Geletruidrager Pogacar verwacht nog vuurwerk in laatste Tourweek
GRUISSON (ANP/AFP) - Geletruidrager Tadej Pogacar verwacht ook in de derde week van de Tour de France nog aanvallen van zijn concurrent Jonas Vingegaard. De Sloveen van UAE Team Emirates liep met twee ritzeges in de bergetappes in de Pyreneeën verder uit in het algemeen klassement.
"We konden zien dat Jonas hiernaartoe is gekomen om te strijden voor de zege. Zondag hebben ze ballen getoond, alle lof voor Visma - Lease a Bike", zei Pogacar die de aanval wist te pareren en alleen wegreed op Plateau de Beille. Hij gaat de slotweek in met 3.09 minuut voorsprong op Vingegaard en 5.19 op de Belg Remco Evenepoel.
De geletruidrager houdt rekening met nieuwe aanvallen van de ploeg van de Deense titelverdediger. "Jonas zei dat hij niet zonder slag of stoot opgeeft en hij heeft gelijk. Ik denk dat ze zich op één etappe in het bijzonder zullen richten, vrijdag of zaterdag, niet op allebei. We moeten onze positie verdedigen, terwijl we proberen zoveel mogelijk renners om mij heen te houden. We hebben een geweldig team, ik denk dat we nog meer vuurwerk gaan zien."
Beste waardes
Pogacar constateerde zondag dat hij zelf ook zijn beste waardes had laten zien. "We hebben gisteren samen een van de beste klimprestaties ooit gezien. Toen ik achteraf de wattages die ik had getrapt zag, bleken die echt gek. Zeker het deel van de slotklim waar Matteo Jorgenson en Jonas versnelden: dat waren de hoogste waardes uit mijn carrière."
De Sloveen had wel een verklaring voor die verbetering van de klimtijden. "Het is indrukwekkend hoe het wielrennen in de afgelopen jaren is geëvolueerd. Toen ik zes jaar geleden bij deze ploeg kwam, ik wil er geen slechte dingen over zeggen, maar we waren echt amateurs. Sindsdien is het heel erg veranderd. Er is concurrentie tussen de teams om de grenzen te verleggen op het gebied van materiaal, voeding, training en trainingskampen op hoogte. Fietsen zijn zo snel geworden. Die hebben niets te maken met de fietsen die we vijf jaar geleden hadden."
Pogacar vertelde voorafgaand aan de Tour dat hij in de aanloop corona had gehad. Hij zei niet bang te zijn om ziek te worden. "Als ik kan voorkomen dat ik ziek word, is dat beter. Het is niet gemakkelijk om jezelf te beschermen tegen het publiek zo dichtbij. De meeste renners zijn ziek zoals ik vóór de Tour was, met milde symptomen. Maar als een wielrenner koorts heeft, is het waarschijnlijk beter om te stoppen."
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP/RTR) - Het verlies van een punt om 'hinderlijk kreunen' motiveerde Aryna Sabalenka in de halve finale van de Australian Open tegen Elina Svitolina. Dat zei de nummer 1 van de wereld in de persconferentie na haar duidelijke zege in twee sets (6-2 6-3).
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina neemt het zaterdag in de finale van de Australian Open op tegen Aryna Sabalenka. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan rekende in de halve finale af met de 31-jarige Amerikaanse Jessica Pegula: 6-3 7-6 (7). Rybakina is de huidige nummer 5 van de wereld.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Serena Williams heeft de speculaties over een mogelijke terugkeer naar de tenniswereld weer aangewakkerd. De 23-voudig grandslamwinnares gaf een dubbelzinnig antwoord in het Amerikaanse televisieprogramma Today. "Ik weet het niet. Ik zie wel wat er op mijn pad komt. Het is geen ja of nee", luidde haar antwoord op de vraag naar een mogelijke comeback.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Aryna Sabalenka heeft voor de vierde keer op rij de finale bereikt van de Australian Open. De nummer 1 van de plaatsingslijst uit Belarus won in de halve finale afgetekend in twee sets van de Oekraïense Elina Svitolina: 6-2 6-3. De partij in de Rod Laver Arena duurde niet langer dan 1 uur en 16 minuten.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - De Australian Open heeft aanpassingen toegezegd om de privacy van de tennissers beter te bewaken. Dat zei toernooidirecteur Craig Tiley in reactie op de klachten van een aantal toptennissters over de camera's die overal alles vastleggen. "We willen naar de spelers luisteren, echt begrijpen wat hun behoeften en wensen zijn. Welke aanpassingen we ook moeten maken, die zullen we maken", zei hij op Tennis Channel.
8 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft op het Tata Steel Chess Tournament remise gespeeld tegen de Oezbeek Javokhir Sindarov. Hij blijft door dat resultaat gedeeld tweede, samen met Sindarov en de Duitser Matthias Bluebaum, die woensdag van Anish Giri won.
21 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Ferry Weertman en Ranomi Kromowidjojo zijn toegetreden tot de International Swimming Hall of Fame (ISHOF). Daarmee behoren de voormalige zwemmers tot een select gezelschap Nederlanders dat deze internationale erkenning ontvangt. Maarten van der Weijden, Monique Wildschut, Irene van der Laan en Judith van Berkel gingen hen voor.
22 uur geleden