Gelderse CdK John Berends bereid functie neer te leggen om onrust
ARNHEM (ANP) - Als het beter is voor Gelderland en om onrust te voorkomen, is commissaris van de Koning John Berends bereid om zijn functie niet meer op te pakken. Dat zei Berends woensdag toen hij voor het eerst reageerde op beschuldigingen van ongewenst en grensoverschrijdend gedrag die maanden geleden naar buiten kwamen. Berends wacht het oordeel van Provinciale Staten af die moeten aangeven of zij willen dat hij zijn ambtstermijn afmaakt.
De Gelderse Staten praten woensdag in een extra vergadering over het onderzoeksrapport van Adviesbureau KPMG dat sprak met twintig melders en acht personen uitnodigde voor gesprekken. In dat rapport staat dat geen enkele betrokkene heeft gezien dat er met deuren werd geslagen of dat Berends zich te buiten ging aan scheldpartijen. Wel voelden mensen zich onveilig door bijvoorbeeld de manier waarop hij informatie gebruikte tegen mensen.
Berends herkent zich in het rapport waarin staat dat hij een scherpe bestuursstijl heeft, veeleisend is en hoge eisen stelt. "Ik ben een scherpe bestuurder, geen makkelijke jongen En: "Ik spreek medewerkers direct aan op houding en gedrag. Maar het is nooit mijn bedoeling geweest dat mensen dat intimiderend vonden." Maar stelt hij: "grensoverschrijdend gedrag is echt van een andere orde".
Volgens hem zijn de aantijgingen die via dagblad de Gelderlander naar buiten kwamen, nu weerlegd. "De feiten liggen op tafel. Anonieme aantijgingen blijken niet te kloppen." Berends legde tijdens het onderzoek zijn taken tijdelijk neer en wil zelf het liefst weer aan de slag en zijn termijn afmaken die in 2025 eindigt. Maar hij weet dat de verwikkelingen doorwerken. "Na alles wat er is gebeurd, worden vraagtekens geplaatst bij de match tussen deze commissaris en de huidige organisatie." "Is er nog een brug te slaan", hield hij de Statenleden voor.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - In de laatste maanden voor het dodelijke steekincident bij de Erasmusbrug in Rotterdam hadden de instanties verdachte Ayoub M. niet voldoende in beeld. Ze deelden niet al hun informatie over hem met elkaar. Daardoor waren er blinde vlekken in zorg en toezicht. Dit constateren de Inspectie Justitie en Veiligheid en de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd in een donderdag gepubliceerd rapport.
42 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - Een Zweed is schuldig bevonden aan het plannen van een aanslag op het Eurovisie Songfestival in Rotterdam in 2020. Een Luxemburgse rechtbank heeft hem acht jaar gevangenisstraf opgelegd, waarvan zes voorwaardelijk, melden Luxemburgse media.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De provincie Utrecht heeft een uitgebreid pakket maatregelen opgesteld voor de komende tien jaar in het landelijk gebied. Belangrijkste doel van het ontwerp Utrechts Programma Landelijk Gebied (UPLG) is het weer op gang brengen van de vergunningverlening. Daarnaast wil de provincie met de maatregelen werken aan natuurherstel, de kwaliteit van bodem en water verbeteren en de boeren weer perspectief bieden.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - Het 15-jarige meisje uit Tilburg dat vermist was, is terecht. De politie meldt dat ze "in goede gezondheid" is gevonden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid moet zich inzetten voor betrouwbare informatie over het klimaat, vinden meer dan 120 wetenschappers. Ze roepen de formerende partijen D66 en CDA op tot maatregelen "die de kwaliteit van klimaatinformatie beschermen", zowel online als offline.
3 uur geledenDELFT (ANP) - In het centrum van Delft woedt donderdagochtend vroeg brand, in een pand aan de Oost-Indiƫplaats. Een persoon die mogelijk rook had ingeademd, is door ambulancepersoneel nagekeken, maar hoefde niet naar het ziekenhuis. Het vuur begon volgens de brandweer in een afvalcontainer op een binnenplaats en sloeg toen over naar het naastgelegen pand.
4 uur geledenLEIDEN (ANP) - Negen demonstranten zijn woensdagavond aangehouden bij de Universiteit Leiden vanwege lokaalvredebreuk, bevestigt een politiewoordvoerder na berichtgeving van Omroep West. Pro-Palestijnse betogers begonnen daar eerder op de dag een actie in en buiten het Academiegebouw. Toen de demonstranten het pand niet verlieten nadat dat was verzocht, ging de politie rond 20.30 uur over tot aanhoudingen.
12 uur geleden