Gele hesjes teleurgesteld na gesprek met Rutte
DEN HAAG (ANP) - De afvaardiging van de gele hesjes is teleurgesteld na hun tweede onderhoud met premier Mark Rutte in ruim een half jaar. Rutte zelf sprak van een imponerend gesprek.
Volgens hem maakte het overleg indruk omdat het over "het echte leven" gaat. De gele hesjes vertelden volgens hem over wat mensen meemaken en dat ze bijvoorbeeld hun neus stoten bij de overheid.
Het gesprek was "grotendeels teleurstellend", verklaarde gele hesje Elbert Westerbeek uit Emmen. Rutte wilde geen extra geld toezeggen om de koopkracht te verbeteren en ziet ook niets in een bindend referendum. "Ze denken in rechtlijnigheid", meent de activist.
Betere sfeer
De ontmoeting vond plaats op het ministerie van Binnenlandse Zaken. Ook minister Raymond Knops was erbij. Die heeft nog wel gebeld met de burgemeester van Sittard omdat een geel hesje in die stad uit huis gezet dreigt te worden. Westerbeek is blij met dat resultaat. "Dat was heel mooi."
De sfeer leek beter dan bij het gesprek in mei in het Torentje. Toen weigerden twee leden van de gele hesjes de premier een hand te geven. Hij kreeg nu wel van iedereen een hand, zei Rutte na afloop.
Geen nieuwe afspraak
De protestbeweging kwam een jaar geleden in Frankrijk op. Kort daarop verschenen ook in Nederland de gele hesjes, al kreeg de beweging hier veel minder aanhang dan in Frankrijk. De groep wil zijn eenjarig bestaan op 1 december vieren met een betoging op het Plein in Den Haag.
Een nieuwe afspraak met Rutte is niet gemaakt. "Dat heeft ook geen zin", aldus Westerbeek.
Meer uit Binnenland
BARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italiƫ en Griekenland nog tien Nederlanders.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.
1 dag geledenHILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.
1 dag geleden