Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geld.nl: spaarrentes naar hoogste niveau in ruim tien jaar

Geld.nl: spaarrentes naar hoogste niveau in ruim tien jaar

EINDHOVEN (ANP) - De spaarrentes in Nederland zijn gestegen tot het hoogste niveau in ruim tien jaar. Dat constateert de financiële vergelijkingssite Geld.nl nadat bijna alle banken in de afgelopen weken hun spaarrente hebben verhoogd. Daarmee reageerden ze op de laatste renteverhoging door de Europese Centrale Bank (ECB).

Gemiddeld ontvangen spaarders nu 2,24 procent rente over hun spaargeld. Daarmee ligt de gemiddelde rente voor het eerst sinds 2012 weer boven de 2 procent. De hoogste rente die je op een spaarrekening kunt krijgen is volgens Geld.nl nu ook al hoger dan 3 procent.

"Dit komt doordat vooral de buitenlandse banken de laatste weken over elkaar heen vallen om de hoogste spaarrente te bieden", zegt deskundige Amanda Bulthuis van Geld.nl. "Vandaag hebben bijvoorbeeld nog MeDirect uit Malta en Nordax uit Zweden allebei de rente verhoogd naar 3,06 procent."

Duidelijke stijging

Zelfs bij de grotere Nederlandse banken gaat de rente de laatste tijd duidelijk omhoog. Bij Rabobank en SNS Bank krijg je bijvoorbeeld tot 1,7 procent rente op een spaarrekening. Volgens Geld.nl zijn er ook banken die met acties nieuwe klanten proberen te lokken. Zo krijg je bij Open Bank in de eerste zes maanden tijdelijk 3,65 procent rente, weet de vergelijkingssite.

Bulthuis denkt dat de spaarrentes komende tijd nog verder omhoog zullen gaan. Banken kijken bij het bepalen van hun eigen spaarrentes naar de rentetarieven van de ECB, legt ze uit. Die blijven waarschijnlijk langere tijd op een hoog niveau, zo heeft president Klaas Knot van De Nederlandsche Bank (DNB) onlangs nog gezegd. "Dat betekent ook dat de spaarrentes voorlopig hoog blijven en ik verwacht dat ze de komende tijd zelfs nog wat verder stijgen", aldus Bulthuis.

Meer uit Financieel

ONE-Dyas schaalt gaswinning uit veld in Noordzee op

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse energiebedrijf ONE-Dyas heeft zijn gasproductie in de Noordzee uitgebreid. Bij het platform N05-A, 20 kilometer ten noorden van Schiermonnikoog, is een tweede productieput in gebruik genomen. Daardoor kan de gaswinning uit dit relatief kleine gasveld verder worden opgeschaald.

4 uur geleden
Wall Street verder omhoog door hoop op einde oorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenkoersen in New York stegen maandag voor de vierde handelsdag op rij, gestuwd door hoop op een snel einde van het conflict tussen de VS en Iran. Ook koopjesjagers die instapten zorgden voor hogere koersen. Het optimisme werd gedurende de handelsdag wel kortstondig getemperd, nadat president Donald Trump opnieuw dreigde alle bruggen en energiecentrales in Iran te zullen vernietigen als er voor dinsdag geen overeenkomst wordt bereikt.

8 uur geleden
Duitse diesel breekt record, maar Nederlanders betalen fors meer

BERLIJN (ANP/DPA) - De dieselprijs is in Duitsland in het paasweekend gestegen naar een recordhoogte van gemiddeld 2,44 euro per liter, maakte de autovereniging ADAC bekend. Nederlandse automobilisten betalen echter nog altijd fors meer. Zij moeten gemiddeld 2,80 euro neertellen, 36 cent meer dan in Duitsland.

10 uur geleden
Ook Amerikanen kopen meer tweedehands elektrische auto's

NEW YORK (ANP) - Amerikanen kochten in het eerste kwartaal van dit jaar 12 procent meer tweedehands elektrische auto's dan in dezelfde periode vorig jaar. De verkoop van gebruikte elektrische auto's is sterk gestegen, mede door de scherpe stijging van de benzineprijzen. Dat meldt de Financial Times op basis van cijfers van marktonderzoeker Cox Automotive. In totaal werden er 93.500 auto's verkocht.

13 uur geleden
Gasvoorraden in Nederland langzaam weer aangevuld na dieptepunt

GRONINGEN (ANP) - De gasvoorraden in Nederland worden langzaamaan weer aangevuld. Volgens data van gasnetbeheerder Gasunie is de huidige gasvoorraad maandag licht gestegen tot 5,1 procent, na een dieptepunt van 4,5 procent vorige week. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.

14 uur geleden
Wall Street begint nieuwe beursweek afwachtend

NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het maandag bij de opening voorzichtig aan, na een eerste positieve week die een verliesreeks van vijf weken doorbrak. De hoop op een spoedig einde van de oorlog tussen de VS en Iran ondersteunde de handel.

15 uur geleden
Bloomberg: scheepvaartverkeer door Straat van Hormuz neemt toe

NEW YORK (ANP) - Het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz is gestegen naar het hoogste niveau sinds de eerste dagen van de Iranoorlog, nu meer landen veilige doorvaartovereenkomsten met Iran lijken te hebben gesloten. Dat concludeert persbureau Bloomberg na een analyse van de locatiedata van schepen.

16 uur geleden