Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geletruidrager Roglic tevreden na helse Tourrit

Geletruidrager Roglic tevreden na helse Tourrit

MÉRIBEL (ANP) - Primoz Roglic heeft de koninginnenrit van de Tour de France benut om iets meer afstand te nemen van zijn voornaamste belager Tadej Pogacar. De Sloveen van Jumbo-Visma finishte bovenop de Col de la Loze, een ongekend zware klim, als tweede achter de Colombiaan Miguel Ángel López. "Het was belachelijk zwaar op het eind, het was de hel", beschreef Roglic de laatste kilometers met soms stroken waar de weg meer dan 20 procent omhoog liep.

Roglic bereikte 15 seconden na ritwinnaar López de streep. In de slotfase was hij iets weggereden van Pogacar, wiens aanval juist gevreesd werd. Met nog wat verdiende bonificatie op de streep breidde de geletruidrager zijn voorsprong in het klassement uit van 40 naar 57 seconden. "Ik ben zeer tevreden met het resultaat. Ik heb dan wel niet gewonnen, maar seconden gepakt op mijn concurrent. Alles verloopt voorspoedig", klonk het tevreden uit de mond van Roglic. Donderdag volgt nog een laatste bergrit. Zaterdag is de individuele tijdrit met een lastige klim aan het eind. De Tour eindigt zondag in Parijs.

"Ik denk zeker niet dat de Tour beslist is. Er komen nog zware ritten en Pogacar is een geweldige klimmer", vertelde Roglic nadat hij een nieuwe gele trui - zijn negende - had mogen aantrekken. "Ik voelde me echt goed op deze klim, maar de laatste 4 à 5 kilometer kun je nergens mee vergelijken. Ik ben blij dat deze rit achter de rug is."

In de slotfase mocht zijn ploeggenoot Sepp Kuss zelfs een poging doen de rit te winnen. "We hadden even overlegd en dachten dat het kon. Als het niet zou lukken weg te blijven kon hij mij altijd nog even helpen." De Amerikaan reed even mee met López, maar hield dat tempo niet vol. Roglic: "Maar ik had wel gezien dat mijn concurrenten het zwaar hadden. Dat was het sein voor mij om zelf aan te vallen. Elke meter telt op zo'n klim."

Roglic voelde zich opnieuw gesteund door de aanwezigheid van familie en een aantal fans. "Die zijn er sinds de rit van zondag. Het geeft je extra energie. Net als de Sloveense vlaggen langs de kant van de weg. Ik hoop dat ik de mensen in mijn vaderland trots maak."

Landgenoot Pogacar geeft zich voorlopig nog niet gewonnen. "Ik heb een paar seconden moeten toegeven op López en Roglic, maar het was geen slechte dag. De Tour is nog niet voorbij", waarschuwde de kopman van UAE Team Emirates.

Meer uit Sport

Nederland met maximaal aantal shorttrackers naar de Spelen

LAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.

1 uur geleden
Oranje-handbalsters naar halve finale op WK na zege op Hongarije

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.

3 uur geleden
Evenepoel moet kopmanschap in Tour delen met Lipowitz

PALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.

5 uur geleden
Picnic PostNL krijgt alleen WorldTour-licentie voor 2026

AIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.

8 uur geleden
FIS laat eerste skiërs uit Rusland en Belarus weer deelnemen

OBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.

8 uur geleden
Judoka Tsjakadoea beëindigt topsportcarrière

MEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.

9 uur geleden
Hockeyers openen Pro League met overwinning op Pakistan

SANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers hebben de eerste wedstrijd in de Pro League met 5-2 gewonnen van Pakistan. In Santiago del Estero in Argentinië was de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee in de tweede helft sterker en maakte met drie treffers in het derde kwart het verschil.

13 uur geleden