Gelderland wil 12.000 huizen bouwen bovenop bestaande daken
ARNHEM (ANP) - De provincie Gelderland denkt dat er komende vijf jaar 12.000 huur- en koopwoningen bijgebouwd kunnen worden door verdiepingen toe te voegen aan bestaande gebouwen, het zogenoemde 'optoppen'. De provincie gaat woningbouwcorporaties en gemeenten helpen dit te realiseren in Gelderland.
Zuid-Holland maakte eind vorig jaar ook al bekend met het optoppen aan de slag te gaan. In Gelderland staat de methode volgens een woordvoerder nog helemaal "in de kinderschoenen". Toch denkt de provincie dat het bouwen van 12.000 huizen in vijf jaar "realistisch" is. Woningen bovenop bestaande woningen zijn volgens Gelderland een goed alternatief voor nieuwbouw, omdat ze geen extra (schaarse) grond kosten en de bouw duurzamer en goedkoper is. Het bouwen van een optopwoning duurt volgens een woordvoerder maximaal twee jaar. Maar sommige kunnen er mogelijk al in een jaar staan.
De woningen zijn vaak kleiner en de bedoeling is dat ze ook goedkoper zijn voor woningzoekenden dan normale nieuwbouw. "Dat is goed nieuws voor starters op de woningmarkt", zegt verantwoordelijk gedeputeerde Dirk Vreugdenhil. De eerste woningen komen in Ede, waar de gemeente samen met woningcorporatie Woonstede zes gebouwen gaat optoppen. De eerste huizen moeten daar eind volgend jaar op het dak staan.
Gelderland moet tot 2030 in totaal 104.000 woningen bijbouwen. Dat gaat volgens experts moeilijk worden, onder meer door het gebrek aan ambtenaren en geld.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Bij de wegblokkade op de A12 van Extinction Rebellion (XR) zijn aanzienlijk meer mensen aangehouden dan eerder gemeld. In totaal werden tussen de 400 en 450 activisten meegenomen door de politie.
14 minuten geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse delegatie heeft Pakistan verlaten na daar de hele dag topoverleg te hebben gevoerd, bericht onder meer nieuwszender Al Jazeera. De Iraniërs zouden Pakistaanse leiders een lijst hebben gegeven met hun voorwaarden voor het beëindigen van de oorlog met de VS en Israël.
16 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim tweehonderd demonstranten aangehouden na de wegblokkade van Extinction Rebellion (XR) op de A12 bij De Meern. Dat meldt de politie. Ook zijn er tot nu toe zes bestuurders van auto's aangehouden die het verkeer ophielden door de weg te blokkeren. Het gaat om mannen tussen de 40 en 79 jaar. Hun voertuigen zijn in beslag genomen.
1 uur geledenDE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.
4 uur geledenDE MEERN (ANP) - Een grote groep klimaatdemonstranten van XR is zaterdag de A12 opgelopen, ziet een ANP-verslaggever. Dat gebeurde ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. De politie probeerde hen tegen te houden, maar slaagde daar niet in.
5 uur geleden