Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geletruidrager Roglic tevreden na helse Tourrit

Geletruidrager Roglic tevreden na helse Tourrit

MÉRIBEL (ANP) - Primoz Roglic heeft de koninginnenrit van de Tour de France benut om iets meer afstand te nemen van zijn voornaamste belager Tadej Pogacar. De Sloveen van Jumbo-Visma finishte bovenop de Col de la Loze, een ongekend zware klim, als tweede achter de Colombiaan Miguel Ángel López. "Het was belachelijk zwaar op het eind, het was de hel", beschreef Roglic de laatste kilometers met soms stroken waar de weg meer dan 20 procent omhoog liep.

Roglic bereikte 15 seconden na ritwinnaar López de streep. In de slotfase was hij iets weggereden van Pogacar, wiens aanval juist gevreesd werd. Met nog wat verdiende bonificatie op de streep breidde de geletruidrager zijn voorsprong in het klassement uit van 40 naar 57 seconden. "Ik ben zeer tevreden met het resultaat. Ik heb dan wel niet gewonnen, maar seconden gepakt op mijn concurrent. Alles verloopt voorspoedig", klonk het tevreden uit de mond van Roglic. Donderdag volgt nog een laatste bergrit. Zaterdag is de individuele tijdrit met een lastige klim aan het eind. De Tour eindigt zondag in Parijs.

"Ik denk zeker niet dat de Tour beslist is. Er komen nog zware ritten en Pogacar is een geweldige klimmer", vertelde Roglic nadat hij een nieuwe gele trui - zijn negende - had mogen aantrekken. "Ik voelde me echt goed op deze klim, maar de laatste 4 à 5 kilometer kun je nergens mee vergelijken. Ik ben blij dat deze rit achter de rug is."

In de slotfase mocht zijn ploeggenoot Sepp Kuss zelfs een poging doen de rit te winnen. "We hadden even overlegd en dachten dat het kon. Als het niet zou lukken weg te blijven kon hij mij altijd nog even helpen." De Amerikaan reed even mee met López, maar hield dat tempo niet vol. Roglic: "Maar ik had wel gezien dat mijn concurrenten het zwaar hadden. Dat was het sein voor mij om zelf aan te vallen. Elke meter telt op zo'n klim."

Roglic voelde zich opnieuw gesteund door de aanwezigheid van familie en een aantal fans. "Die zijn er sinds de rit van zondag. Het geeft je extra energie. Net als de Sloveense vlaggen langs de kant van de weg. Ik hoop dat ik de mensen in mijn vaderland trots maak."

Landgenoot Pogacar geeft zich voorlopig nog niet gewonnen. "Ik heb een paar seconden moeten toegeven op López en Roglic, maar het was geen slechte dag. De Tour is nog niet voorbij", waarschuwde de kopman van UAE Team Emirates.

Meer uit Sport

Italiaanse wielrenner Trentin stapt uit Tour vanwege ziekte

AURILLAC (ANP) - De Italiaanse wielrenner Matteo Trentin (36) is dinsdag niet van start gegaan in de tiende etappe van de Tour de France. Dat meldt zijn ploeg Tudor op sociale media. Trentin heeft 's nachts koorts gekregen en is daardoor niet in staat om de Tour te vervolgen, schrijft zijn ploeg.

42 minuten geleden
Bilić volgt Dalić op als bondscoach van Kroatië

ZAGREB (ANP) - De Kroatische voetbalbond heeft Slaven Bilić aangesteld als de nieuwe bondscoach. Hij is de opvolger van Zlatko Dalić, die opstapte na de uitschakeling op het WK in de zestiende finales door Portugal. Voor Bilić is het een terugkeer, want hij was al eens bondscoach van Kroatië van 2006 tot en met 2012. De 57-jarige Bilić is tevens oud-international.

23 uur geleden
Shorttracker Roes na vermissing gezond terug in Nederland

DEN HAAG (ANP) - De vermiste shorttracker Sven Roes is sinds afgelopen zondag weer terug in Nederland en is in goede gezondheid met zijn familie herenigd. Dat meldt de schaatsbond KNSB mede namens Roes en zijn familie.

1 dag geleden
Arbiter van rode kaart voor beledigen fluit Frankrijk-Spanje

ARLINGTON (ANP) - Ivan Bartón uit El Salvador is aangesteld als scheidsrechter voor de halve finale van het WK voetbal tussen Frankrijk en Spanje, komende dinsdag in Dallas Stadium. Bartón was op dit WK de eerste arbiter die een speler een rode kaart gaf omdat hij zijn mond bedekte bij het aanspreken van een tegenstander.

1 dag geleden
Quick-Step stopt na 24 jaar als naamsponsor in het wielrennen

WEVELGEM (ANP) - Quick-Step stopt na 24 jaar als naamsponsor in het wielrennen. De wielerploeg die nu nog Soudal Quick-Step heet, gaat vanaf 2027 verder als Soudal Safety Jogger. Dat heeft de Belgische formatie maandag bekendgemaakt. Het vloerenbedrijf blijft wel nog zichtbaar op het nieuwe shirt.

1 dag geleden
Wimbledon-sensatie Fery stijgt 78 plaatsen op wereldranglijst

LONDEN (ANP) - De Britse tennisser Arthur Fery heeft een reuzensprong gemaakt op de wereldranglijst na zijn sensationele optreden op Wimbledon. Fery, die furore maakte door als wildcardspeler de halve finales te bereiken van het grandslamtoernooi in Londen, steeg 78 posities op de ATP-ranking. Hij staat nu 36e en haalde in één klap de drie beste Nederlandse tennissers in.

1 dag geleden
Sinner ziet Zverev ooit Wimbledon winnen

LONDEN (ANP) - Jannik Sinner overlaadde tegenstander Alexander Zverev met complimenten na zijn zege op de Duitser in de finale van Wimbledon. "Als jij zo blijft spelen, dan ga je hier ook een keer winnen", zei de Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst.

1 dag geleden