Gelijkspel voetbalsters Portugal en Zwitserland in poule Oranje
LEIGH (ANP) - De voetbalsters van Portugal en Zwitserland hebben in het eerste duel op het EK in de poule van Oranje gelijkgespeeld. In Leigh, dat dicht bij Manchester ligt, werd het 2-2. Zwitserland scoorde voor rust twee keer, waarna Portugal na 20 minuten in de tweede helft gelijkmaakte.
Portugal en Zwitserland worden gezien als de zwakkere landen in de poule van Oranje, waar verder ook Zweden in zit. Dat land treft Oranje later op zaterdag.
Coumba Sow opende al in de 2e minuut de score. De middenveldster van Zwitserland schoot van buiten het strafschopgebied raak in de verre hoek. Na 5 minuten stond het al 2-0 door een treffer van verdedigster Rahel Kiwic. Daarna deed Zwitserland het wat rustiger aan.
Portugal begon sterker aan de tweede helft en bracht via Diana Gomes de marge terug tot één doelpunt. De verdedigster werkte de bal van dichtbij in het doel. In de 65e minuut maakte aanvalster Jéssica Silva gelijk door de bal uit een voorzet van de zijkant fraai achter doelvrouw Gaëlle Thalmann te schieten. Portugal raakte in de slotfase nog de paal.
Over vier dagen is Portugal de tegenstander van Oranje. Dan neemt Zwitserland het op tegen Zweden.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot van Liverpool voelt zich nog altijd gesteund door de beleidsbepalers en de supporters van de club. De regerend kampioen is bezig aan een teleurstellend seizoen en heeft alleen in de Champions League nog een kans op een prijs.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/DPA) - De assistent-bondscoach van het Poolse voetbalelftal is overleden, meldt de Poolse voetbalbond PZPN. Jacek Magiera werd 49 jaar.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV neemt begin mei weer supporters mee naar de uitwedstrijd tegen Ajax. Vorig seizoen bleef het vak voor de fans van de Eindhovenaren leeg. PSV koos daarvoor "omdat meer tijd nodig was om een bewustwordingsprogramma rond antisemitisme goed te implementeren."
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Trainer Dick Schreuder van NEC ziet het duel met Feyenoord van zondag niet als cruciaal voor de uiteindelijke tweede plaats in de Eredivisie. "Die tweede plek wordt niet beslist in dit weekend", zei de coach in aanloop naar de wedstrijd tussen de nummers 2 en 3 van de ranglijst.
4 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft geen straf gekregen na het ongeoorloofde gebruik van zijn telefoon tijdens de wedstrijd van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1) in maart. Het Braziliaanse sporttribunaal STJD besloot de topscorer aller tijden van Oranje slechts een waarschuwing te geven.
5 uur geledenKRAKAU (ANP) - AZ is ver verwijderd van een plaats in de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld ging in Krakau ruim onderuit bij Sjachtar Donetsk: 3-0. Bij rust was het nog 0-0. Alle doelpunten vielen in de laatste twintig minuten.
17 uur geleden