Gelderse gedeputeerde: jammer als Vitesse licentie verliest
ARNHEM (ANP) - De Gelderse gedeputeerde voor sport, Helga Witjes, vindt het "jammer" als Vitesse de proflicentie verliest. Volgens de VVD-bestuurder heeft Vitesse als sportclub namelijk een verbindende rol in de provincie.
"De kracht van sport zit in het verbinden van mensen. Ook betaaldvoetbalorganisaties, zoals Vitesse, De Graafschap en NEC, hebben daarin een rol. Het zou dan ook jammer zijn als Vitesse haar licentie zou kwijtraken, want dat zou veel fans verdrieten", aldus Witjes.
De onafhankelijke licentiecommissie van voetbalbond KNVB maakte dinsdag bekend de licentie van Vitesse per 9 juli in te trekken. Volgens de commissies kan de Arnhemse club "onmogelijk" de licentie behouden omdat het geen bankrekening en controlerende accountant heeft, en ook geen sluitende begroting voor het seizoen 2024-2025. Vitesse, dat afgelopen seizoen degradeerde uit de Eredivisie, tekent beroep aan en kan uiteindelijk ook nog naar de rechter stappen.
Witjes, in de provincie Gelderland verantwoordelijk voor onder meer financiƫn en sport, kreeg vorige maand in een Statenvergadering vragen van de PvdA over de situatie bij het financieel noodlijdende Vitesse. De gedeputeerde zei toen voor de provincie geen rol te zien in het helpen van de club. "We hebben geen bemoeienis met betaald voetbal, dus we zien ook geen rol voor ons als provincie ten aanzien van betaaldvoetbalorganisatie Vitesse", aldus Witjes. Ze benadrukte toen al wel de maatschappelijke, verbindende rol die de profclubs uit Gelderland spelen. "Een eventueel faillissement zouden we natuurlijk erg jammer vinden."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De Utrechtse CDA-gedeputeerde Mirjam Sterk wordt in het aankomende kabinet minister van Langdurige Zorg, Jeugd en Sport. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door RTL. Sterk gaat in Utrecht onder meer over natuur en landbouw.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Heleen Herbert wordt namens het CDA minister van Economische Zaken in het nieuwe kabinet. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door De Telegraaf. Momenteel is Herbert bestuurder bij bouwbedrijf Heijmans.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - CDA-Europarlementariƫr Tom Berendsen wordt minister van Buitenlandse Zaken in het aankomende kabinet. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door het AD.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 draagt Rianne Letschert en Hans Vijlbrief voor als ministers in het aanstaande minderheidskabinet. Letschert wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, Vijlbrief van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Dat heeft D66 vrijdagmiddag bekendgemaakt. De invulling van de overige kabinetsposten volgt later, aldus de partij.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Sophie Hermans (VVD), die minister van Volksgezondheid wordt in het komende minderheidskabinet, denkt dat haar nieuwe post "grote en ingewikkelde opgaven" zal hebben. Hermans moet de miljardenbezuiniging in de zorg zien door te voeren, onder meer door het eigen risico te verhogen. Daarvoor is nog geen steun in de Tweede Kamer.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Bart van den Brink wordt namens het CDA minister van Asiel en Migratie, meldden meerdere bronnen aan het ANP. Hij voerde samen met fractievoorzitter Henri Bontenbal de onderhandelingen over de vorming van een minderheidskabinet met D66 en VVD.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Veel van de jongeren die door het toeslagenschandaal een studieschuld zijn aangegaan, zijn volgens demissionair staatssecretaris Sandra Palmen te helpen met bestaande regelingen. Die regelingen moeten "beter voor het voetlicht" worden gebracht, stelt de politica. Ze gaat niet mee in het pleidooi van kinder- en jeugdombudsmannen om de studieschuld van deze jongeren kwijt te schelden.
2 dagen geleden