Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geletruidrager Pogacar verwacht nog vuurwerk in laatste Tourweek

Geletruidrager Pogacar verwacht nog vuurwerk in laatste Tourweek

GRUISSON (ANP/AFP) - Geletruidrager Tadej Pogacar verwacht ook in de derde week van de Tour de France nog aanvallen van zijn concurrent Jonas Vingegaard. De Sloveen van UAE Team Emirates liep met twee ritzeges in de bergetappes in de Pyreneeën verder uit in het algemeen klassement.

"We konden zien dat Jonas hiernaartoe is gekomen om te strijden voor de zege. Zondag hebben ze ballen getoond, alle lof voor Visma - Lease a Bike", zei Pogacar die de aanval wist te pareren en alleen wegreed op Plateau de Beille. Hij gaat de slotweek in met 3.09 minuut voorsprong op Vingegaard en 5.19 op de Belg Remco Evenepoel.

De geletruidrager houdt rekening met nieuwe aanvallen van de ploeg van de Deense titelverdediger. "Jonas zei dat hij niet zonder slag of stoot opgeeft en hij heeft gelijk. Ik denk dat ze zich op één etappe in het bijzonder zullen richten, vrijdag of zaterdag, niet op allebei. We moeten onze positie verdedigen, terwijl we proberen zoveel mogelijk renners om mij heen te houden. We hebben een geweldig team, ik denk dat we nog meer vuurwerk gaan zien."

Beste waardes

Pogacar constateerde zondag dat hij zelf ook zijn beste waardes had laten zien. "We hebben gisteren samen een van de beste klimprestaties ooit gezien. Toen ik achteraf de wattages die ik had getrapt zag, bleken die echt gek. Zeker het deel van de slotklim waar Matteo Jorgenson en Jonas versnelden: dat waren de hoogste waardes uit mijn carrière."

De Sloveen had wel een verklaring voor die verbetering van de klimtijden. "Het is indrukwekkend hoe het wielrennen in de afgelopen jaren is geëvolueerd. Toen ik zes jaar geleden bij deze ploeg kwam, ik wil er geen slechte dingen over zeggen, maar we waren echt amateurs. Sindsdien is het heel erg veranderd. Er is concurrentie tussen de teams om de grenzen te verleggen op het gebied van materiaal, voeding, training en trainingskampen op hoogte. Fietsen zijn zo snel geworden. Die hebben niets te maken met de fietsen die we vijf jaar geleden hadden."

Pogacar vertelde voorafgaand aan de Tour dat hij in de aanloop corona had gehad. Hij zei niet bang te zijn om ziek te worden. "Als ik kan voorkomen dat ik ziek word, is dat beter. Het is niet gemakkelijk om jezelf te beschermen tegen het publiek zo dichtbij. De meeste renners zijn ziek zoals ik vóór de Tour was, met milde symptomen. Maar als een wielrenner koorts heeft, is het waarschijnlijk beter om te stoppen."

Meer uit Sport

Laatste Dutch GP op zaterdag en zondag uitverkocht

ZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.

2 uur geleden
Woods niet meer beschikbaar als captain voor Ryder Cup 2027

MARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.

2 uur geleden
Minder geld NOC*NSF voor skisport, meer naar bobslee en curling

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.

17 uur geleden
Wielrenster Reusser wint Dwars door Vlaanderen

WAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.

17 uur geleden
Ganna wint Dwars door Vlaanderen na late inhaalactie bij Van Aert

WAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.

19 uur geleden
Wielrenner Evenepoel debuteert zondag in Ronde van Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.

21 uur geleden
Woods stopt tijdelijk met golf om zich te richten op gezondheid

STUART (ANP/RTR) - Tiger Woods stopt tijdelijk met golf om een behandeling te ondergaan. Dat heeft het sporticoon gezegd in zijn eerste verklaring sinds zijn auto-ongeluk van vrijdag. "Ik ken de ernst van de situatie waarin ik me bevind. Ik doe een stap terug om me te laten behandelen en me te concentreren op mijn gezondheid", schrijft Woods.

1 dag geleden