Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Gelukkige' Beatrix hoopt nog eens terug te keren naar Cariben

'Gelukkige' Beatrix hoopt nog eens terug te keren naar Cariben

ORANJESTAD (ANP) - Het bezoek van prinses Beatrix aan Curaçao en Aruba zit erop. De afgelopen dagen stonden in het teken van natuur, geschiedenis en initiatieven die het leven beter maken op de eilanden. Ze hoopt dat haar bezoek aan Curaçao en Aruba niet de laatste was aan het Caribische deel van Nederland.

"Het is altijd fijn hier. Als ik hier ben, ben ik meteen helemaal gelukkig", sprak de 85-jarige prinses bij een ontmoeting met de pers. Ze vindt het "altijd enorm inspirerend" om alle mooie dingen en de enthousiaste inwoners van de eilanden te zien. Volgens haar werken zij "keihard om het hier mooi en goed te houden".

Beatrix ziet een terugkeer, ondanks haar inmiddels hoge leeftijd, dan ook wel zitten. "Ja, dat blijft altijd wel een beetje een hoop."

Beatrix kwam maandag aan op Curaçao en reisde donderdagochtend naar Aruba. Daar vond op vrijdagmiddag lokale tijd het laatste onderdeel van haar programma plaats, een bezoek aan het symposium van natuurorganisatie Dutch Caribbean Nature Alliance (DCNA) over het herstel van ecosystemen op de eilanden. De prinses vliegt zaterdag terug naar Nederland.

Het symposium werd gehouden op de Universiteit van Aruba. De prinses was onder meer bij een panelgesprek over het werk dat wordt gedaan om de ecosystemen te beschermen op een natuurlijke manier. De organisatie was vereerd dat prinses Beatrix aanwezig was, zo werd haar verteld. Na afloop kreeg de prinses een schilderij van een geelvleugelamazone, een papegaaisoort en ook wel een 'lora' genoemd op het eiland. Eerder op de dag bekeek de prinses een aantal van deze groene vogels in het Parke Nacional Arikok.

Meer uit Binnenland

Ook CNV ziet niets in motie voor 'verzachten' AOW-ingreep

DEN HAAG (ANP) - Ook CNV zegt fel tegenstander te zijn van de Kamermotie die de door het kabinet beoogde ingrepen in de AOW moet verzachten. Volgens CNV-voorzitter Piet Fortuin moet ieder plan om de pensioenleeftijd sneller te laten stijgen van tafel, omdat het om een schending van eerdere afspraken tussen vakbonden, werkgevers en de politiek gaat. Eerder beklaagde FNV zich over die motie.

4 uur geleden
JA21 is niet op zoek naar het conflict, zegt Eerdmans

DEN HAAG (ANP) - "JA21 is niet op zoek naar het conflict", zo sloot partijleider Joost Eerdmans zijn betoog af in het debat over de regeringsverklaring. "Wij zijn op zoek naar de oplossing en we hopen dat het kabinet deze handschoen oppakt."

4 uur geleden
Aanhoudingen na vondst duizenden xtc-pillen en kilo's amfetamine

ROTTERDAM (ANP) - In een woning in Rotterdam heeft de politie dinsdag twee mensen aangehouden die worden verdacht van betrokkenheid bij de productie van en handel in verdovende middelen. In de woning en bijbehorende berging aan de Verschoorstraat vond de politie duizenden xtc-pillen, ruim 5 kilo amfetamine, jerrycans met amfetamineolie en een vuurwapen.

5 uur geleden
Herdenking Februaristaking: sprekers leggen link met heden

AMSTERDAM (ANP) - "Hoe verhoud je je tot de opkomst van modern fascisme? Wat vind je van de hedendaagse onverdraagzaamheid en intolerantie? Welke offers zijn wij bereid te brengen voor een menswaardige samenleving?" Die vragen stelde de Amsterdamse locoburgemeester Rutger Groot Wassink bij de 85e herdenking van de Februaristaking van 1941, bij het beeld van de Dokwerker.

5 uur geleden
Vrijspraak voor 2 verdachten in hoger beroep doodsteken 17-jarige

DEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag heeft woensdag twee verdachten vrijgesproken van betrokkenheid bij het doodsteken van de 17-jarige Myron in mei 2021 op de Rijswijksestraat in Den Haag. In hoger beroep is een derde verdachte, Jermain D., veroordeeld tot een celstraf van acht jaar en zes maanden.

7 uur geleden
Warmterecord verbroken: 19,3 graden gemeten in Maastricht

MAASTRICHT (ANP) - In Maastricht is woensdagmiddag 19,3 graden gemeten. Niet eerder werd het op een plek in Nederland zo warm op 25 februari, meldt Weeronline. Het laatste record stamde uit 2019, toen werd 19,1 graden gemeten in Gilze-Rijen.

7 uur geleden
FNV ook niet eens met 'verzachting' van ingrepen in AOW

UTRECHT (ANP) - FNV is het niet eens met voorstellen waarmee een meerderheid in de Tweede Kamer de ingreep in de AOW wil "verzachten". Volgens de grootste vakbond van Nederland komt het nog steeds neer op een schending van gemaakte afspraken in het pensioenakkoord uit 2019 tussen bonden, werkgevers en de politiek.

7 uur geleden