Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Gelukkige' Beatrix hoopt nog eens terug te keren naar Cariben

'Gelukkige' Beatrix hoopt nog eens terug te keren naar Cariben

ORANJESTAD (ANP) - Het bezoek van prinses Beatrix aan Curaçao en Aruba zit erop. De afgelopen dagen stonden in het teken van natuur, geschiedenis en initiatieven die het leven beter maken op de eilanden. Ze hoopt dat haar bezoek aan Curaçao en Aruba niet de laatste was aan het Caribische deel van Nederland.

"Het is altijd fijn hier. Als ik hier ben, ben ik meteen helemaal gelukkig", sprak de 85-jarige prinses bij een ontmoeting met de pers. Ze vindt het "altijd enorm inspirerend" om alle mooie dingen en de enthousiaste inwoners van de eilanden te zien. Volgens haar werken zij "keihard om het hier mooi en goed te houden".

Beatrix ziet een terugkeer, ondanks haar inmiddels hoge leeftijd, dan ook wel zitten. "Ja, dat blijft altijd wel een beetje een hoop."

Beatrix kwam maandag aan op Curaçao en reisde donderdagochtend naar Aruba. Daar vond op vrijdagmiddag lokale tijd het laatste onderdeel van haar programma plaats, een bezoek aan het symposium van natuurorganisatie Dutch Caribbean Nature Alliance (DCNA) over het herstel van ecosystemen op de eilanden. De prinses vliegt zaterdag terug naar Nederland.

Het symposium werd gehouden op de Universiteit van Aruba. De prinses was onder meer bij een panelgesprek over het werk dat wordt gedaan om de ecosystemen te beschermen op een natuurlijke manier. De organisatie was vereerd dat prinses Beatrix aanwezig was, zo werd haar verteld. Na afloop kreeg de prinses een schilderij van een geelvleugelamazone, een papegaaisoort en ook wel een 'lora' genoemd op het eiland. Eerder op de dag bekeek de prinses een aantal van deze groene vogels in het Parke Nacional Arikok.

Meer uit Binnenland

Teller 3FM Serious Request na een dag op ruim 4,3 miljoen euro

DEN BOSCH (ANP) - De teller van 3FM Serious Request staat na een dag actievoeren op 4.306.428 euro. Dat is vrijdagavond bekendgemaakt op NPO 3FM. Niet eerder werd er op de eerste dag van de actie zoveel geld opgehaald.

19 minuten geleden
COA moet nareizigers naar hotel in bestemmingsgemeente brengen

DEN HAAG (ANP) - Het COA heeft van het ministerie van Asiel en Migratie (A&M) de opdracht gekregen om nareizigers naar een hotel te brengen in de gemeente waar ze uiteindelijk ook een huis moeten krijgen. Demissionair minister Mona Keijzer heeft gemeenten dat via een brief laten weten, het ANP zag die brief in. Het doel is dat er zo plek vrijkomt in asielzoekerscentra en mensen eerder kunnen beginnen met het opbouwen van een leven in de gemeente waar ze uiteindelijk een huis moeten krijgen.

38 minuten geleden
Nog geen boete in 2026 als bedrijven regels zzp'ers niet volgen

DEN HAAG (ANP) - Werkgevers die verzuimen de regels tegen schijnzelfstandigheid na te komen, krijgen ook in 2026 nog geen boete. Wel wil het kabinet dat volgend jaar boetes worden opgelegd aan werkgevers en werkenden die opzettelijk de zzp-wetgeving overtreden.

1 uur geleden
Qbuzz spreekt Keijzer tegen: pendelbus Ter Apel is niet van ons

AMERSFOORT (ANP) - Qbuzz verwijst vrijdag naar een eerder statement waarin staat dat het vervoersbedrijf niet de opdrachtgever en uitvoerder is van de pendeldienst tussen het azc van Ter Apel en station Emmen. Dat terwijl demissionair asielminister Mona Keijzer (BBB) vrijdagochtend zei dat Qbuzz de beveiliging moet regelen voor de pendelbus.

1 uur geleden
Kersttoespraak koning vanuit vestibule van Paleis Huis ten Bosch

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander geeft zijn kersttoespraak dit jaar vanuit de vestibule van Paleis Huis ten Bosch. Dat meldt de Rijksvoorlichtingsdienst vrijdag. In 2019 en 2021 kwam de kersttoespraak ook vanuit de centrale entreehal van het Haagse woonpaleis.

2 uur geleden
Kabinet past wettekst verbod verheerlijking terrorisme aan

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet heeft de wettekst over het strafbaar stellen van het verheerlijken van terrorisme aangepast na 15.000 reacties die binnenkwamen op het voorstel. Zo is het woord "verheerlijken" aangepast en staat er in de tekst nu dat het om "verregaand loven of prijzen" van een terroristische daad gaat.

3 uur geleden
Defensie heeft voor vliegbasis Lelystad veel meer ruimte nodig

DEN HAAG (ANP) - Om F-35-gevechtsvliegtuigen op Lelystad Airport te stationeren, heeft Defensie veel meer ruimte nodig dan gedacht. Uit nieuw onderzoek blijkt dat het om meer dan een verdubbeling van de ruimte gaat. Dat staat in de uitbreidingsplannen van Defensie die vrijdag door de ministerraad zijn goedgekeurd.

4 uur geleden