Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gelderse politici moeten tijdens EK-duel Oranje gewoon vergaderen

Gelderse politici moeten tijdens EK-duel Oranje gewoon vergaderen

ARNHEM (ANP) - De voetballiefhebbers onder de leden van Provinciale Staten in Gelderland hadden dinsdagavond pech. Op het moment dat in München de aftrap plaatsvond van de EK-wedstrijd van het Nederlands elftal tegen Roemenië, begon op het provinciehuis in Arnhem de laatste Statenvergadering voor het zomerreces.

"Ik weet dat de verstokte voetballiefhebbers onder ons graag de wedstrijd willen zien", zei Henri Lenferink, de waarnemend commissaris van de Koning in Gelderland, aan het begin van de vergadering. "Het is een hard gelag dat ze hier in deze bankjes moeten zitten. Maar dat moet je overhebben voor de democratie."

Lenferink riep de Statenleden op om niet stiekem via een livestream toch de EK-verrichtingen van Oranje te volgen. "Heel Nederland kijkt mee of u uw aandacht wel bij onze vergadering houdt in plaats van bij de wedstrijd. De mensen op de publieke tribune controleren u ook."

Oproep

Iedereen leek zich aan die oproep van de commissaris te houden. Toen Cody Gakpo in München tijdens de eerste helft de score opende, was daar op het provinciehuis niets van te merken. BBB-fractievoorzitter Rik Loeters maakte even later nog wel een verwijzing naar het duel van Oranje toen hij het woord kreeg. Loeters complimenteerde de mensen in de Statenzaal die oranjegekleurde kleding hadden aangetrokken.

De laatste Statenvergadering in Gelderland voor de zomer vindt verspreid over twee dagen plaats. Woensdagochtend worden alle politici ook weer op het provinciehuis verwacht. Volgens een woordvoerder van de griffie waren er geen verzoeken binnengekomen vanuit de Staten om het eerste deel van de vergadering te vervroegen of juist te verlaten in verband met de gelijktijdige EK-wedstrijd van het Nederlands elftal.

Meer uit Politiek

GroenLinks-PvdA en CDA willen ook regionale zenders op NPO Start

DEN HAAG (ANP) - Het moet mogelijk worden om de 13 regionale publieke zenders te bekijken op NPO Start, vinden GroenLinks-PvdA en CDA. De partijen pleiten ervoor om de Mediawet aan te passen, zodat mensen de regionale zenders live kunnen bekijken op de streamingdienst van de publieke omroep en gemiste programma's kunnen terugkijken.

1 uur geleden
Jetten en Bontenbal praten maandag verder over informatiedocument

DEN HAAG (ANP) - De onderhandelaars van D66 en CDA praten maandag onder leiding van informateur Sybrand Buma verder over de formatie. De twee partijen hebben nog ruim een week om samen een document op te stellen dat kan dienen als basis voor de rest van de kabinetsformatie. Op 9 december moet het af zijn, wat volgens de partijen zeker gaat lukken.

16 uur geleden
Dijksma: landelijke politiek 'halfhartig' richting lokale bestuur

AMSTERDAM (ANP) - Sharon Dijksma verwijt de landelijke politiek "halfhartigheid" in de houding naar het lokale bestuur. De voorzitter van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) reageerde bij Buitenhof op de advertentie in De Limburger waarin lokale bestuurders protesteren tegen intimidatie.

20 uur geleden
Rijkaart houdt overal rekening mee bij acties VS rond Venezuela

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Frank Rijkaart van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties "houdt overal rekening mee" bij de acties van de Verenigde Staten rond Venezuela. In WNL Op Zondag zei de BBB-bewindsman dat we "niet kunnen denken dat het lekker rustig is voor de eilanden". Hij bedoelt daarmee Aruba, Bonaire en Curaçao die niet ver van Venezuela liggen.

22 uur geleden
Overstap senator Griffioen naar D66 doet Van der Plas pijn

APELDOORN (ANP) - De overstap van Eerste Kamerlid Arie Griffioen van BBB naar D66 doet BBB-partijleider Caroline van der Plas pijn. Na afloop van een algemene ledenvergadering in Apeldoorn zei Van der Plas dat ze het moeilijk te begrijpen vindt dat Griffioen overstapt naar D66, een partij die volgens Van der Plas recht tegenover BBB staat.

1 dag geleden
BBB doet in 29 gemeenten mee aan gemeenteraadsverkiezingen

APELDOORN (ANP) - De BBB doet in 29 gemeenten mee aan de gemeenteraadsverkiezingen volgend jaar. De opvallendste gemeente waar de partij meedoet is Amsterdam. In Friesland doen met acht gemeenten de meeste mee.

1 dag geleden
SP doet met oud-FNV-voorzitter Tuur Elzinga mee in Bloemendaal

BLOEMENDAAL (ANP) - De SP doet met de nieuwe afdeling Bloemendaal-Heemstede mee aan de gemeenteraadsverkiezingen in Bloemendaal. Voormalig voorzitter van de vakbond FNV Tuur Elzinga is de lijsttrekker voor de partij.

1 dag geleden