
Gelijke kansen voor Verstappen en Pérez bij Red Bull
MONACO (ANP) - Sergio Pérez mag dit seizoen met teamgenoot Max Verstappen strijden om de wereldtitel in de Formule 1. "Het maakt ons niet uit wie van de twee wereldkampioen wordt", zegt teambaas Christian Horner van Red Bull op motorsport.com. "Of het Max wordt of Checo, ze zijn allebei coureur van Red Bull en ze krijgen gelijke kansen. We vinden dit jaar het wereldkampioenschap bij de constructeurs ook heel belangrijk."
Pérez won afgelopen zondag de Grote Prijs van Monaco en had ook al winstkansen in de Grote Prijs van Spanje. In de race in Barcelona moest de Mexicaan nog luisteren naar de teamorders en de zege laten aan regerend wereldkampioen Verstappen. "We hebben erover gesproken en hij begreep volkomen de teamtactiek in Spanje. Maar het is duidelijk dat Checo in de vorm van zijn leven is en dat is al het hele seizoen zo. Het verschil met Max is echt kleiner geworden", aldus Horner.
De teambaas houdt voor ogen dat het seizoen lang is. "Ook om die reden is het goed om twee coureurs te hebben die het gevecht met Ferrari aankunnen. Want Ferrari is tot nog toe een geduchte concurrent gebleken. We moeten als collectief zorgen dat we voor Ferrari eindigen."
Verstappen boekte dit jaar al vier zeges en leidt het kampioenschap met 125 punten. Charles Leclerc van Ferrari volgt met 116 punten en Pérez staat derde met 110 punten. "We moeten Pérez in de gaten houden voor de volgende race in Azerbeidzjan, want op het circuit van Bakoe is hij altijd sterk", aldus Horner.
Meer uit Sport
SANTIAGO (ANP/DPA) - De Italiaanse skiër Matteo Franzoso is overleden na een zware crash tijdens een training in Chili. Dat heeft de Italiaanse skifederatie FISI bekendgemaakt.
12 minuten geledenAIGLE (ANP) - De internationale wielerbond UCI is niet te spreken over de uitlatingen van de Spaanse premier Pedro Sánchez, die op de slotdag van de Vuelta zei "trots" te zijn op demonstranten die zich tijdens de Ronde van Spanje tegen het team van Israel - Premier Tech hadden gericht.
2 uur geledenTOKIO (ANP) - Niels Laros gaat woensdag als topkandidaat voor een gouden medaille van start in de finale van de 1500 meter bij de WK atletiek in Tokio. De pas 20-jarige Oosterhouter won overtuigend zijn serie in de halve finale en was onder anderen titelverdediger Josh Kerr en oud-wereldkampioen Jake Wightman de baas. "Het zegt nog niks. De eerste zes gingen door naar de finale, dus eerste worden of zesde maakt niets uit", zei Laros nuchter na afloop in de catacomben van het Japan National Stadium.
3 uur geledenTOKIO (ANP) - Armand Duplantis (25) heeft het wereldrecord polsstokhoogspringen opnieuw verbroken. De Zweed sprong bij het WK atletiek in Tokio over 6,30 meter. Het was de veertiende keer dat hij het wereldrecord verbeterde.
4 uur geledenTOKIO (ANP) - Nadine Visser heeft op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio haar carrière weer niet kunnen bekronen met een medaille op de 100 meter horden. De 30-jarige atlete was een zekere kandidate voor eremetaal, maar in de finale in het goedgevulde nationale stadion van Japan eindigde ze als achtste en laatste in 12,56, ver onder haar Nederlandse record van 12,28.
5 uur geledenTOKIO (ANP) - Niels Laros heeft zich op de WK atletiek in Tokio overtuigend geplaatst voor de finale van de 1500 meter. De 20-jarige atleet won zijn serie in de halve finales in een tijd van 3.35,50. Hij bleef onder anderen regerend wereldkampioen Josh Kerr voor. De finale van de 1500 meter is woensdag (15.20 uur Nederlandse tijd).
6 uur geledenTOKIO (ANP) - Nadine Visser heeft zich op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio geplaatst voor de finale van de 100 meter horden. De 30-jarige atlete snelde in haar heat van de halve finales naar de tweede plaats in een tijd van 12,45. Dat was goed voor directe doorgang naar de finale, later maandag om 15.20 uur Nederlandse tijd.
6 uur geleden