Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geletruidrager Roglic tevreden na helse Tourrit

Geletruidrager Roglic tevreden na helse Tourrit

MÉRIBEL (ANP) - Primoz Roglic heeft de koninginnenrit van de Tour de France benut om iets meer afstand te nemen van zijn voornaamste belager Tadej Pogacar. De Sloveen van Jumbo-Visma finishte bovenop de Col de la Loze, een ongekend zware klim, als tweede achter de Colombiaan Miguel Ángel López. "Het was belachelijk zwaar op het eind, het was de hel", beschreef Roglic de laatste kilometers met soms stroken waar de weg meer dan 20 procent omhoog liep.

Roglic bereikte 15 seconden na ritwinnaar López de streep. In de slotfase was hij iets weggereden van Pogacar, wiens aanval juist gevreesd werd. Met nog wat verdiende bonificatie op de streep breidde de geletruidrager zijn voorsprong in het klassement uit van 40 naar 57 seconden. "Ik ben zeer tevreden met het resultaat. Ik heb dan wel niet gewonnen, maar seconden gepakt op mijn concurrent. Alles verloopt voorspoedig", klonk het tevreden uit de mond van Roglic. Donderdag volgt nog een laatste bergrit. Zaterdag is de individuele tijdrit met een lastige klim aan het eind. De Tour eindigt zondag in Parijs.

"Ik denk zeker niet dat de Tour beslist is. Er komen nog zware ritten en Pogacar is een geweldige klimmer", vertelde Roglic nadat hij een nieuwe gele trui - zijn negende - had mogen aantrekken. "Ik voelde me echt goed op deze klim, maar de laatste 4 à 5 kilometer kun je nergens mee vergelijken. Ik ben blij dat deze rit achter de rug is."

In de slotfase mocht zijn ploeggenoot Sepp Kuss zelfs een poging doen de rit te winnen. "We hadden even overlegd en dachten dat het kon. Als het niet zou lukken weg te blijven kon hij mij altijd nog even helpen." De Amerikaan reed even mee met López, maar hield dat tempo niet vol. Roglic: "Maar ik had wel gezien dat mijn concurrenten het zwaar hadden. Dat was het sein voor mij om zelf aan te vallen. Elke meter telt op zo'n klim."

Roglic voelde zich opnieuw gesteund door de aanwezigheid van familie en een aantal fans. "Die zijn er sinds de rit van zondag. Het geeft je extra energie. Net als de Sloveense vlaggen langs de kant van de weg. Ik hoop dat ik de mensen in mijn vaderland trots maak."

Landgenoot Pogacar geeft zich voorlopig nog niet gewonnen. "Ik heb een paar seconden moeten toegeven op López en Roglic, maar het was geen slechte dag. De Tour is nog niet voorbij", waarschuwde de kopman van UAE Team Emirates.

Meer uit Sport

Márquez wint na val alsnog sprintrace MotoGP in Jerez

JEREZ (ANP) - Marc Márquez heeft een spectaculaire sprintrace gewonnen bij de Grote Prijs van Spanje. De regerend wereldkampioen in de MotoGP leek kansloos na een val op een door de regen nat geworden baan, maar wist na een motorwissel alsnog als eerste over de finish te rijden op het circuit van Jerez. Francesco Bagnaia, zijn Italiaanse teamgenoot bij Ducati, eindigde als tweede en de Italiaan Franco Morbidelli werd derde.

5 uur geleden
Motorracer Veijer verovert zijn eerste pole position in Moto2

JEREZ (ANP) - Collin Veijer heeft voor het eerst in zijn carrière poleposition veroverd in de Moto2. De Nederlandse wegracer was de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. Hij was nipt sneller dan thuisrijders Álex Escrig en Manuel González.

6 uur geleden
Wielrenner Alaphilippe mist Luik-Bastenaken-Luik om gezondheid

LUIK (ANP/BELGA) - Julian Alaphilippe staat zondag niet aan de start van de 112e editie van Luik-Bastenaken-Luik. De 33-jarige Fransman mist de Ardennenklassieker om "medische redenen", meldt zijn ploeg Tudor Pro Cycling Team via sociale media. De tweevoudig wereldkampioen laat om die reden volgende week vrijdag ook Eschborn-Frankfurt aan zich voorbijgaan.

8 uur geleden
MotoGP-kampioen Márquez pakt in Spanje eerste pole van dit jaar

JEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.

9 uur geleden
Sinner moeizaam naar derde ronde masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.

1 dag geleden
Alcaraz kan door polsblessure titel Roland Garros niet verdedigen

MADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.

1 dag geleden
EK atletiek van 2028 in Poolse Chorzow

CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.

1 dag geleden