Gelderse Staten hopen dat Lenferink rust en stabiliteit brengt
ARNHEM (ANP) - De Provinciale Staten van Gelderland hopen dat Henri Lenferink als waarnemend commissaris van de Koning de rust terugbrengt op het provinciehuis in Arnhem. Lenferink neemt de komende maanden de taken over van John Berends, die wordt beschuldigd van grensoverschrijdend gedrag en vorige week besloot zijn functie tijdelijk neer te leggen om ruimte te maken voor een onafhankelijk onderzoek.
"Goed dat de minister voortvarend handelt", zei VVD'er Mark Smits, die woensdag als plaatsvervangend voorzitter de openbare Statenvergadering leidde. In de avond hadden de Staten achter gesloten deuren een gesprek met demissionair minister Hugo de Jonge van Binnenlandse Zaken, die daarin liet weten Lenferink - tot voor kort burgemeester van Leiden - voor te dragen als waarnemer.
"We zijn blij met de voordracht van Henri Lenferink en zien uit naar een fijne samenwerking", aldus Smits. "Ik ben ervan overtuigd dat zijn komst de nodige rust zal brengen. Zo kunnen we snel en zorgvuldig verder met het onderzoek en met doen wat goed is voor Gelderland."
Namens het college zei BBB-gedeputeerde Ans Mol vertrouwen te hebben in de man die ook wethouder van de gemeente Arnhem was. "De komst van Henri Lenferink zorgt voor stabiliteit. We staan voor grote uitdagingen in Gelderland. Die uitdagingen gaan we met hem met vertrouwen tegemoet. We kunnen weer gaan bouwen", aldus Mol.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Met bloemen en voor ieder enkele persoonlijke woorden van voorzitter Martin Bosma heeft de Tweede Kamer afscheid genomen van zeventig leden die niet terugkeren in de nieuwe Kamer, die woensdag wordt geïnstalleerd. Een staande ovatie was er voor een van de langstzittende parlementariërs, SP'er Michiel van Nispen. Hij was meer dan 4000 dagen Kamerlid.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ChristenUnie-Kamerlid Pieter Grinwis hoopt dat een wetsvoorstel voor verduurzaming van de melkveehouderij dat hij samen met NSC'er Harm Holman heeft ingediend, onderwerp wordt in de kabinetsformatie. Zo niet, dan zoekt hij "bondgenoten" om de wet te helpen verdedigen in de Tweede Kamer. Holman neemt dinsdag afscheid, zijn partij behaalde geen zetels bij de verkiezingen.
4 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De fractievoorzitter van de BBB in de provincie Flevoland, Anja Keuter, heeft haar zetel ingeleverd. Ze verlaat de provinciale politiek omdat ze van de rechter een taakstraf heeft gekregen voor illegale praktijken bij haar visserijbedrijf. "Ik wil voorkomen dat de fractie, zowel provinciaal als landelijk, wordt belast met de (negatieve) aandacht die deze uitspraak en een eventueel vervolgtraject met zich kunnen meebrengen", aldus Keuter in een schriftelijke reactie.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wouter Koolmees vindt zijn taak als verkenner "een interessante puzzel" die "ingewikkeld" is, omdat verschillende partijen blokkades opwerpen. Daarmee doelt hij op de VVD, die een coalitie met GroenLinks-PvdA uitsluit, maar ook op de partijen die samenwerking met Forum voor Democratie of de PVV uitsluiten. Dinsdagavond brengt hij verslag uit aan Kamervoorzitter Martin Bosma. Daarover debatteert de Tweede Kamer donderdag.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Senaatsvoorzitter Mei Li Vos (GroenLinks-PvdA) is op gesprek geweest bij verkenner Wouter Koolmees en gaf toe dat het vooral om een formaliteit ging. "Kan, maar formaliteiten zijn ook goed", antwoordde ze toen een journalist dit vermoeden uitsprak. "Het is ook niet mijn rol om een voorkeur te geven, dat is echt aan de partijen in de Tweede Kamer", zei ze voor het gesprek. De politica heeft alleen de positie van de Eerste Kamer toegelicht.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet heeft 2,5 miljard euro klaargezet voor wegen, fietspaden en tramlijnen van en naar nieuwe woonwijken. Het geld was al afgesproken in het regeerakkoord door de toenmalige coalitiepartijen PVV, VVD, NSC en BBB en wordt nu door de drie betrokken bewindslieden verdeeld.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Dilan Yeşilgöz ziet een formatie met in eerste instantie alleen D66, CDA en VVD als een mogelijke optie. "Dat zou kunnen", liet de VVD-leider desgevraagd weten na afloop van een gesprek met verkenner Wouter Koolmees. Al voegde ze eraan toe dat een formatie van vier of vijf partijen haar voorkeur heeft.
1 dag geleden