Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gelders parlement vergadert opnieuw over de wolf

Gelders parlement vergadert opnieuw over de wolf

ARNHEM (ANP) - De Gelderse Provinciale Staten vergaderen dinsdagavond over de wolf in de provincie. Op initiatief van onder meer de BoerBurgerBeweging (BBB) hebben de Staten afgelopen weken gepraat over de mogelijkheden die er zijn om de wolf, een beschermde diersoort, af te schieten.

In het Gelderse coalitieakkoord van BBB met CDA, VVD, ChristenUnie en de SGP staat dat de provincie wil "lobbyen zodat de beschermde status van de wolf naar beneden gaat". De wolf loopt sinds een aantal jaren rond in Nederland en bijt geregeld schapen dood. In Gelderland zitten relatief veel wolven. Vanwege de beschermde status van het dier is het verboden hem te doden.

Onder bepaalde omstandigheden kan daar toch toestemming voor gegeven worden, bijvoorbeeld wanneer de wolf problematisch gedrag vertoont. Maar ook dan moeten nog aan allerlei aanvullende voorwaarden worden voldaan. Verschillende deskundigen van onder meer de Zoogdiervereniging hebben onlangs aan de Statenleden uitgelegd hoe het gesteld is met de wolf in Nederland en wat de beste manieren zijn om aanvallen op schapen te voorkomen.

In april, net na de overwinning van BBB tijdens de Provinciale Statenverkiezingen, kondigde de boerenpartij al een motie aan om het afschieten van wolven in Gelderland toe te staan. Maar dat bleek juridisch toch wat ingewikkelder te liggen, waarna werd besloten er later over verder te praten.

Meer uit Binnenland

Tot 6 maanden celstraf voor asielzoeker die uitzetting tegenwerkt

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat uitgeprocedeerde asielzoekers die hun terugkeer doelbewust frustreren, bestraft kunnen worden met maximaal zes maanden gevangenisstraf. Dat staat in een wetsvoorstel van asielminister Bart van den Brink (CDA) dat woensdag in consultatie is gegaan.

1 uur geleden
COA: acuut honderden extra opvangplekken nodig

DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) waarschuwt dat door het tekort aan opvangplekken steeds meer asielzoekers buiten de opvang in Ter Apel dreigen te moeten wachten. Het wordt volgens de organisatie zelfs steeds moeilijker om kinderen, vrouwen en mensen met medische problemen direct onderdak te bieden.

6 uur geleden
Roemeen opvolger Eickhout als covoorzitter Groenen EU-parlement

STRAATSBURG (ANP) - De Roemeense Europarlementariër Nicolae Ștefănuță is de opvolger van Bas Eickhout als covoorzitter van de Groenen in het Europees Parlement. De Nederlandse Eickhout stopte in mei als Europarlementariër na zeventien jaar. Hij was een van de bekendste Nederlandse gezichten in het Europees Parlement.

11 uur geleden
Helmonder vast voor woningbrand Eindhoven waarbij gewonde viel

HORST (ANP) - Een aanhoudingseenheid van de politie heeft dinsdag een 26-jarige Helmonder aangehouden voor een brand in 2020 in Eindhoven waarbij een jongen zwaargewond raakte. De politie kon de verdachte in het Limburgse Horst aanhouden na nieuw ontvangen informatie.

13 uur geleden
Schietpartij centrum Rotterdam, politie zoekt schutter en doelwit

ROTTERDAM (ANP) - Op de Nieuwstraat in het centrum van Rotterdam is dinsdag rond 17.45 uur geschoten. De schutter is in een auto gestapt en weggereden in de richting van treinstation Blaak, meldt een woordvoerder van de politie. Het mogelijke doelwit is ook weggekomen. De politie is naar beiden op zoek.

13 uur geleden
Nederland werkt aan levering extra munitie voor F-16's Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Nederland kijkt naar de levering van extra munitie voor de boordkanonnen van Oekraïnes F-16's, zegt het ministerie van Defensie. Daarmee kunnen de gevechtsvliegtuigen Russische drones en kruisraketten neerhalen.

13 uur geleden
Het Hogeland stuurt COA waarschuwingsbrief over azc Uithuizen

UITHUIZEN (ANP) - In een waarschuwingsbrief aan het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) verzoekt de Groningse gemeente Het Hogeland om de noodopvanglocatie in Uithuizen te beëindigen. De gemeente geeft het COA een "hersteltermijn" van drie maanden, meldt zij dinsdag.

15 uur geleden