Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Geld.nl: spaarder blijft grootbank trouw ondanks beperkte rente

Geld.nl: spaarder blijft grootbank trouw ondanks beperkte rente

AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders openen de laatste tijd vaker een nieuwe spaarrekening. Dat merkt vergelijkingssite Geld.nl op basis van eigen cijfers. Toch zien de Nederlandse grootbanken ING, ABN AMRO en Rabobank klanten niet massaal weglopen omdat de spaarrentes daar maar beperkt zijn gestegen. Voor deze banken lijkt er dan ook geen grote prikkel te bestaan om hun spaarrentes rapper op te voeren dan ze nu doen.

Via de vergelijkingssite werden in de eerste zes maanden van het jaar vier tot vijf keer zoveel nieuwe rekeningen geopend als in dezelfde periode vorig jaar. "Maar dat hoeft niet te betekenen dat mensen hun rekening bij hun bestaande bank opzeggen. Het kan ook dat ze er een tweede rekening bij openen", zegt deskundige Amanda Bulthuis van Geld.nl.

Ze weet op basis van een recente peiling ook dat bijna de helft van de Nederlanders niet spaart bij een andere bank dan de drie grootbanken. "Het voelt toch vertrouwd en mensen denken ook vaak dat het wisselen van bank veel gedoe betekent", zegt de expert over de keuze van veel Nederlanders om bij hun bank te blijven.

Forse winststijging banken

ING, ABN AMRO en Rabobank profiteren er intussen flink van dat ze nu meer marge kunnen pakken op spaargeld. De rente die de banken krijgen als ze geld bij de Europese Centrale Bank (ECB) stallen, is namelijk wel flink omhooggegaan. Met als gevolg dat de winsten van de banken fors zijn gestegen.

Bij de grootbanken is de consument bij Rabobank momenteel nog het voordeligste uit. Daar gaat de spaarrente halverwege deze maand naar 1,5 procent. Maar bij verschillende kleinere banken, bijvoorbeeld Bunq, of enkele banken in het buitenland ligt de rente al ver boven de 2 procent.

Oproep minister Kaag

Minister Sigrid Kaag van Financiën riep de grote Nederlandse banken eerder al op om hun spaarrentes verder op te schroeven. ECB-president Christine Lagarde ging in mei eveneens in op de ophef in Nederland over de relatief lage spaarrentes. In televisieprogramma Buitenhof wees ze erop dat mensen die het er niet mee eens zijn dat hun bank ze niet zoveel spaarrente biedt, kunnen kiezen voor een andere bank. De Consumentenbond denkt er net zo over, laat een woordvoerster weten.

Dat veel Nederlanders dat laatste toch niet doen, heeft volgens Bulthuis waarschijnlijk ook te maken met wat ze het Icesave-trauma noemt. Daarmee doelt ze op de IJslandse bank die stuntte met hoge rentes, maar tijdens de crisis in 2008 in financiële problemen kwam. Met dat bankendebacle in het achterhoofd zijn veel mensen huiverig om met hun spaargeld zomaar over te stappen naar een prijsvechter.

Meer uit Financieel

Oorlog in Midden-Oosten drukt op economische groei Vietnam

HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.

1 uur geleden
Frankrijk verstrekt kleine bedrijven leningen om brandstofprijzen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.

3 uur geleden
EU-ministers van Financiën willen winstbelasting energiebedrijven

BERLIJN (ANP) - Vijf Europese ministers van Financiën willen dat de Europese Commissie een belasting op de winsten van energiebedrijven invoert, vanwege de flink gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De ministers van Duitsland, Italië, Spanje, Portugal en Oostenrijk deden deze oproep in een brief aan eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat), die persbureau Reuters heeft ingezien.

5 uur geleden
Dieselprijs aan de pomp stijgt licht na forse toename vrijdag

EINDHOVEN (ANP) - Diesel is zaterdag iets duurder geworden aan de pomp, na de flinke prijsstijging van ruim 10 eurocent op vrijdag. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de landelijke adviesprijs voor een liter diesel nu 2,799 euro bedraagt, tegen 2,793 euro vrijdag.

6 uur geleden
Minder vakanties geboekt sinds Iranoorlog, vooral naar Azië

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders zijn sinds de Iranoorlog voorzichtiger met het boeken van een vakantie. Reisbranchevereniging ANVR meldt dat normaal gesproken 80 procent van de mei- en zomervakanties geboekt is rond deze tijd, maar dat het dit jaar "echt heel anders" verloopt.

8 uur geleden
Italiaanse centrale bank: oorlog raakt groei economie

ROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.

20 uur geleden
Tata Steel legt installatie tijdelijk stil om te hoge uitstoot

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.

22 uur geleden