Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gelderse gedeputeerde: jammer als Vitesse licentie verliest

Gelderse gedeputeerde: jammer als Vitesse licentie verliest

ARNHEM (ANP) - De Gelderse gedeputeerde voor sport, Helga Witjes, vindt het "jammer" als Vitesse de proflicentie verliest. Volgens de VVD-bestuurder heeft Vitesse als sportclub namelijk een verbindende rol in de provincie.

"De kracht van sport zit in het verbinden van mensen. Ook betaaldvoetbalorganisaties, zoals Vitesse, De Graafschap en NEC, hebben daarin een rol. Het zou dan ook jammer zijn als Vitesse haar licentie zou kwijtraken, want dat zou veel fans verdrieten", aldus Witjes.

De onafhankelijke licentiecommissie van voetbalbond KNVB maakte dinsdag bekend de licentie van Vitesse per 9 juli in te trekken. Volgens de commissies kan de Arnhemse club "onmogelijk" de licentie behouden omdat het geen bankrekening en controlerende accountant heeft, en ook geen sluitende begroting voor het seizoen 2024-2025. Vitesse, dat afgelopen seizoen degradeerde uit de Eredivisie, tekent beroep aan en kan uiteindelijk ook nog naar de rechter stappen.

Witjes, in de provincie Gelderland verantwoordelijk voor onder meer financiën en sport, kreeg vorige maand in een Statenvergadering vragen van de PvdA over de situatie bij het financieel noodlijdende Vitesse. De gedeputeerde zei toen voor de provincie geen rol te zien in het helpen van de club. "We hebben geen bemoeienis met betaald voetbal, dus we zien ook geen rol voor ons als provincie ten aanzien van betaaldvoetbalorganisatie Vitesse", aldus Witjes. Ze benadrukte toen al wel de maatschappelijke, verbindende rol die de profclubs uit Gelderland spelen. "Een eventueel faillissement zouden we natuurlijk erg jammer vinden."

Meer uit Politiek

Sjoerdsma weet niets van "schaduwdeal" naast akkoord met PRO

DEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) zegt niet op de hoogte te zijn van een "schaduwdeal" binnen de coalitie naast de overeenkomst met PRO over extra geld voor ontwikkelingshulp. Volgens ingewijden zou D66 het wetsvoorstel strafbaarstelling verheerlijking terrorisme gaan steunen in ruil voor steun van de VVD voor het akkoord met PRO.

11 uur geleden
Kabinet zint niet op alternatief voor AOW-plan, zegt Vijlbrief

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet zal niet aandringen op een alternatief voor de snellere stijging van de AOW-leeftijd, een maatregel die onder druk van oppositie en vakbonden is geschrapt. Dat heeft minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) duidelijk gemaakt in een Kamerdebat over de ruzie tussen kabinet en bonden over de sociale zekerheid.

12 uur geleden
Ouwehand mist benodigde 'maximale energie' voor partijleiderschap

DEN HAAG (ANP) - Esther Ouwehand had niet meer de energie die nodig is om de Partij voor de Dieren te leiden, zei ze kort nadat ze die rol had overgedragen aan Christine Teunissen. Donderdag maakte Ouwehand bekend dat ze stopt als partijleider.

13 uur geleden
Partijen willen opheldering over 'schaduwdeal' van Sjoerdsma

DEN HAAG (ANP) - De oppositie wil opheldering over een "schaduwdeal" tussen de coalitiepartijen die zou zijn gesloten bij het akkoord over de begroting ontwikkelingssamenwerking met PRO. In ruil voor 380 miljoen euro extra voor minister Sjoerd Sjoerdsma zou diens partij D66 de wet gaan steunen die verheerlijking van terrorisme strafbaar stelt.

13 uur geleden
Jetten: eerst deal over sociale zekerheid, dan praten over geld

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil pas praten over aanpassing van de financiële afspraken uit het coalitieakkoord als er een inhoudelijke deal is met de sociale partners en de oppositie over de sociale zekerheid. Dat heeft minister-president Rob Jetten gezegd in een Kamerdebat over de botsing tussen kabinet en vakbonden over de voorgenomen bezuinigingen.

13 uur geleden
VVD botst met Kamer over bezuinigingen sociale zekerheid

DEN HAAG (ANP) - De VVD is gebotst met zowel linkse als rechtse partijen over de bezuinigingen van het kabinet op de sociale zekerheid. VVD-Kamerlid Ingrid Michon-Derkzen betoogde dat de maatregelen op bijvoorbeeld de uitkering voor arbeidsongeschiktheid (WIA) eraan bijdragen dat meer mensen aan het werk gaan, maar dat stuitte op verzet bij verschillende partijen.

15 uur geleden
D66: alternatief voor bezuinigingen mag buiten sociale zekerheid

DEN HAAG (ANP) - Regeringspartij D66 is bereid te praten over bezuinigingen op andere terreinen dan de sociale zekerheid, als alternatief voor de ingrepen die het minderheidskabinet onder druk van de vakbonden van tafel heeft gehaald. Dat heeft Tweede Kamerlid Stephan Neijenhuis, na veel aandringen vanuit de oppositie, gezegd tijdens een Kamerdebat.

16 uur geleden