Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gelderse CdK John Berends bereid functie neer te leggen om onrust

Gelderse CdK John Berends bereid functie neer te leggen om onrust

ARNHEM (ANP) - Als het beter is voor Gelderland en om onrust te voorkomen, is commissaris van de Koning John Berends bereid om zijn functie niet meer op te pakken. Dat zei Berends woensdag toen hij voor het eerst reageerde op beschuldigingen van ongewenst en grensoverschrijdend gedrag die maanden geleden naar buiten kwamen. Berends wacht het oordeel van Provinciale Staten af die moeten aangeven of zij willen dat hij zijn ambtstermijn afmaakt.

De Gelderse Staten praten woensdag in een extra vergadering over het onderzoeksrapport van Adviesbureau KPMG dat sprak met twintig melders en acht personen uitnodigde voor gesprekken. In dat rapport staat dat geen enkele betrokkene heeft gezien dat er met deuren werd geslagen of dat Berends zich te buiten ging aan scheldpartijen. Wel voelden mensen zich onveilig door bijvoorbeeld de manier waarop hij informatie gebruikte tegen mensen.

Berends herkent zich in het rapport waarin staat dat hij een scherpe bestuursstijl heeft, veeleisend is en hoge eisen stelt. "Ik ben een scherpe bestuurder, geen makkelijke jongen En: "Ik spreek medewerkers direct aan op houding en gedrag. Maar het is nooit mijn bedoeling geweest dat mensen dat intimiderend vonden." Maar stelt hij: "grensoverschrijdend gedrag is echt van een andere orde".

Volgens hem zijn de aantijgingen die via dagblad de Gelderlander naar buiten kwamen, nu weerlegd. "De feiten liggen op tafel. Anonieme aantijgingen blijken niet te kloppen." Berends legde tijdens het onderzoek zijn taken tijdelijk neer en wil zelf het liefst weer aan de slag en zijn termijn afmaken die in 2025 eindigt. Maar hij weet dat de verwikkelingen doorwerken. "Na alles wat er is gebeurd, worden vraagtekens geplaatst bij de match tussen deze commissaris en de huidige organisatie." "Is er nog een brug te slaan", hield hij de Statenleden voor.

Meer uit Binnenland

Politie prijst kritische blik Big Brother Award

AMSTERDAM (ANP) - De Nationale Politie heeft de kritische blik van Bits of Freedom gebruikt om de werkwijze aan te passen. Dat zei plaatsvervangend korpschef Wilbert Paulissen in een videoboodschap bij de uitreiking van de Big Brother Awards, de 'prijs' voor de grootste privacyschenders van 2025.

12 uur geleden
Belastingdienst blijft algoritmes gebruiken, belooft beterschap

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst belooft algoritmes op een meer verantwoorde manier toe te passen, na hiervoor te zijn berispt met een Big Brother Award. Maar de organisatie kan volgens een woordvoerder niet zonder algoritmes om miljarden euro's aan belastinginkomsten te kunnen controleren. "Wij gebruiken algoritmes en zullen die blijven gebruiken."

13 uur geleden
Amsterdam vraagt hulp Rijk bij aanpak schimmelwoningen

AMSTERDAM (ANP) - Om te komen tot gezonde en schimmelvrije woningen voor alle Amsterdammers, is steun van het Rijk nodig. Dat schrijft woonwethouder Zita Pels aan de gemeenteraad.

16 uur geleden
Verdachte van bedreigen Douwe Bob opnieuw aangehouden

AMSTERDAM (ANP) - De 39-jarige Bob ter H., die wordt verdacht van het bedreigen van zanger Douwe Bob, is opnieuw opgepakt. De man was in afwachting van zijn strafzaak vrijgelaten, maar heeft de voorwaarden die daaraan waren verbonden overtreden. Dat bevestigt zijn advocaat Willem van Vliet na berichtgeving door het AD.

17 uur geleden
Vier van de vijf verdachten in 'soevereinenzaak' komen vrij

LEEUWARDEN (ANP) - Vier van de vijf verdachten in een groot proces dat draait om een groep vermeende soevereinen, mogen de inhoudelijke behandeling van de strafzaak in vrijheid afwachten. Dat heeft de rechtbank in Leeuwarden aan het einde van de derde inleidende zitting laten weten, waarna applaus in de zittingszaal klonk.

17 uur geleden
Amsterdammer (31) aangehouden voor versturen drugs per post

DEN HAAG (ANP) - Een 31-jarige Amsterdammer is dinsdag aangehouden voor het versturen van drugs via de post. Zijn voorarrest is vrijdag verlengd met twee weken, meldt het Openbaar Ministerie. De man zou zeker acht pakketten met in totaal ruim drie kilo harddrugs hebben verstuurd.

18 uur geleden
Staatssecretaris adviseert speelzand voorlopig niet te gebruiken

DEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Jeugd) adviseert ouders en organisaties om kinderen voorlopig niet met speelzand te laten spelen, omdat er mogelijk te veel asbest in zit. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft de VVD-bewindsvrouw dat ze een advies van meerdere deskundigen en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit onderschrijft.

18 uur geleden