen op de eilanden. De prinses vliegt zaterdag terug naar Nederland.

Het symposium werd gehouden op de Universiteit van Aruba. De prinses was onder meer bij een panelgesprek over het werk dat wordt gedaan om de ecosystemen te beschermen op een natuurlijke manier. De organisatie was vereerd dat prinses Beatrix aanwezig was, zo werd haar verteld. Na afloop kreeg de prinses een schilderij van een geelvleugelamazone, een papegaaisoort en ook wel een 'lora' genoemd op het eiland. Eerder op de dag bekeek de prinses een aantal van deze groene vogels in het Parke Nacional Arikok.

Meer uit Binnenland

Eis 20 jaar cel en tbs voor drie moorden Rotterdam-IJsselmonde

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 25-jarige Sendric S. voor drie moorden in de Rotterdamse wijk IJsselmonde. S. heeft bekend dat hij in december 2024 en januari 2025 drie mannen afzonderlijk van elkaar op straat heeft doodgeschoten.

16 minuten geleden
RIVM verwacht weinig overlast door paasvuren vanwege wind

BILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) verwacht weinig overlast van paasvuren die dit weekend worden aangestoken. Grote delen van het land krijgen niet of beperkt te maken met slechte luchtkwaliteit. Alleen in gebieden met paasvuren, met name in het oosten en noorden, kan de luchtkwaliteit lokaal korte tijd slechter zijn.

25 minuten geleden
Rico de Chileen aangehouden voor poging uitlokken liquidaties

AMSTERDAM (ANP) - Richard R. (52), alias Rico de Chileen, is dinsdag in zijn cel aangehouden voor poging tot uitlokking van twee liquidaties. Zijn advocaat bevestigt vrijdag berichtgeving van het AD hierover. Het gerechtshof legde hem dinsdag dertien jaar celstraf op voor leidinggeven aan een criminele organisatie die liquidaties pleegde, handelde in drugs en geld witwaste.

26 minuten geleden
Nabestaande: de dood van mijn vader was de keuze van een persoon

ROTTERDAM (ANP) - "Wat het zo zwaar maakt, is dat het niet zomaar het lot was dat hem van ons heeft afgenomen, maar de keuze van een persoon. Daarom doet het zo veel pijn." Dat zei de dochter van een van de slachtoffers in de zaak tegen de 25-jarige Sendric S., in een verklaring die zij vrijdag voordroeg in de extra beveiligde rechtszaal van de rechtbank in Rotterdam.

32 minuten geleden
Ondernemer schenkt 8 miljoen euro aan Museum Prinsenhof Delft

DELFT (ANP) - Museum Prinsenhof Delft heeft een particuliere schenking van 8 miljoen euro gekregen. De bijdrage is van de Surinaams-Nederlandse ondernemer Eduard Hoogenboom. Dankzij de schenking kan het museum het historische kloostercomplex duurzaam vernieuwen. In het hart van het museum wordt de met glas overkapte zaal gemoderniseerd. De renovatie van deze zaal is onderdeel van de lopende verbouwing en vernieuwing van Museum Prinsenhof Delft.

1 uur geleden
Dode door ongeval tussen tram en fietser in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Een fietser is in de nacht van donderdag op vrijdag om het leven gekomen door een ongeval met een tram in Den Haag. Dat meldt de politie Den Haag op X.

8 uur geleden
Gemeenteraad Berg en Dal wil minder asielzoekers in hotel Ooij

GROESBEEK (ANP) - De gemeenteraad van Berg en Dal gaat akkoord met het verzoek van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) om asielzoekers op te vangen in een hotel in Ooij. Wel wil de raad dat er geen 86, maar maximaal 64 asielzoekers worden opgevangen. Op die manier voldoet de gemeente aan de spreidingswet.

10 uur geleden