Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Gelderland mag 'probleemwolf' niet langer afschieten van rechter

Gelderland mag 'probleemwolf' niet langer afschieten van rechter

ARNHEM (ANP) - De provincie Gelderland krijgt geen toestemming van de rechter om een wolf af te schieten op De Hoge Veluwe die daar dit voorjaar een hardloopster beet. Volgens de rechtbank heeft de provincie onvoldoende onderbouwd waarom het nog steeds noodzakelijk is het dier te doden. Animal Rights en de Faunabescherming hadden de voorzieningenrechter gevraagd de opdracht hiervoor te schorsen.

Faunabeheerders kregen in mei toestemming om de wolf, bijgenaamd Hubertus, te doden. Ook toen gingen dierenrechtenorganisaties in beroep, maar tevergeefs. Jagers hadden vervolgens grote moeite om de wolf te vinden en af te schieten. De vergunning daarvoor liep tot 1 januari. De provincie gaf daarom onlangs een maatwerkvoorschrift af, een ander soort vergunning, om de toestemming voor het afschieten van deze wolf met een half jaar te verlengen. In dat voorschrift werd ook het zoekgebied uitgebreid naar Vliegbasis Deelen pal naast De Hoge Veluwe, omdat 'Hubertus' en zijn roedel zich daar vaak laten zien.

Volgens de provincie was het dier bij meerdere incidenten met mensen betrokken. De rechter oordeelt echter dat daar sinds april geen sprake meer van is geweest en dat de wolf geen mensen meer heeft benaderd. "Hij verblijft de laatste tijd overdag in een gebied waar weinig mensen (kunnen) komen en 's nachts jaagt hij op De Hoge Veluwe." De rechtbank spreekt van een dilemma, omdat het roofdier acht maanden lang geen probleemgedrag vertoonde.

De onderbouwing die de provincie aanvoerde via advies door deskundigen om de wolf alsnog te laten doden, is volgens de rechter gedateerd "en voor een deel onvoldoende duidelijk en onderbouwd".

Meer uit Binnenland

Derde aanhouding na onrust Floradorp

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een derde verdachte aangehouden na de onrust in de Amsterdamse wijk Floradorp maandagavond. Het gaat om een meerderjarige man die verdacht wordt van vernieling. Zijn leeftijd is niet bekend, meldt een politiewoordvoerder. Over de vermoedelijke vernieling kon de politie ook nog niets zeggen.

10 minuten geleden
Oproep aan duizenden kerken tijdelijk statushouders te huisvesten

DEN HAAG (ANP) - De landelijke kerken roepen duizenden plaatselijke kerken, parochies en geloofsgemeenschappen op tijdelijk en kleinschalig vluchtelingen te herbergen. Het gaat om statushouders, met name gezinnen, die wachten op huisvesting in de betreffende plaats. De kerken worden opgeroepen hen te huisvesten, bijvoorbeeld in een bijgebouw van de kerk, een lege pastorie of een vakantiewoning. "Zij leren hun nieuwe omgeving zo vast kennen en er komt ruimte vrij in de overvolle asielopvang."

12 minuten geleden
OM eist taakstraf voor mishandeling bij tentenprotest UvA

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een taakstraf van tachtig uur geëist tegen Samer A. (37) voor het mishandelen van twee toeschouwers tijdens een pro-Palestinaprotest bij de Universiteit van Amsterdam op 6 mei 2024. A. sloeg tijdens een confrontatie tussen twee groepen met een houten plank op het hoofd van de twee slachtoffers, blijkt uit video's die dinsdag in de rechtbank in Amsterdam werden getoond.

28 minuten geleden
Tientallen meldingen over noodweer in Spanje bij alarmcentrales

DEN HAAG (ANP) - Alarmcentrales hebben tot nu toe tientallen meldingen gekregen van Nederlanders die in Spanje in de problemen zijn gekomen door noodweer. SOS International kreeg maandag rond de veertig telefoontjes, zegt directeur Violette Hasselmeijer.

1 uur geleden
In kranten volop aandacht voor babynieuws Jetten en partner

DEN HAAG (ANP) - Het babynieuws van premier Rob Jetten en zijn Argentijnse partner Nicolás Keenan staat dinsdag op de voorpagina van verschillende kranten. "Roze wolk", kopt het AD op de voorpagina bij een paginagrote foto van Jetten, Keenan en hun draagmoeder. "Alles lekt uit, maar niet de daverende privéprimeur van Rob Jetten", schrijft de krant verderop in een artikel.

6 uur geleden
Twee aanhoudingen na nieuwe onrust in Floradorp

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft maandagavond twee mannen gearresteerd in Floradorp in Amsterdam-Noord. Het gaat om een 39-jarige man die vuurwerk naar de politie gooide en een jongen van 14 jaar die verdacht wordt van openlijke geweldpleging.

11 uur geleden
Calandbrug dinsdagochtend nog dicht voor verkeer en scheepvaart

ROZENBURG (ANP) - De Calandbrug in het Botlekgebied bij Rotterdam is dinsdagochtend nog dicht voor verkeer en scheepvaart, laat een woordvoerder van ProRail maandagavond weten. Verkeer moet daardoor omrijden.

14 uur geleden