Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geletruidrager Roglic: rustig dagje, vergeet het maar

Geletruidrager Roglic: rustig dagje, vergeet het maar

LYON (ANP) - Hij had gehoopt op een rustig dagje, maar ook in de veertiende etappe van de Ronde van Frankrijk ging het volgens geletruidrager Primoz Roglic weer "vol gas" in de Tour de France. "Na die zware rit van vrijdag dacht ik dat we het misschien rustig aan zouden doen. Maar nee: er was geen grote ontsnapping en het tempo viel nooit stil", keek de Sloveen van Jumbo-Visma terug op de door de Deen Søren Kragh Andersen gewonnen rit.

"We hebben met de ploeg de hele dag hard moeten werken. Ik moest voorin zitten. Er kan van alles gebeuren. Zeker in de finale door Lyon, met een hoop obstakels op de weg. Er ligt altijd gevaar op de loer, maar ik was goed omringd door ploeggenoten."

De rit van zondag noemt Roglic een "mooie uitdaging". Het peloton gaat weer serieus klimmen met een aankomst op de Grand Colombier, een helling van de buitencategorie. "Het wordt zeker een aantrekkelijke rit. Nee, ik richt me niet speciaal op iemand, al zie ik ook dat Tadej (Pogacar, zijn landgenoot en eerste belager) goed rijdt. We schrijven geschiedenis voor het Sloveense wielrennen, maar ik kijk in de koers vooral naar mezelf. Alleen daar heb ik invloed op."

De slotklim is goed verkend en maakte bovendien deel uit van de Tour de l'Ain waar de ploeg het seizoen na de coronapauze hervatte. "We reden er goed, zeker na zo 'n lange pauze. Maar het zal nu nog wel sneller moeten. We zijn een maand verder en in een andere koers. Het eerste doel is overleven, maar we kijken hoe de koers zich ontwikkelt. Er zullen zeker aanvallen komen. We moeten met zo veel mogelijk mannen mee zitten in de finale."

Meer uit Sport

Hamilton noemt een sprintrace in Monaco 'onzinnig'

BAKOE (ANP/RT) - Lewis Hamilton ziet niets in het toevoegen van een sprintrace bij de Grote Prijs van Monaco. "Het slaat nergens op", zei de zevenvoudig wereldkampioen in de Formule 1 op de persdag voorafgaand aan de Grote Prijs van Azerbeidzjan. "Een sprintrace is niet de oplossing voor een circuit als in Monaco. Daar moet iets anders voor worden bedacht om het spannend te maken."

2 uur geleden
Verstappen: Hadjar behouden als teamgenoot 'volkomen logisch'

BAKOE (ANP) - Max Verstappen is zeer te spreken over het besluit van Red Bull om Isack Hadjar te behouden. De Formule 1-renstal legde de Fransman nu al vast voor het volgende seizoen. "Het is een volkomen logisch besluit. Isack verdient dat stoeltje", liet Verstappen optekenen op de website van de Formule 1. "Ik denk dat het voor iedereen goed is. Ik kan prima met Isack opschieten en het is goed voor de continuïteit in het team", aldus de viervoudig wereldkampioen.

2 uur geleden
Formule 1-coureur Gasly schrikt van haatberichten op social media

BAKOE (ANP) - De Franse Formule 1-coureur Pierre Gasly is geschrokken van de vele haatberichten die hij kreeg op zijn sociale media na de Grote Prijs van Spanje in Madrid. Ook zijn vriendin en familie werden bedreigd, zegt de coureur van Alpine op de vaksite the-race.com. "Ik ben een topsporter, dus ik weet dat ik in de spotlights sta. Maar de omvang van de bedreigingen en aanvallen was volstrekt ongepast."

5 uur geleden
Ganna wint met Italië gemengde ploegentijdrit op WK wielrennen

MONTREAL (ANP) - Filippo Ganna heeft met Italië voor het eerst de gemengde ploegentijdrit gewonnen op de WK wielrennen. De tweevoudig individuele wereldkampioen tijdrijden veroverde met Mattia Cattaneo, Matteo Sobrero, Elisa Longo Borghini, Vittoria Guazzini en Monica Trinca Colonel in Montreal het goud in 51.32 minuten. Frankrijk, met onder anderen Bruno Armirail (Visma-Lease a Bike), was ruim acht seconden langzamer. Zwitserland pakte de laatste podiumplek.

1 dag geleden
Recordbedrag aan prijzengeld op EK atletiek 2028

LAUSANNE (ANP) - De Europese atletiekbond heeft het prijzengeld voor de eerstkomende EK outdoor aanzienlijk verhoogd. Er is een recordbedrag van 3,5 miljoen euro beschikbaar voor de atleten op de titelstrijd in 2028 in de Poolse stad Chorzów. Dat is 3 miljoen meer dan op de voorgaande twee EK's.

1 dag geleden
Skiër Hirscher na acht maanden weer op de sneeuw in Zoetermeer

ZOETERMEER (ANP) - Marcel Hirscher (37) heeft voor het eerst in acht maanden weer op zijn ski's gestaan. Dat meldde de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) dinsdag op de eigen site. De voormalige Oostenrijkse skikampioen zou in februari van dit jaar voor Nederland naar de Olympische Winterspelen in Milaan gaan, maar liet in januari weten de Spelen niet te gaan halen vanwege zijn fitheid. Hij was op dat moment herstellende van een kruisbandblessure.

1 dag geleden
Verstappen wil bij Grote Prijs Azerbeidzjan 'momentum' vasthouden

BAKOE (ANP) - Max Verstappen hoopt dit weekend bij de Grote Prijs van Azerbeidzjan in Bakoe de goede lijn door te trekken na zijn podiumplaats in Spanje anderhalve week geleden. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull eindigde in Madrid op de tweede plaats, achter de Italiaanse WK-leider Kimi Antonelli.

1 dag geleden