Geletruidrager Roglic: rustig dagje, vergeet het maar
LYON (ANP) - Hij had gehoopt op een rustig dagje, maar ook in de veertiende etappe van de Ronde van Frankrijk ging het volgens geletruidrager Primoz Roglic weer "vol gas" in de Tour de France. "Na die zware rit van vrijdag dacht ik dat we het misschien rustig aan zouden doen. Maar nee: er was geen grote ontsnapping en het tempo viel nooit stil", keek de Sloveen van Jumbo-Visma terug op de door de Deen Søren Kragh Andersen gewonnen rit.
"We hebben met de ploeg de hele dag hard moeten werken. Ik moest voorin zitten. Er kan van alles gebeuren. Zeker in de finale door Lyon, met een hoop obstakels op de weg. Er ligt altijd gevaar op de loer, maar ik was goed omringd door ploeggenoten."
De rit van zondag noemt Roglic een "mooie uitdaging". Het peloton gaat weer serieus klimmen met een aankomst op de Grand Colombier, een helling van de buitencategorie. "Het wordt zeker een aantrekkelijke rit. Nee, ik richt me niet speciaal op iemand, al zie ik ook dat Tadej (Pogacar, zijn landgenoot en eerste belager) goed rijdt. We schrijven geschiedenis voor het Sloveense wielrennen, maar ik kijk in de koers vooral naar mezelf. Alleen daar heb ik invloed op."
De slotklim is goed verkend en maakte bovendien deel uit van de Tour de l'Ain waar de ploeg het seizoen na de coronapauze hervatte. "We reden er goed, zeker na zo 'n lange pauze. Maar het zal nu nog wel sneller moeten. We zijn een maand verder en in een andere koers. Het eerste doel is overleven, maar we kijken hoe de koers zich ontwikkelt. Er zullen zeker aanvallen komen. We moeten met zo veel mogelijk mannen mee zitten in de finale."
Meer uit Sport
OSLO (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder heeft na overwinningen in Shanghai en Stockholm geen derde zege kunnen boeken in de Diamond League. De Sportvrouw van het Jaar legde het bij de Bislett Games in Oslo af tegen de Amerikaanse Chase Jackson. Schilder stootte de 4 kilogram zware kogel naar 20,11 meter, goed voor de tweede plaats. Jackson won met een afstand van 20,74. De Canadese Sarah Mitton eindigde in Oslo als derde met een stoot van 19,89 meter.
2 uur geledenBEIJING/TENERIFE (ANP/BELGA) - Beijing krijgt in 2028 een schaatsprimeur. De internationale schaatsunie ISU heeft bepaald dat in de Chinese hoofdstad de wereldkampioenschappen langebaanschaatsen, shorttrack, kunstrijden en synchroonschaatsen tegelijkertijd plaatsvinden. Het is voor het eerst in de geschiedenis dat de vier schaatsdisciplines gezamenlijk in één stad samenkomen voor hun mondiale titelstrijd.
4 uur geledenMONTROND-LES-BAINS (ANP) - Quinn Simmons heeft de vierde etappe van de Tour Auvergne-Rhône-Alpes, voorheen het Critérium du Dauphiné, gewonnen. De 25-jarige Amerikaan van Lidl-Trek was in een sprint de snelste van een groep vluchters. In het Franse Montrond-les-Bains bleef hij Finn Fisher-Black (Red Bull-Bora-hansgrohe) uit Nieuw-Zeeland en de Fransman Mattéo Vercher van TotalEnergies op de streep net voor.
4 uur geledenMONTMÉLO (ANP) - Alexander Albon passeert in de komende Grote Prijs van Barcelona-Catalonië Nigel Mansell als coureur met de meeste races voor het Formule 1-team Williams. De Thai beleeft in Spanje zijn 96e start in de auto van Williams, één meer dan de 95 starts van Mansell. Als eerbetoon draagt Albon een replica van de helm die Mansell droeg in het seizoen 1992, toen de Brit de wereldtitel veroverde in een Williams.
5 uur geledenROSMALEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich ten koste van Botic van de Zandschulp geplaatst voor de tweede ronde van het grastoernooi van Rosmalen. Griekspoor won het duel tussen de twee beste spelers van Nederland met 6-2 6-7 (2) 6-4. De partij werd dinsdag gestaakt vanwege de regen bij een 2-0-voorsprong in de derde set in het voordeel van Griekspoor.
7 uur geledenROSMALEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is gestrand in de eerste ronde van het grastoernooi van Rosmalen. De mondiale nummer 125 verloor met 7-6 (5) 4-6 4-6 van de als vijfde geplaatste Oostenrijkse Anastasia Potapova. Zij treft de Turkse Zeynep Sönmez in de volgende ronde.
8 uur geledenROSMALEN (ANP) - Tennisser Thijs Boogaard heeft een knappe zege geboekt in de eerste ronde van het grastoernooi van Rosmalen. De 17-jarige Nederlander, de nummer 779 van de wereldranglijst, versloeg de Chinees Wu Yibing met 6-3 2-6 6-4.
8 uur geleden