
Gelderse politici moeten tijdens EK-duel Oranje gewoon vergaderen
ARNHEM (ANP) - De voetballiefhebbers onder de leden van Provinciale Staten in Gelderland hadden dinsdagavond pech. Op het moment dat in München de aftrap plaatsvond van de EK-wedstrijd van het Nederlands elftal tegen Roemenië, begon op het provinciehuis in Arnhem de laatste Statenvergadering voor het zomerreces.
"Ik weet dat de verstokte voetballiefhebbers onder ons graag de wedstrijd willen zien", zei Henri Lenferink, de waarnemend commissaris van de Koning in Gelderland, aan het begin van de vergadering. "Het is een hard gelag dat ze hier in deze bankjes moeten zitten. Maar dat moet je overhebben voor de democratie."
Lenferink riep de Statenleden op om niet stiekem via een livestream toch de EK-verrichtingen van Oranje te volgen. "Heel Nederland kijkt mee of u uw aandacht wel bij onze vergadering houdt in plaats van bij de wedstrijd. De mensen op de publieke tribune controleren u ook."
Oproep
Iedereen leek zich aan die oproep van de commissaris te houden. Toen Cody Gakpo in München tijdens de eerste helft de score opende, was daar op het provinciehuis niets van te merken. BBB-fractievoorzitter Rik Loeters maakte even later nog wel een verwijzing naar het duel van Oranje toen hij het woord kreeg. Loeters complimenteerde de mensen in de Statenzaal die oranjegekleurde kleding hadden aangetrokken.
De laatste Statenvergadering in Gelderland voor de zomer vindt verspreid over twee dagen plaats. Woensdagochtend worden alle politici ook weer op het provinciehuis verwacht. Volgens een woordvoerder van de griffie waren er geen verzoeken binnengekomen vanuit de Staten om het eerste deel van de vergadering te vervroegen of juist te verlaten in verband met de gelijktijdige EK-wedstrijd van het Nederlands elftal.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Onderwijsminister Eppo Bruins is bereid om op zoek te gaan naar alternatieven voor onderwijsbezuinigingen, als de Tweede Kamer daarom vraagt. Dat heeft de NSC-minister gezegd in een debat over de onderwijsbegroting.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nu de Tweede Kamer een aanpassing heeft aangenomen om illegaal verblijf van vreemdelingen strafbaar te stellen, stemt de PVV hoe dan ook voor de Asielnoodmaatregelenwet. Dat schrijft PVV-leider Geert Wilders op X. De wet schaft asielvergunningen voor onbepaalde tijd af en verkort de maximale duur van tijdelijke vergunningen van vijf naar drie jaar.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een Kamermeerderheid tekent zich af tegen de bezuiniging van jaarlijks 177 miljoen euro die het kabinet wil doorvoeren op een regeling waardoor voornamelijk vmbo-scholieren extra ondersteuning krijgen. NSC-Kamerlid Aant Jelle Soepboer zei in een debat over de onderwijsbegroting dat hij een motie ondertekent die het kabinet vraagt om de bezuiniging op deze onderwijskansenregeling te "heroverwegen" richting Prinsjesdag.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - NSC reageert niet meteen afwijzend op het oppositieplan om geld dat eigenlijk is bedoeld voor een constitutioneel hof, uit te geven om het nijpende cellentekort te verkleinen. "Ik zeg niet 'nee', ik zeg alleen ook nog geen 'ja'. Ik ben zonder meer bereid om met alle partijen hier aan tafel in gesprek te gaan om te zien hoe we dit rondkrijgen", zei NSC-Kamerlid Willem Koops dinsdagmiddag tijdens een debat.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Defensie krijgt er veel geld bij. Voor de VVD was het dinsdag aanleiding om te vragen of een vliegdekschip voor de Koninklijke Marine geen optie is. Demissionair staatssecretaris Gijs Tuinman was duidelijk: een vliegdekschip is voor Nederland niet te betalen. "Het is extreem duur in aanschaf en exploitatie." Bovendien vraagt de NAVO ons land ook niet om zo'n schip te kopen, zei hij.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet wil het aantal overheidswebsites verminderen om informatie makkelijker vindbaar te maken. De overheid heeft zeker ruim 8800 websites en apps, waarvan bijna de helft niet voldoet aan de regels voor digitale toegankelijkheid. Staatssecretaris Eddie van Marum heeft dinsdag het nationaal actieplan webbeleid naar de Tweede Kamer gestuurd.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat statushouders niet langer met voorrang kans maken op een sociale huurwoning. Een voorstel van de PVV om dat in de wet aan te passen, is dinsdag aangenomen. SGP, VVD, BBB, FVD en JA21 stemden voor het PVV-amendement, goed voor 75 zetels. Niet alle Kamerleden waren aanwezig, de hoofdelijke stemming kwam uit op 72 voor en 69 tegen.
10 uur geleden