Gelderland steekt 17 miljoen in verbeteren leefbaarheid dorpen
ARNHEM (ANP) - De provincie Gelderland trekt 17 miljoen euro uit om de komende vier jaar tientallen zogenoemde dorpen- en wijkendeals te sluiten. Doel is de leefbaarheid in Gelderse dorpen en wijken te vergroten.
Met name dorpen hebben volgens de provincie te maken met vergrijzing, jongeren die wegtrekken en daarmee samenhangend verdwijnende voorzieningen. Verantwoordelijk gedeputeerde Dirk Vreugdenhil: "'Als de basisschool sluit, wordt het stil', horen we vaak. Met de dorpendeals willen we de dorpen en wijken levendig houden en zorgen dat mensen elkaar blijven ontmoeten."
Tot dusver werden volgens de provincie zeventien deals gesloten. Zo verdween in het dorp Bergharen bij Wijchen de supermarkt. Vrijwilligers zetten zich in om in het leegstaande gebouw toch weer een buurtsuper onder te brengen. In Lathum, nabij Arnhem, werd in het kader van de dorpendeal een leegstaande basisschool omgebouwd tot dorpshuis.
Bewoners kunnen hun plan uitwerken en samen met hun gemeente indienen bij de provincie. Per plan verstrekt Gelderland een subsidie van maximaal 400.000 euro. In totaal wil Gelderland 100 deals sluiten, dus er is nog plek voor 83 initiatieven. De provincie wil voor elk van de 51 Gelderse gemeenten minimaal één deal.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Progressief Nederland (PRO) heeft in de eerste twee dagen na de lancering 1500 aanmeldingen ontvangen. Dat meldt een woordvoerder van de nog op te richten partij aan het ANP. Donderdag maakte partijleider Jesse Klaver de naam bekend van de partij waarin GroenLinks en PvdA in juni opgaan.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PROTEST wordt de naam van de jongerenvereniging van Progressief Nederland. Dat hebben DWARS en de Jonge Socialisten, de jongerenclubs van respectievelijk GroenLinks en PvdA, bekendgemaakt.
1 dag geledenBARNEVELD (ANP) - BBB-senator Robert van Gasteren zegt zijn lidmaatschap van de partij op, zo kondigde hij aan op een partijbijeenkomst in Barneveld. Hij blijft wel actief bij de BBB-fractie in de Eerste Kamer, zei hij desgevraagd. "Met hetzelfde programma en hetzelfde BBB-gevoel." De partij heeft twaalf zetels in de senaat.
2 dagen geledenBARNEVELD (ANP) - Mona Keijzer neemt definitief afscheid van de BBB, nadat ze door de fractie is gepasseerd als potentieel partijleider. "Voor mij stopt het hier vandaag als lid van BBB," zei ze op een ledenavond. Ze scheidde zich al eerder af van de Tweede Kamerfractie en ging op persoonlijke titel verder als Kamerlid.
2 dagen geledenBARNEVELD (ANP) - Leden van BBB zijn boos, teleurgesteld en verdrietig om de "reuring" in de partij. Die ontstond nadat Henk Vermeer het partijleiderschap had overgenomen van Caroline van der Plas, hoewel Mona Keijzer die functie ook ambieerde.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende lokale partijen met namen die lijken op PRO, de nieuwe roepnaam van GroenLinks-PvdA, zijn niet blij met hun nieuwe naamgenoot. Donderdag kondigde de partij aan verder te gaan als Progressief Nederland, kortweg PRO. ProHengelo schrijft op Facebook dat het gebruik van dezelfde naam voor een landelijke partij kan leiden tot "verwarring over rollen, posities en verantwoordelijkheden".
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport maakt structureel tot 177 miljoen euro vrij om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Het geld komt van meerdere posten binnen haar eigen begroting. Begin maart adviseerde de minister nog tegen extra geld hiervoor.
2 dagen geleden