Geletruidrager Pogacar verwacht nog vuurwerk in laatste Tourweek
GRUISSON (ANP/AFP) - Geletruidrager Tadej Pogacar verwacht ook in de derde week van de Tour de France nog aanvallen van zijn concurrent Jonas Vingegaard. De Sloveen van UAE Team Emirates liep met twee ritzeges in de bergetappes in de Pyreneeën verder uit in het algemeen klassement.
"We konden zien dat Jonas hiernaartoe is gekomen om te strijden voor de zege. Zondag hebben ze ballen getoond, alle lof voor Visma - Lease a Bike", zei Pogacar die de aanval wist te pareren en alleen wegreed op Plateau de Beille. Hij gaat de slotweek in met 3.09 minuut voorsprong op Vingegaard en 5.19 op de Belg Remco Evenepoel.
De geletruidrager houdt rekening met nieuwe aanvallen van de ploeg van de Deense titelverdediger. "Jonas zei dat hij niet zonder slag of stoot opgeeft en hij heeft gelijk. Ik denk dat ze zich op één etappe in het bijzonder zullen richten, vrijdag of zaterdag, niet op allebei. We moeten onze positie verdedigen, terwijl we proberen zoveel mogelijk renners om mij heen te houden. We hebben een geweldig team, ik denk dat we nog meer vuurwerk gaan zien."
Beste waardes
Pogacar constateerde zondag dat hij zelf ook zijn beste waardes had laten zien. "We hebben gisteren samen een van de beste klimprestaties ooit gezien. Toen ik achteraf de wattages die ik had getrapt zag, bleken die echt gek. Zeker het deel van de slotklim waar Matteo Jorgenson en Jonas versnelden: dat waren de hoogste waardes uit mijn carrière."
De Sloveen had wel een verklaring voor die verbetering van de klimtijden. "Het is indrukwekkend hoe het wielrennen in de afgelopen jaren is geëvolueerd. Toen ik zes jaar geleden bij deze ploeg kwam, ik wil er geen slechte dingen over zeggen, maar we waren echt amateurs. Sindsdien is het heel erg veranderd. Er is concurrentie tussen de teams om de grenzen te verleggen op het gebied van materiaal, voeding, training en trainingskampen op hoogte. Fietsen zijn zo snel geworden. Die hebben niets te maken met de fietsen die we vijf jaar geleden hadden."
Pogacar vertelde voorafgaand aan de Tour dat hij in de aanloop corona had gehad. Hij zei niet bang te zijn om ziek te worden. "Als ik kan voorkomen dat ik ziek word, is dat beter. Het is niet gemakkelijk om jezelf te beschermen tegen het publiek zo dichtbij. De meeste renners zijn ziek zoals ik vóór de Tour was, met milde symptomen. Maar als een wielrenner koorts heeft, is het waarschijnlijk beter om te stoppen."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee (27) is in Heerenveen Nederlands kampioen allround geworden. Op de afsluitende 5000 meter werd ze derde in een tijd van 7.12,79. Langeafstandsspecialist Sanne in 't Hof won de 5000 meter met ruime voorsprong in 6.51,17 en steeg daardoor in het eindklassement naar de tweede plek. De laatste podiumplek op het NK was voor Melissa Wijfje, die op de slotafstand vijfde werd. Jade Groenewoud, die na drie afstanden nog tweede stond, viel net buiten het podium.
49 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Louis Hollaar heeft de 1500 meter op het Nederlands kampioenschap allround gewonnen. Met een tijd van 1.46,65 was hij 0,18 seconde sneller dan klassementsleider Marcel Bosker. Remco Stam werd derde op ruim een seconde van Hollaar.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee heeft haar leidende positie op het NK allround verstevigd door de 1500 meter te winnen. Ze was in een persoonlijk record van 1.55,83 de snelste. Jade Groenewoud werd tweede in 1.57,60, voor Meike Veen (1.57,88).
2 uur geledenBURIRAM (ANP/AFP) - Motorcoureur Marco Bezzecchi heeft zondag de Grote Prijs van Thailand gewonnen. De race op het circuit van Buriram was de eerste van het seizoen in de MotoGP. De 27-jarige Italiaan startte op pole en gaf de leiding niet uit handen. Bezzecchi eindigde vorig seizoen als derde in de eindstand van het wereldkampioenschap.
3 uur geledenTOKIO (ANP) - De Ethiopische atleet Tadese Takele heeft in de nacht van zaterdag op zondag zijn titel op de stadsmarathon van Tokio geprolongeerd. Hij klopte twee Keniaanse atleten op de streep en eindigde in een tijd van 2 uur, 3 minuten en 37 seconden. Daarmee was hij 14 seconden langzamer dan een jaar geleden. De overwinningen in Tokio waren de eerste twee grote marathonzeges in zijn carrière.
4 uur geledenARNHEM (ANP/DPA) - Het schaatspak van olympisch kampioene Jutta Leerdam is geveild voor 195.000 euro. Dat is te zien op de website van veilingaanbieder MatchWornShirt. De opbrengst gaat naar IJsvereniging Pijnacker, de jeugdclub van de kampioene op de 1000 meter in Milaan.
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar leiding op de NK sprint in Heerenveen uitgebouwd met de winst op de eerste 1000 meter. De 28-jarige Schulting was eerder op zaterdag ook al de beste op de eerste 500 meter.
20 uur geleden