
Gelman-kunstcollectie voor het eerst naar Nederland
AMSTELVEEN (ANP) - Het Cobra Museum in Amstelveen hoopt vanaf mei een privécollectie van Mexicaanse kunst, gemaakt door onder anderen Frida Kahlo, voor het eerst in Nederland te laten zien. Het gaat om de Jacques and Natasha Gelman Collection of Mexican Art, die beheerd wordt door de Vergel Foundation in New York. In het najaar is een andere belangrijke verzameling met werk van Kahlo in Nederland te bezichtigen. Dan wordt de Dolores Olmedo-collectie uit Mexico getoond in het Drents Museum in Assen.
De kern van de tentoonstelling in het Cobra Museum voor Moderne Kunst bestaat uit achttien werken van Kahlo, waaronder enkele van haar zelfportretten. Ook zijn er dertig werken van haar man Diego Rivera en van tijdgenoten, zoals Lola Álvarez Bravo, María Izquierdo, David Alfaro Siqueiros en Rufino Tamayo.
Het Cobra Museum speelt naar eigen zeggen met deze tentoonstelling in op "urgente thema’s als politiek en maatschappelijk engagement, vrije expressie, emancipatie en gender. Thema’s die in deze woelige tijden eens te meer in onze maatschappij leven."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het 'bestuurlijk verplaatsen' van demonstranten van Extinction Rebellion (XR) na een demonstratie in Amsterdam op 18 september 2020 was onrechtmatig. De Raad van State bevestigt daarmee een eerdere uitspraak van de rechtbank in Amsterdam.
9 minuten geledenVEENENDAAL (ANP) - De gemeente Veenendaal heeft onrechtmatig gehandeld met een onderzoek naar de stichting en moskee Taubah, oordeelt de rechtbank. Veenendaal liet zonder medeweten van Taubah het bedrijf NTA onderzoek doen naar de organisatie en haar gemeenschap en schond daarmee privacyrechten.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Zo'n 15.000 huishoudens in Friesland hebben een lagere waterdruk door de storing bij een productielocatie van Vitens. Dat meldt een woordvoerder van het drinkwaterbedrijf.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ANWB verwacht zaterdag "uitzonderlijke verkeersdrukte" op Europese wegen. Vertrekkende en terugkerende vakantiegangers zorgen voor overvolle wegen van en naar populaire Europese bestemmingen, waarschuwt de verkeersinformatiedienst. In Frankrijk geldt 2 augustus dit jaar als zwarte zaterdag, omdat die dag vooral veel inwoners van de regio Parijs op vakantie gaan en de stad verlaten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politievakbonden, justitieminister David van Weel en korpschef Janny Knol zijn het eens geworden over een nieuwe politie-cao. Daarin is een salarisverhoging overeengekomen van in totaal 8,5 procent.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - In een groot deel van Friesland komt weinig tot geen water uit de kraan door een storing bij een productielocatie van Vitens. Dat meldt het drinkwaterbedrijf op X.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In een week tijd zijn zeker dertien verdachten aangehouden voor betrokkenheid bij twee verschillende coketransporten die via de haven van Rotterdam liepen. In totaal ging het om 600 kilo cocaïne, meldt het Openbaar Ministerie.
15 uur geleden