Gelijkspel voetbalsters Portugal en Zwitserland in poule Oranje
LEIGH (ANP) - De voetbalsters van Portugal en Zwitserland hebben in het eerste duel op het EK in de poule van Oranje gelijkgespeeld. In Leigh, dat dicht bij Manchester ligt, werd het 2-2. Zwitserland scoorde voor rust twee keer, waarna Portugal na 20 minuten in de tweede helft gelijkmaakte.
Portugal en Zwitserland worden gezien als de zwakkere landen in de poule van Oranje, waar verder ook Zweden in zit. Dat land treft Oranje later op zaterdag.
Coumba Sow opende al in de 2e minuut de score. De middenveldster van Zwitserland schoot van buiten het strafschopgebied raak in de verre hoek. Na 5 minuten stond het al 2-0 door een treffer van verdedigster Rahel Kiwic. Daarna deed Zwitserland het wat rustiger aan.
Portugal begon sterker aan de tweede helft en bracht via Diana Gomes de marge terug tot één doelpunt. De verdedigster werkte de bal van dichtbij in het doel. In de 65e minuut maakte aanvalster Jéssica Silva gelijk door de bal uit een voorzet van de zijkant fraai achter doelvrouw Gaëlle Thalmann te schieten. Portugal raakte in de slotfase nog de paal.
Over vier dagen is Portugal de tegenstander van Oranje. Dan neemt Zwitserland het op tegen Zweden.
Meer uit Voetbal
CHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.
32 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.
2 uur geledenPALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.
8 uur geledenCORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
10 uur geledenCORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.
11 uur geledenGDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.
13 uur geledenORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.
13 uur geleden