Geld.nl: spaarrentes naar hoogste niveau in ruim tien jaar
EINDHOVEN (ANP) - De spaarrentes in Nederland zijn gestegen tot het hoogste niveau in ruim tien jaar. Dat constateert de financiële vergelijkingssite Geld.nl nadat bijna alle banken in de afgelopen weken hun spaarrente hebben verhoogd. Daarmee reageerden ze op de laatste renteverhoging door de Europese Centrale Bank (ECB).
Gemiddeld ontvangen spaarders nu 2,24 procent rente over hun spaargeld. Daarmee ligt de gemiddelde rente voor het eerst sinds 2012 weer boven de 2 procent. De hoogste rente die je op een spaarrekening kunt krijgen is volgens Geld.nl nu ook al hoger dan 3 procent.
"Dit komt doordat vooral de buitenlandse banken de laatste weken over elkaar heen vallen om de hoogste spaarrente te bieden", zegt deskundige Amanda Bulthuis van Geld.nl. "Vandaag hebben bijvoorbeeld nog MeDirect uit Malta en Nordax uit Zweden allebei de rente verhoogd naar 3,06 procent."
Duidelijke stijging
Zelfs bij de grotere Nederlandse banken gaat de rente de laatste tijd duidelijk omhoog. Bij Rabobank en SNS Bank krijg je bijvoorbeeld tot 1,7 procent rente op een spaarrekening. Volgens Geld.nl zijn er ook banken die met acties nieuwe klanten proberen te lokken. Zo krijg je bij Open Bank in de eerste zes maanden tijdelijk 3,65 procent rente, weet de vergelijkingssite.
Bulthuis denkt dat de spaarrentes komende tijd nog verder omhoog zullen gaan. Banken kijken bij het bepalen van hun eigen spaarrentes naar de rentetarieven van de ECB, legt ze uit. Die blijven waarschijnlijk langere tijd op een hoog niveau, zo heeft president Klaas Knot van De Nederlandsche Bank (DNB) onlangs nog gezegd. "Dat betekent ook dat de spaarrentes voorlopig hoog blijven en ik verwacht dat ze de komende tijd zelfs nog wat verder stijgen", aldus Bulthuis.
Meer uit Financieel
CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Voor het eerst in jaren stijgt het gemiddelde hypotheekbedrag onder starters nauwelijks meer. Ze lijken hun financiële grens bereikt te hebben, meldt De Hypotheker. Tegelijkertijd zijn woningen in maart gemiddeld 5 procent duurder geworden dan een jaar eerder.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine koerswinsten gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de flinke plussen een dag eerder. AI-chipconcern Nvidia behoorde echter tot de verliezers op Wall Street na de bekendmaking van kwartaalcijfers woensdag nabeurs.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Franse autobedrijf Citroën gaat een elektrische versie maken van de beroemde Citroën 2CV, waarvan de productie in 1990 stopte. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. De nieuwe elektrische Citroën 2CV moet in oktober aan het publiek gepresenteerd worden op de autoshow van Parijs.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Modemerk Ralph Lauren heeft afgelopen boekjaar meer kleding verkocht, ondanks hogere prijzen. Het bedrijf meldt in zijn jaarupdate zowel meer winst als omzet dan een jaar eerder.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.
12 uur geleden