Geletruidrager Lampaert wil Jakobsen aan ritzege helpen
ROSKILDE (ANP) - Yves Lampaert erkende zaterdag bij de start van de tweede etappe in de Tour de France dat het voor hem een kort nachtje was geweest. De Belg van Quick-Step Alpha Vinyl had een dag eerder met winst in de openingstijdrit in Kopenhagen de gele trui veroverd. "De adrenaline bleef in mijn lijf hangen", verklaarde hij. "Ik denk dat ik pas om een uur of twee in slaap ben gevallen."
Gele trui of niet, voor zaterdag is de ploegtactiek van het Belgische team duidelijk. "We mikken op een ritzege voor Fabio Jakobsen", vertelde Lampaert. Zijn Nederlandse ploeggenoot debuteert in de Tour, maar geldt als een van de snelste mannen in het peloton. "Ik denk dat we goede kansen hebben. En als alles goed gaat, moet het mogelijk zijn ook het geel te behouden. Als ons plan goed verloopt, hebben we vanavond onze twee doelen bereikt."
Lampaert vertelde "een speciale avond" te hebben gehad. Er was champagne, terwijl de felicitaties bleven binnenstromen, zelfs van voetbalinternational Jan Vertonghen.
"Het blijft moeilijk te bevatten", zei hij zaterdag. "Ik sta hier nu in het geel, de belangrijkste trui in de Tour."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is op de ATP-ranglijst met 23 plekken gestegen naar plaats 83. De Nederlander bereikte op Roland Garros als qualifier de vierde ronde door onder meer af te rekenen met oud-winnaar Stan Wawrinka. In de vierde ronde bleek de Duitse latere winnaar Alexander Zverev zijn eindstation.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.
19 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.
19 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.
20 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.
20 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.
21 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.
22 uur geleden