Gelderse politici moeten tijdens EK-duel Oranje gewoon vergaderen
ARNHEM (ANP) - De voetballiefhebbers onder de leden van Provinciale Staten in Gelderland hadden dinsdagavond pech. Op het moment dat in München de aftrap plaatsvond van de EK-wedstrijd van het Nederlands elftal tegen Roemenië, begon op het provinciehuis in Arnhem de laatste Statenvergadering voor het zomerreces.
"Ik weet dat de verstokte voetballiefhebbers onder ons graag de wedstrijd willen zien", zei Henri Lenferink, de waarnemend commissaris van de Koning in Gelderland, aan het begin van de vergadering. "Het is een hard gelag dat ze hier in deze bankjes moeten zitten. Maar dat moet je overhebben voor de democratie."
Lenferink riep de Statenleden op om niet stiekem via een livestream toch de EK-verrichtingen van Oranje te volgen. "Heel Nederland kijkt mee of u uw aandacht wel bij onze vergadering houdt in plaats van bij de wedstrijd. De mensen op de publieke tribune controleren u ook."
Oproep
Iedereen leek zich aan die oproep van de commissaris te houden. Toen Cody Gakpo in München tijdens de eerste helft de score opende, was daar op het provinciehuis niets van te merken. BBB-fractievoorzitter Rik Loeters maakte even later nog wel een verwijzing naar het duel van Oranje toen hij het woord kreeg. Loeters complimenteerde de mensen in de Statenzaal die oranjegekleurde kleding hadden aangetrokken.
De laatste Statenvergadering in Gelderland voor de zomer vindt verspreid over twee dagen plaats. Woensdagochtend worden alle politici ook weer op het provinciehuis verwacht. Volgens een woordvoerder van de griffie waren er geen verzoeken binnengekomen vanuit de Staten om het eerste deel van de vergadering te vervroegen of juist te verlaten in verband met de gelijktijdige EK-wedstrijd van het Nederlands elftal.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet kan nog niet zeggen wanneer het maatregelen treft om de economische gevolgen van de oorlog in Iran, vooral op het gebied van energie, te verlichten. Dat zei minister Heleen Herbert (Economische Zaken, CDA) aan het begin van de beantwoording van het kabinet tijdens een debat daarover.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Partijen van coalitie en oppositie vallen Kamerlid Ralf Dekker (Forum voor Democratie) aan op zijn houding naar Rusland en Iran. De uiterst rechtse partij stelde in een debat over hoge energieprijzen dat Nederland weer moet beginnen met gas afnemen van Rusland, ondanks de oorlog in Oekraïne.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) gaat binnenkort op handelsmissie naar China. Dat laat hij weten na een gesprek met de Chinese minister Wang Wentao van Handel. Sjoerdsma staat in China op een sanctielijst, waardoor het onduidelijk was of hij welkom was in het land.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) heeft de nabestaanden van een Nederlands bombardement op de Noord-Iraakse stad Mosul in 2016 excuses aangeboden. "Daarnaast heb ik, gelet op de uitzonderlijke omstandigheden van dit specifieke geval, besloten de nabestaanden een vrijwillige financiële tegemoetkoming aan te bieden", schrijft ze aan de Tweede Kamer.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De linkse oppositiepartijen SP en Partij voor de Dieren willen net als GroenLinks-PvdA dat oliebedrijven iets inleveren van de overwinsten die zij behalen door de hoge prijzen van olie en gas. Dat geld moet worden gebruikt om huishoudens te compenseren voor de sterk gestegen prijzen aan de pomp.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tijdens het debat over de economische gevolgen van de oorlog in Iran toonden D66 en het CDA interesse in een plafond voor de prijzen aan de pomp. Partijleider Jesse Klaver (GroenLinks-PvdA) kwam met dat idee en wil grote olie- en gasbedrijven ervoor laten betalen.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De minimale leeftijd waarop mensen vuurwerk mogen afsteken, moet naar 18 jaar, vindt het kabinet. Staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur en Waterstaat, CDA) sprak in een debat steun uit voor een voorstel van CDA en de Partij voor de Dieren om dat te regelen. "Ik denk dat het verstandig is om dat te doen."
17 uur geleden