Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gelderland wil 12.000 huizen bouwen bovenop bestaande daken

Gelderland wil 12.000 huizen bouwen bovenop bestaande daken

ARNHEM (ANP) - De provincie Gelderland denkt dat er komende vijf jaar 12.000 huur- en koopwoningen bijgebouwd kunnen worden door verdiepingen toe te voegen aan bestaande gebouwen, het zogenoemde 'optoppen'. De provincie gaat woningbouwcorporaties en gemeenten helpen dit te realiseren in Gelderland.

Zuid-Holland maakte eind vorig jaar ook al bekend met het optoppen aan de slag te gaan. In Gelderland staat de methode volgens een woordvoerder nog helemaal "in de kinderschoenen". Toch denkt de provincie dat het bouwen van 12.000 huizen in vijf jaar "realistisch" is. Woningen bovenop bestaande woningen zijn volgens Gelderland een goed alternatief voor nieuwbouw, omdat ze geen extra (schaarse) grond kosten en de bouw duurzamer en goedkoper is. Het bouwen van een optopwoning duurt volgens een woordvoerder maximaal twee jaar. Maar sommige kunnen er mogelijk al in een jaar staan.

De woningen zijn vaak kleiner en de bedoeling is dat ze ook goedkoper zijn voor woningzoekenden dan normale nieuwbouw. "Dat is goed nieuws voor starters op de woningmarkt", zegt verantwoordelijk gedeputeerde Dirk Vreugdenhil. De eerste woningen komen in Ede, waar de gemeente samen met woningcorporatie Woonstede zes gebouwen gaat optoppen. De eerste huizen moeten daar eind volgend jaar op het dak staan.

Gelderland moet tot 2030 in totaal 104.000 woningen bijbouwen. Dat gaat volgens experts moeilijk worden, onder meer door het gebrek aan ambtenaren en geld.

Meer uit Binnenland

OM: verdachten fatale babbeltruc betrokken bij andere oplichting

AMSTERDAM (ANP) - Twee van de drie verdachten die betrokken zouden zijn bij de dood van de 80-jarige Irene Winkel na een confrontatie met een nepagent in haar woning in Amsterdam Nieuw-West, zouden ook betrokken zijn bij een oplichting in Haarlem. De officier van justitie ziet hierbij "hetzelfde patroon", zei hij woensdag op een voorbereidende zitting in de rechtbank in Amsterdam.

44 minuten geleden
Nog geen treinen in Groningen door verlenging code rood

GRONINGEN (ANP) - In de provincie Groningen rijden tot zeker 14.00 uur geen treinen door de aanhoudende weerswaarschuwing in de vorm van code rood. Het KNMI heeft code rood woensdag een aantal keer verlengd.

48 minuten geleden
19-jarige Rotterdammer overleden na schietincident in Delfshaven

ROTTERDAM (ANP) - De man die dinsdagavond rond 21.00 uur in een woning aan de Zoutziedersstraat in de Rotterdamse wijk Delfshaven zwaargewond raakte bij een schietincident, is later in het ziekenhuis overleden. Het slachtoffer is een 19-jarige Rotterdammer, meldt de politie.

1 uur geleden
Code rood opnieuw langer van kracht in noordelijke provincies

GRONINGEN (ANP) - In Groningen, het noordoosten van Friesland en het noorden van Drenthe kan het ook later op de dag nog erg glad zijn, waarschuwt het KNMI. Daarom geldt code rood nog een paar uur langer in de drie noordelijke provincies.

1 uur geleden
CBR: rest van de dag geen praktijkexamens in het noorden

RIJSWIJK (ANP) - Het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR) neemt woensdag de rest van de dag geen rijtesten, tussentijdse toetsen en praktijkexamens voor auto, motor- en bromfiets meer af in Groningen, Friesland en Drenthe. In deze provincies is code rood afgegeven om gladheid door ijzel. De weerwaarschuwing geldt in Friesland en Drenthe tot 14.00 uur en in Groningen tot 15.00 uur. Daarna geldt code geel.

2 uur geleden
Enschede wil rijverbod fatbikes centrum, blijft juridisch onzeker

ENSCHEDE (ANP) - Enschede wil een rijverbod voor fatbikes in de voetgangerszone van de binnenstad tijdens de drukste momenten. Dat voorstel doet het college aan de gemeenteraad. Wethouder Marc Teutelink spreekt van "een heel goed voorstel dat juridisch verdedigbaar is". De wethouder heeft het ook juridisch laten checken, maar hij weet niet zeker of het juridisch haalbaar is. Meerdere gemeenten willen fatbikes weren, maar dat is lastig omdat er geen juridisch onderscheid is tussen fatbikes en andere elektrische fietsen.

2 uur geleden
Grote treinstoring Schiphol kwam door heliumballon

SCHIPHOL (ANP) - De kortsluiting bij Schiphol waardoor woensdagochtend het treinverkeer stil kwam te liggen, is veroorzaakt doordat iemand een heliumballon mee het perron op had genomen. Op beelden is te zien dat de "feestelijke ballon" de bovenleiding heeft geraakt, wat zorgde voor een grote vonkenregen en dus de kortsluiting, legt ProRail uit.

2 uur geleden