Gelderse CdK John Berends bereid functie neer te leggen om onrust
ARNHEM (ANP) - Als het beter is voor Gelderland en om onrust te voorkomen, is commissaris van de Koning John Berends bereid om zijn functie niet meer op te pakken. Dat zei Berends woensdag toen hij voor het eerst reageerde op beschuldigingen van ongewenst en grensoverschrijdend gedrag die maanden geleden naar buiten kwamen. Berends wacht het oordeel van Provinciale Staten af die moeten aangeven of zij willen dat hij zijn ambtstermijn afmaakt.
De Gelderse Staten praten woensdag in een extra vergadering over het onderzoeksrapport van Adviesbureau KPMG dat sprak met twintig melders en acht personen uitnodigde voor gesprekken. In dat rapport staat dat geen enkele betrokkene heeft gezien dat er met deuren werd geslagen of dat Berends zich te buiten ging aan scheldpartijen. Wel voelden mensen zich onveilig door bijvoorbeeld de manier waarop hij informatie gebruikte tegen mensen.
Berends herkent zich in het rapport waarin staat dat hij een scherpe bestuursstijl heeft, veeleisend is en hoge eisen stelt. "Ik ben een scherpe bestuurder, geen makkelijke jongen En: "Ik spreek medewerkers direct aan op houding en gedrag. Maar het is nooit mijn bedoeling geweest dat mensen dat intimiderend vonden." Maar stelt hij: "grensoverschrijdend gedrag is echt van een andere orde".
Volgens hem zijn de aantijgingen die via dagblad de Gelderlander naar buiten kwamen, nu weerlegd. "De feiten liggen op tafel. Anonieme aantijgingen blijken niet te kloppen." Berends legde tijdens het onderzoek zijn taken tijdelijk neer en wil zelf het liefst weer aan de slag en zijn termijn afmaken die in 2025 eindigt. Maar hij weet dat de verwikkelingen doorwerken. "Na alles wat er is gebeurd, worden vraagtekens geplaatst bij de match tussen deze commissaris en de huidige organisatie." "Is er nog een brug te slaan", hield hij de Statenleden voor.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes (33) blijft voorlopig vastzitten. Verzoeken om zijn voorlopige hechtenis te beëindigen zijn door het gerechtshof in Amsterdam afgewezen.
25 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De Kindertelefoon is dit jaar het meest gebeld over vrije tijd, seksualiteit, pesten, thuis en familie en emotionele problemen. Dat meldt de organisatie, die dit jaar 320.000 gesprekken voerde met kinderen tussen de 8 en 18 jaar. Gemiddeld kwamen er per dag meer dan negenhonderd telefoontjes en chats binnen.
48 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes (33) vraagt het gerechtshof in Amsterdam zijn voorarrest op te heffen, zodat hij voor zijn vijf kinderen kan zorgen. Promes zit nu zes maanden in voorlopige hechtenis en wil de inhoudelijke behandeling van zijn strafzaak in hoger beroep in vrijheid afwachten.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Het cruiseschip Norwegian Epic heeft er woensdag voor gekozen om niet af te meren in Curaçao en door te varen naar Barbados. De kapitein zou hebben gezegd dat hij Curaçao mijdt vanwege marineoefeningen in het gebied, zo melden passagiers op sociale media. Hij zou handelen op verzoek van de leiding van cruisemaatschappij NCL.
3 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Binnen een paar honderd meter van elk huis een speelplek voor kinderen en vanuit elke woning zicht op groen: dit zijn enkele van de 'vuistregels' die het RIVM heeft opgesteld voor de inrichting van de openbare ruimte. Beleidsmakers kunnen de regels gebruiken om de ruimte zo in te richten dat mensen zich prettiger voelen en zich gezonder gaan gedragen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse musea trekken nog altijd minder bezoekers dan voor de coronapandemie. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In 2024 werden musea bijna 32 miljoen keer bezocht, ongeveer evenveel als een jaar eerder. Daarmee ligt het aantal bezoeken nog 2 miljoen achter op de cijfers van 2019, het jaar voor corona.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een wachtwoord of vinger- en gezichtsscan zijn in Nederland de meest gebruikte maatregelen om apparaten te beveiligen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat keek ook naar welke groepen het vaakst digitale veiligheidsmaatregelen treffen. Dat blijken mannen en mensen met een hbo- of universitaire opleiding te zijn.
4 uur geleden