Gelderse CdK John Berends bereid functie neer te leggen om onrust
ARNHEM (ANP) - Als het beter is voor Gelderland en om onrust te voorkomen, is commissaris van de Koning John Berends bereid om zijn functie niet meer op te pakken. Dat zei Berends woensdag toen hij voor het eerst reageerde op beschuldigingen van ongewenst en grensoverschrijdend gedrag die maanden geleden naar buiten kwamen. Berends wacht het oordeel van Provinciale Staten af die moeten aangeven of zij willen dat hij zijn ambtstermijn afmaakt.
De Gelderse Staten praten woensdag in een extra vergadering over het onderzoeksrapport van Adviesbureau KPMG dat sprak met twintig melders en acht personen uitnodigde voor gesprekken. In dat rapport staat dat geen enkele betrokkene heeft gezien dat er met deuren werd geslagen of dat Berends zich te buiten ging aan scheldpartijen. Wel voelden mensen zich onveilig door bijvoorbeeld de manier waarop hij informatie gebruikte tegen mensen.
Berends herkent zich in het rapport waarin staat dat hij een scherpe bestuursstijl heeft, veeleisend is en hoge eisen stelt. "Ik ben een scherpe bestuurder, geen makkelijke jongen En: "Ik spreek medewerkers direct aan op houding en gedrag. Maar het is nooit mijn bedoeling geweest dat mensen dat intimiderend vonden." Maar stelt hij: "grensoverschrijdend gedrag is echt van een andere orde".
Volgens hem zijn de aantijgingen die via dagblad de Gelderlander naar buiten kwamen, nu weerlegd. "De feiten liggen op tafel. Anonieme aantijgingen blijken niet te kloppen." Berends legde tijdens het onderzoek zijn taken tijdelijk neer en wil zelf het liefst weer aan de slag en zijn termijn afmaken die in 2025 eindigt. Maar hij weet dat de verwikkelingen doorwerken. "Na alles wat er is gebeurd, worden vraagtekens geplaatst bij de match tussen deze commissaris en de huidige organisatie." "Is er nog een brug te slaan", hield hij de Statenleden voor.
Meer uit Binnenland
EINDHOVEN (ANP) - GroenLinks-PvdA is met 13 zetels de grootste partij geworden in Eindhoven. Dat blijkt uit de voorlopige uitslag, gemeld aan de ANP Verkiezingsdienst. Bij de vorige gemeenteraadsverkiezingen waren de partijen samen goed voor 14 zetels. CDA wint 3 zetels en komt uit op 9.
21 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - In Groningen heeft GroenLinks-PvdA 2 zetels verloren in de gemeenteraad. De partij gaat van 15 naar 13 zetels maar blijft veruit de grootste.
24 minuten geledenAMERSFOORT (ANP) - Het stemt SP-leider Jimmy Dijk "hoopvol" dat zijn partij in nieuwe gemeenten in de raad komt. Hij ziet ten opzichte van het percentage dat bij de Tweede Kamerverkiezingen op de SP stemde een "forse winst".
27 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het lijkt erop dat Leefbaar Rotterdam opnieuw de grootste fractie wordt in de Rotterdamse gemeenteraad. Na het tellen van ongeveer 70 procent van de stemmen staat de partij op 11 zetels. Dat is 1 zetel meer dan vier jaar geleden. Ook GroenLinks/PvdA krijgt 11 zetels, maar met een kleiner aantal stemmen.
28 minuten geledenMAASTRICHT (ANP) - In Maastricht heeft D66 14 procent van de stemmen gekregen en dat is goed voor 6 zetels in de gemeenteraad. Daarmee gaat de partij er twee zetels op vooruit. Evenveel zetels zijn er voor het CDA, dat 12 procent van de stemmen kreeg, zo blijkt uit de voorlopige uitslag gemeld door de ANP Verkiezingsdienst. De Seniorenpartij Maastricht was bij de vorige verkiezingen in 2022 met 5 zetels de grootste, maar zakt nu naar 3.
29 minuten geledenBREDA (ANP) - De VVD blijft ondanks het verlies van 1 raadszetel de grootste partij in Breda. De liberalen gaan van 10 naar 9 zetels, maar ook de grootste concurrent GroenLinks-PvdA verliest een zetel (van 9 naar 8). Dat blijkt uit een voorlopige uitslag, gemeld door de ANP Verkiezingsdienst.
33 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De opkomst in Rotterdam bij de gemeenteraadsverkiezingen was woensdag 40,7 procent. Dat maakte burgemeester Carola Schouten bekend tijdens de uitslagenavond in het stadhuis.
3 uur geleden