Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gelders parlement vergadert opnieuw over de wolf

Gelders parlement vergadert opnieuw over de wolf

ARNHEM (ANP) - De Gelderse Provinciale Staten vergaderen dinsdagavond over de wolf in de provincie. Op initiatief van onder meer de BoerBurgerBeweging (BBB) hebben de Staten afgelopen weken gepraat over de mogelijkheden die er zijn om de wolf, een beschermde diersoort, af te schieten.

In het Gelderse coalitieakkoord van BBB met CDA, VVD, ChristenUnie en de SGP staat dat de provincie wil "lobbyen zodat de beschermde status van de wolf naar beneden gaat". De wolf loopt sinds een aantal jaren rond in Nederland en bijt geregeld schapen dood. In Gelderland zitten relatief veel wolven. Vanwege de beschermde status van het dier is het verboden hem te doden.

Onder bepaalde omstandigheden kan daar toch toestemming voor gegeven worden, bijvoorbeeld wanneer de wolf problematisch gedrag vertoont. Maar ook dan moeten nog aan allerlei aanvullende voorwaarden worden voldaan. Verschillende deskundigen van onder meer de Zoogdiervereniging hebben onlangs aan de Statenleden uitgelegd hoe het gesteld is met de wolf in Nederland en wat de beste manieren zijn om aanvallen op schapen te voorkomen.

In april, net na de overwinning van BBB tijdens de Provinciale Statenverkiezingen, kondigde de boerenpartij al een motie aan om het afschieten van wolven in Gelderland toe te staan. Maar dat bleek juridisch toch wat ingewikkelder te liggen, waarna werd besloten er later over verder te praten.

Meer uit Binnenland

Persvereniging: in water geduwde journalist verdient compensatie

DEN HAAG (ANP) - De Spaanse fotojournalist die zaterdagmiddag door een politieagent in het water werd geduwd tijdens de Malieveldrellen in Den Haag, moet hiervoor gecompenseerd worden. Dat stelt de Buitenlandse Persvereniging in Nederland (BPV-FPA) in een brief die zij naar de politie en burgemeester van Den Haag heeft gestuurd. BPV-FPA ondersteunt buitenlandse correspondenten die in Nederland werken. Ook eist de organisatie dat het incident wordt onderzocht, dat zij een schriftelijke verklaring hierover ontvangt en dat de politie formele excuses aanbiedt.

2 uur geleden
Nederlandse jongeren denken negatiever over homoseksualiteit

UTRECHT (ANP) - Jongeren in Nederland zijn de afgelopen vier jaar negatiever gaan denken over homoseksualiteit. Dit concluderen het Trimbos-instituut en Universiteit Utrecht in het terugkerende HBSC-onderzoek (Health Behaviour in School-aged Children). Daarin kijken onderzoekers naar het mentale welzijn van jongeren uit het laatste jaar van de basisschool en het voortgezet onderwijs.

4 uur geleden
Ajax en BENU-apotheken genomineerd voor kwakzalverijprijs

AMSTERDAM (ANP) - De Vereniging tegen de Kwakzalverij (VtdK) heeft voetbalclub Ajax, BENU-apotheken en Verpleegkundigen en Verzorgenden Nederland genomineerd voor de Meester Kackadorisprijs 2026. Dat is een jaarlijkse ludieke prijs voor organisaties die kwakzalverij zouden bevorderen.

6 uur geleden
Nederlandse defensiechef voelt ongemak bij ontslagen in Pentagon

KOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim kijkt met verbazing en afkeuring naar de vele ontslagen in de top van de Amerikaanse krijgsmacht. Dat heeft hij zijn Amerikaanse collega's ook overgebracht. "Ik vind het ongemakkelijk wat daar gebeurt."

9 uur geleden
Drie meldingen bij PersVeilig na demonstratie Malieveld

DEN HAAG (ANP) - Bij de organisatie PersVeilig hebben drie journalisten zich gemeld die stellen te zijn belaagd tijdens de extreemrechtse demonstratie op het Malieveld in Den Haag zaterdag.

9 uur geleden
Houd vertrekkende Amerikanen wel in reserve, oppert Eichelsheim

KOPENHAGEN (ANP) - De troepen die de Verenigde Staten mogelijk uit Europa weg willen halen, zouden wel gereserveerd kunnen blijven voor de bescherming van dat continent, oppert Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim. Zo kunnen de NAVO-landen volgens hem voorkomen dat er gaten vallen in hun verdediging tegen Rusland.

9 uur geleden
Drie XR-demonstranten verhoord na nacht op politiebureau

ZEVENAAR (ANP) - De drie demonstranten van Extinction Rebellion die zaterdagmiddag met de auto het verkeer op de A12 bij Zevenaar blokkeerden, hebben een nacht op het politiebureau doorgebracht. Ze worden zondagmiddag verhoord, zegt een woordvoerder van de politie.

9 uur geleden