Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geletruidrager Lampaert wil Jakobsen aan ritzege helpen

Geletruidrager Lampaert wil Jakobsen aan ritzege helpen

ROSKILDE (ANP) - Yves Lampaert erkende zaterdag bij de start van de tweede etappe in de Tour de France dat het voor hem een kort nachtje was geweest. De Belg van Quick-Step Alpha Vinyl had een dag eerder met winst in de openingstijdrit in Kopenhagen de gele trui veroverd. "De adrenaline bleef in mijn lijf hangen", verklaarde hij. "Ik denk dat ik pas om een uur of twee in slaap ben gevallen."

Gele trui of niet, voor zaterdag is de ploegtactiek van het Belgische team duidelijk. "We mikken op een ritzege voor Fabio Jakobsen", vertelde Lampaert. Zijn Nederlandse ploeggenoot debuteert in de Tour, maar geldt als een van de snelste mannen in het peloton. "Ik denk dat we goede kansen hebben. En als alles goed gaat, moet het mogelijk zijn ook het geel te behouden. Als ons plan goed verloopt, hebben we vanavond onze twee doelen bereikt."

Lampaert vertelde "een speciale avond" te hebben gehad. Er was champagne, terwijl de felicitaties bleven binnenstromen, zelfs van voetbalinternational Jan Vertonghen.

"Het blijft moeilijk te bevatten", zei hij zaterdag. "Ik sta hier nu in het geel, de belangrijkste trui in de Tour."

Meer uit Sport

Hockeysters Amsterdam pakken landstitel ten koste van Den Bosch

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Amsterdam hebben de landstitel gewonnen. Het elftal van trainer Jesse Mahieu versloeg regerend kampioen Den Bosch na shoot-outs. Voor Amsterdam is het de 22e landstitel uit de clubgeschiedenis en de vijfde deze eeuw. Den Bosch blijft op 23 landstitels staan.

1 uur geleden
Swiatek begint goed aan jacht op vijfde tennistitel Roland Garros

PARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi in Parijs was met 6-1 6-2 te sterk voor Emerson Jones uit Australië.

2 uur geleden
Tennisser Griekspoor speelt dinsdag om 11.00 uur tegen Arnaldi

PARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor begint dinsdag om 11.00 uur aan zijn wedstrijd tegen Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Roland Garros. Het duel tussen de Nederlander en de Italiaan is de eerste partij van de dag op baan 7.

2 uur geleden
Klassementsleider Vingegaard wil in de Giro nog een etappe winnen

MILAAN (ANP/BELGA) - Klassementsleider Jonas Vingegaard wil zich in de laatste week van de Ronde van Italië niet alleen focussen op het behoud van zijn roze trui, maar ook nog minstens een etappe winnen. Dat zei de Deen van Visma - Lease a Bike maandag tijdens een online persconferentie op de laatste rustdag.

4 uur geleden
Uitvalbeurt zorgt voor frustratie bij Formule 1-coureur Russell

MONTREAL (ANP/RTR) - Formule 1-coureur George Russell hield veel frustraties over aan de Grote Prijs van Canada. De 28-jarige Brit startte in Montreal voor het derde jaar op rij vanaf poleposition, maar viel met zijn Mercedes in de dertigste ronde uit. Zijn jonge Italiaanse ploeggenoot Kimi Antonelli behaalde zijn vierde achtereenvolgende zege dit seizoen en vergrootte zijn voorsprong op Russell in de WK-stand tot 43 punten.

5 uur geleden
Basketballer Wembanyama brengt Spurs langszij in play-offs NBA

SAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - De basketballers van San Antonio Spurs zijn in de finale van de Western Conference in de NBA tegen regerend kampioen Oklahoma City Thunder langszij gekomen. Dankzij uitblinker Victor Wembanyama won het team van trainer Mitch Johnson met 103-82. Na vier wedstrijden is de stand nu 2-2.

6 uur geleden
Verstappen tevreden met eerste podiumplaats in 2026

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn eerste podiumplaats dit seizoen in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen eindigde in de Grote Prijs van Canada als derde achter winnaar Kimi Antonelli in de Mercedes en Ferrari-coureur Lewis Hamilton. "Om hier op het podium te staan is heel positief. Ik ben daar erg blij mee", zei hij in het interview na afloop.

15 uur geleden