Geld.nl: rentetarieven voor leningen blijven stijgen
EINDHOVEN (ANP) - Geld lenen is steeds duurder doordat de rentes voor leningen blijven stijgen. Door de gestegen rentetarieven betalen consumenten nu honderden euro's meer voor leningen dan enkele weken geleden, heeft de financiële vergelijkingssite Geld.nl uitgerekend.
Door de stijgende rentes op de kapitaalmarkten, ofwel de rentes waartegen de kredietverstrekkers zelf geld kunnen lenen, wordt het voor kredietverstrekkers ook duurder om geld aan te trekken. En dat berekenen ze door aan de consumenten door de kredietrentes te verhogen.
Volgens Amanda Bulthuis, expert geld en verzekeringen bij Geld.nl, bedraagt de laagste rente voor een persoonlijke lening van 50.000 euro nu 5,4 procent. Begin december was dat nog 4,8 procent. Wie een lening wil afsluiten merkt de gestegen rentes dan ook direct in de portemonnee. "Met de gestegen rentes voor die lening van 50.000 euro betaal je bij een looptijd van 60 maanden nu in totaal ongeveer 800 euro meer aan rente dan begin december", aldus Bulthuis.
Kleinere leningen
In vergelijking met een half jaar geleden is geld lenen nog duurder geworden. In juli 2022 lag de laagste rente nog op 3,8 procent. Ten opzichte van dat tarief betaalt een consument nu ruim 2000 euro meer aan rente.
Ook bij kleinere leningen blijven de rentes stijgen. Zo ging de laagste rente voor een persoonlijke lening van 20.000 euro sinds december omhoog van 5,2 procent naar 5,7 procent. Bij leningen van 10.000 euro steeg de laagste rente minder hard, namelijk van 6,3 naar 6,5 procent. Maar bij dat leenbedrag lagen de rentes volgens Bulthuis sinds juli 2022 al een stuk hoger dan de rentes op grotere leningen.
Onzekerheid
De leenrentes zullen de komende tijd ook hoog blijven, verwacht Bulthuis. "Er is nog steeds veel economische onzekerheid door de oorlog in Oekraïne en de hoge inflatie. Om die onzekerheid te compenseren, willen beleggers hogere rentes voor het geld dat ze uitlenen."
De renteverschillen tussen de kredietverstrekkers blijven daarbij groot. De hoogste rente voor een persoonlijke lening van 50.000 euro bedraagt 8,9 procent. Dat is een flink verschil ten opzichte van de laagste rente van 5,4 procent. Bij een looptijd van 60 maanden scheelt dat volgens Bulthuis ruim 4600 euro aan rentekosten.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Mensen die zich door een nepbankmedewerker laten overhalen zelf geld over te boeken naar fraudeurs, hoeven niet op compensatie van hun bank te rekenen. Volgens een uitspraak bij financieel klachteninstituut Kifid is een bank dan in beginsel niet verplicht schade te vergoeden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het vertrek van supermarkten bij ondernemersorganisatie VNO-NCW is volgens voorzitter Coen van Oostrom "per saldo geen ramp". Supermarkten hebben inderdaad hun lidmaatschap bij de ondernemersorganisatie opgezegd, bevestigt hij bij radiozender BNR. "Dat is vorig jaar gebeurd."
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer wil dat techbedrijven maatregelen nemen om te voorkomen dat jongeren naaktbeelden kunnen verspreiden via hun telefoons. Als dat niet gebeurt, wil de premier ze daartoe verplichten met wetgeving.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - President-directeur Frans Everts van Shell Nederland wordt de nieuwe topman van hoogspanningsnetbeheerder TenneT. Hij wordt op 1 november de opvolger van Manon van Beek bij TenneT voor een periode van vier jaar.
4 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Werkgeversorganisatie AWVN vindt dat er bij cao-onderhandelingen meer aandacht moet zijn voor groei van productiviteit. Dat stelt directeur Lisette van Breugel. Volgens haar staat het Nederlandse verdienmodel onder druk en is productiviteitsgroei nodig voor economische groei.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ING heeft een eigen AI-model ontwikkeld om hypotheekaanvragen sneller te behandelen. Dit wil de bank op grotere schaal gaan inzetten, bevestigt een woordvoerder van ING na berichtgeving door Het Financieele Dagblad. ING is volgens de krant de eerste Nederlandse bank die AI op grote schaal gebruikt bij besluiten of mensen een hypotheek kunnen afsluiten. Andere banken zullen naar verwachting snel volgen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag flink lager begonnen aan de nieuwe handelsweek. De vergeldingsaanvallen tussen Israël en Iran zorgden voor onzekerheid rond de vredesonderhandelingen over de oorlog in het Midden-Oosten. Door het opgelaaide geweld in de regio liepen de olieprijzen hard op, nu een volledige heropening van de Straat van Hormuz voor olietankers weer verder weg lijkt.
5 uur geleden