Gelders parlement vergadert opnieuw over de wolf
ARNHEM (ANP) - De Gelderse Provinciale Staten vergaderen dinsdagavond over de wolf in de provincie. Op initiatief van onder meer de BoerBurgerBeweging (BBB) hebben de Staten afgelopen weken gepraat over de mogelijkheden die er zijn om de wolf, een beschermde diersoort, af te schieten.
In het Gelderse coalitieakkoord van BBB met CDA, VVD, ChristenUnie en de SGP staat dat de provincie wil "lobbyen zodat de beschermde status van de wolf naar beneden gaat". De wolf loopt sinds een aantal jaren rond in Nederland en bijt geregeld schapen dood. In Gelderland zitten relatief veel wolven. Vanwege de beschermde status van het dier is het verboden hem te doden.
Onder bepaalde omstandigheden kan daar toch toestemming voor gegeven worden, bijvoorbeeld wanneer de wolf problematisch gedrag vertoont. Maar ook dan moeten nog aan allerlei aanvullende voorwaarden worden voldaan. Verschillende deskundigen van onder meer de Zoogdiervereniging hebben onlangs aan de Statenleden uitgelegd hoe het gesteld is met de wolf in Nederland en wat de beste manieren zijn om aanvallen op schapen te voorkomen.
In april, net na de overwinning van BBB tijdens de Provinciale Statenverkiezingen, kondigde de boerenpartij al een motie aan om het afschieten van wolven in Gelderland toe te staan. Maar dat bleek juridisch toch wat ingewikkelder te liggen, waarna werd besloten er later over verder te praten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Vier mensen die getroffen zijn door het busongeluk in Zwitserland zijn zondag teruggekeerd naar Nederland, meldt Eurocross. "Dit zijn er minder dan in eerste instantie verwacht", aldus de alarmcentrale. "Vele omstandigheden kunnen ervoor zorgen dat een repatriëring uiteindelijk vertraagd kan worden. Dit kan zijn om bijvoorbeeld praktische of medische redenen."
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Actrice Keja Klaasje Kwestro heeft zondagavond de Theo d'Or gewonnen voor meest indrukwekkende acteerprestatie voor haar rol in de theatershow F*CK LOLITA. Ook theateractrice Samantha Cherish Wielkens en Jacobien Elffers & De Superdrum kregen een Theo d'Or, melden het Nederlands Theater Festival en de Vereniging van Schouwburg- en Concertgebouwdirecties (VSCD).
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse politie heeft afgelopen vrijdag een 45-jarige vrouw zonder vaste woon- of verblijfplaats aangehouden. Ze heeft mogelijk iets te maken met het bestellen van een huurmoord op het darkweb. Ze zit daarom vast op verdenking van betrokkenheid bij de zaak en wordt maandag voorgeleid, meldt de politie zondag.
2 uur geledenHAARLEM (ANP) - De politie is op zoek naar de bestuurder die zondagavond in Haarlem betrokken was bij een ernstige aanrijding. De bestuurder heeft daarbij een kind aangereden en is vervolgens doorgereden. Het kind is met onbekende verwondingen naar het ziekenhuis gebracht.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft 38 mensen aangehouden die zondag deelnamen aan een betoging van actiegroep Extinction Rebellion (XR). Daarbij blokkeerde een deel van de demonstranten opnieuw de A12 in Den Haag.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - In een woning aan de Oude Stadsgracht in Eindhoven is zondag aan het eind van de middag een overleden persoon gevonden. Het slachtoffer had een steekwond, meldt de politie op X. Een man is meegenomen naar buiten, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving door Omroep Brabant. Deze persoon is niet aangehouden. Over een eventuele relatie tussen de twee is nog niets bekend.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De A12 bij Den Haag is zondag vanaf 14.30 uur weer vrijgegeven voor verkeer na een blokkade van Extinction Rebellion (XR). Ongeveer dertig leden van de klimaatactiegroep liepen rond 13.00 uur de oprit naar de Utrechtsebaan bij het Malieveld op. Zoals bij eerdere acties gaf de burgemeester van Den Haag vrijwel direct de aanwijzing de blokkade te beëindigen.
9 uur geleden